şükela:  tümü | bugün
 • en az anani da al git cikisi kadar itici bir cikistir. sozlukte o kadar elestirilecegini dusunmuyorum, cunku buradaki biat bizim camiadakinden daha kuvvetli maalesef.
 • şimdi burada bir sürü koyu chpli dostumuz sessiz kalacaktır. konuşmaya götü yemeyecektir malum sözlüğün durumlarından dolayı. ben bu tip şeylere rağmen oyumu antalya'da chp ye vereceğim çünkü akaydın chpli. ama şunu da görmek lazım, gözlerindeki, sesindeki, tavırlarındaki tayyipi görebildinizmi? ilk başa geçeceği fırsatta ülkede yaşanacak kargaşanın aslında küçük bir özeti o bağırdığı 30 saniye.

  edit: kendi partinden birisini o kargaşada durup dinlemeden ''atın dışarı, atın dışarı'' diye bağırmak, ananıda al git ile aynı seviyededir. o konuşan parti üyesi bir chp li yoldan geçen vatandaş değil. herif resmen partinin içinde birden afaroz edildi. 30 saniyede daha doğru dürüst dinlemeden siktir edildi. bumu dur yapılması gereken. eğer ki buysa sağda solda tayyipi aşağalamayacaksın.

  edit2: buna rağmen genede oyum chp ye dediğim gibi tayyip bizi kaybetti bir kere. ama oyumu atmama rağmen körü körüne asla peşinden gitmem bir partinin, akıllandım artık.
 • chp li olarak sessiz falan kalmayacagim.
  adam cikmis yolsuzluklardan bahsediyor iktidara yukleniyor, bi vatandas da gelmis sozunu kesiyor.
  vatandasin amaci bellidir genel baskanin konusmasini provoke etmek ortamda kavga cikararak tarihi onemi olan bu konusmayi bertaraf etmek.
  kk da haklidir verdigi tepki ile.
  o vatandasin kim oldugu ve neyi sabote etmeye calistigini gorunce de anlasilir ki verilen tepki, rte nin yoldaki anani al git demesi veya valinin gavat demesi ayni sey degildir.
 • ali kıran baş kesen tavırların ve barzoluğun ülkenin yüzde ellisi üzerinde "tapınma" etkisi yarattığını gören ve yakında seçim olduğundan doğru yolda ilerleyen parti başkanı hareketidir.

  tayyip bunu yapınca "adamda lider ruhu var, adam karizmatik", rakip parti lideri yapınca "ay rezalet, çok itici gerçekten".

  defolun gidin ulan, al birini vur ötekine.
 • tam tarihi bir konuşmayı gerçekleştirecekken ve gündem yolsuzluk olması gerekirken, birinin çıkıp olay çıkartarak gündemi örtmeye çalışmasını ve bu olayın öne çıkmasına gösterilen tepkidir. son derece de haklıdır.

  eğer son derece önemli bir konuşma öncesi, bilmem nerede aday olamadı diye birilerinin ekmeğine yağ sürüp adamın planını bozarsan o da bu tepkiyi verir. eminin önünde derdini sikeyim butonu da olsaydı ona da basardı. tam bir ben ne derdindeyim sen ne derdindesin tepkisidir.

  ama her halükarda bir ananı da al git değildir.
 • haklı bir çıkıştır. kendi istediği adam belediye başkan adayı olmadı diye canlı yayınlanan parti grup toplantısı salonuna gelip babasının çiftliği misali genel başkanı konuşturmamacasına sürekli laflar atan birinin yeri o grup toplantısı salonu değildir. bu genel başkana olduğu kadar salonda bulunan milletvekilleri ve partililere yapılan bir saygısızlıktır.
 • ülkenin en kritik anlarında chp genel başkanı konuşma yaparken, kendi derdine düşmüş bir adama ne yapılsa yeridir. belki haksızlığa uğradın, canın yandı ama sen ülkenin amına koyulurken, muhalefete en ihtiyaç duyulan anlarda kendi derdine düşersen adam da seni kapıdan da attırır pencereden de attırır.
 • (bkz: kemal kükrer)
 • kemal kılıçdaroğlu'nun sözünü kestiğini iddia edilen kişiyi önce azarlaması, sonra da salondan kovması durumu.

  ilgili video

  akp'lileri biatla, tayyibi eleştiriye, protestoya tahammülsüzlükle eleştiren birinden beklenmeyecek hareket.

  velevki sana orda tepki gösterdi, velev ki birşeyleri eleştirdi, velev ki bağırdı çağırdı.. eeee? bu mu demokrasi anlayışın? sen grup toplantısında çıkan aykırı bir sese bile tahammül edemiyorsan, tayyibin muhalefete tahammül etmesini nasıl bekliyorsun?

  edit: aşağıdaki entry'de paylaştığım videoyu buraya da ekleyim.. eğer sözün kesiliyorsa yapman gereken budur.