şükela:  tümü | bugün
  • kemal kılıçdaroğlu'nun alman focus dergisine yaptığı açıklamaların türkiye'deki yansıması. chp kuru bir "alman focus dergisi'nde bugün genel başkanımız sayın kemal kılıçdaroğlu'na atfen yer alan 'chp lideri alman turistleri uyardı' haberi gerçeği yansıtmamaktadır. haber için tekzip gönderilmiş, gerekli süreçler başlatılmıştır." açıklaması yaptı ama iki gündür ses çıkmadı.

--- spoiler ---

kemal kılıçdaroğlu, "bir kamuoyu yoklamasına göre almanların yüzde 90’ı şu sıralar türkiye’ye seyahat etmek istemiyor çünkü mesela yanlış bir tişört veya yanlış bir şaka yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. bu korkuyu duymakta haklılar mı?"sorusuna şöyle yanıt verdi:

"güvenlik garantisi yok"

"ne yazık ki böyle bir ortamın gerçekten mevcut olduğunu tespit etmek durumundayım. uzun zamandır türkiye’de halihazırda hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını söylüyorum: ne canınız ne de mal ve mülkünüz için. devlet elbette terör organizasyonlarının propagandasına karşı önlemler almalıdır. maalesef yasaların geçerli olmadığı ve adaletsiz bir dönemde yaşıyoruz. dünyanın güvenini yeniden kazanmak için türkiye acilen normale ve demokrasiye geri dönmek zorunda."

--- spoiler ---

http://m.ensonhaber.com/…eyi-yerden-yere-vurdu.html
  • ülkeye gelen turistlere kemal kılıçdaroğlu mu tecavüz ediyormuş? rus'un uçağını kılıçdaroğlu mu vurmuş? suriyelileri, katarlıları, kenyalıları, sudanlıları kemal mi doldurmuş ülkeye?

son 10 yılda ülkede artan cinayet, hırsızlık, tecavüz, kapkaç, dolandırıcılık hep kemal kılıçdaroğlu'nun mu işiymiş?

o değil de turistik bölgelerdeki yeşil alanları yok etmiş olması gerçekten kötü olmuş ya!

ulan cehape nasıl yönetiyorsun ülkeyi hiç turist gelmiyor?
  • kelle kolukta yaşıyoruz yalan mı dedirten baltalamadır.

kimsenin kimseye bir şey söylemesine gerek yok, siz bu ülkede yaşamıyor musunuz lan? ama doğru aktroll olunca herşey toz pembe, gelip kafanızı kesseler fazlalık yapıyordu zaten dersiniz.
  • vay amk yakında 15 yıllık iktidarı da iteleyip kaçacaksınız gibi duruyor?

turizmin anasını sikip başkasına suç atmak ne güzel.

ama bunun da sonu gelecek. kendiniz hariç herkesi suçlamanın da sonu gelecek.

o zaman baltayı da sapını da göreceğiz.

yüzsüz gavatlar da haber diye paylaşıyor. tü onurunu siktiklerim.
  • avrupalılar henüz taş devrinde yaşadıkları için türkiye'de olup bitenden haberleri yok ya! kılıçtaroğlu yumurtlayıvermiş hemen her şeyi. yalan söylemeyi bilmeyen adamdan ne olur? vah anam vah! geçmiş olsun türk turizmine!
  • yarın focus "hayır aynen böyle söyledi" derse görürüz yürüyen lideri.
  • zaten yok ben öyle söylemedim diyor. link
  • (bkz: chp'nin alman focus dergisine tekzip göndermesi)
    (bkz: focus dergisinin chp'yi yalanlamasi)

edit: surungen tayfanin halen anlamamakta israr ettigi olaydir. halbu ki iq seviyeleri oldukca yuksek, hayret.

bak arkadasim, mala anlatir gibi kisa ozet geciyorum: kilicdaroglu bu sozuyle turizmi baltalamamistir, evet, cunku onu takan sen ve senin gibilerden baska kimse yok, istese de yapamaz yani. buradaki mevzu ana muhalefet partisinin genel baskani sifatiyla ulkesi hakkinda bu tarzda bir soylemde bulunmasidir. nokta.
  • cehepe yok öyle bir şey diyor, alman sen dedin ya lan diyor.
    her boka konmayı maharet sanan ekşi sik kafalılar timi bu kez kulağının üstüne yatıyor.
    hey yavrum benim, peşinde gittiğiniz adamdan belli ne halde olduğunuz.
    (bkz: en büyük eğlence cehepe)