şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çifte anlamlı cin reklamı olan şahane sirke markası... dün şahit olduğum reklamında bilincimi kaybetmeden önce duyduklarım, hatırladığım kadarıyla şöyleydi:

  50 yaşındaki kadın: - kemal kükrer 40 yıldır şöyle böyle... (ballandırarak anlatıyor)
  90 yaşındaki nine: - neeee! aaaaaa!
  50: - onun çok özel bir yeri var...
  90: - anaaaaaa! e kocan varken de mi vardı??? abooooo!
  50: - kocam da onu çok seviyor!
  90: - amanıııınnn! (bunlar iyice yoldan çıkmış!) neler duyuyoruuuuum!
  50: (buraya dikkat) tabi... kemal kükrer herkese zevk veriyor! ahhhahaayt!
  90: (teyze daha ne desin boncuk boncuk bakıyor) - ........................

  böyleyken bir de son slogan patlatıyorlar. işte o an kendimi kaybediyorum.

  "kemal kükrer. mutfağınızda son sözü o söyler."

  tatatataaaaaaaaaaaaa! harikasınız!
 • metro'da 0,5 litre nar ekşisinin yanına ikinci şişeyi yapıştırmıştı. havada kaptım. 1 litre nar ekşisi 7,5 tl. keşke 2-3 adet alsaydım. (not: 1 ay kadar oldu!)

  dikkat nar ekşisidir. nar ekşili sos falan değil. salataya dökerken parmağınıza döküp döküp yalamanız önerilir.
 • oğlunun adı arslan kükrer'dir.*
 • bağdat isimli marka nar ekşisi katkılı sıvı bir sos satarken kendisi adam gibi nar ekşisi satmakta olan firma.

  niyetiniz "nar ekşisi" ise bunu alın, ama yok benim niyetim nar ekşisi tadı almak, içinde saçma sapan onlarca madde daha olsun derseniz bağdat'a devam.
 • reklamında 70 yaşındaki kadına "ben de istiyorum kemal kükrer" dedirten basit bir espriyle 90 yıllık bir markaya yakışmayan reklamları olan sirke üreticisi.
 • (bkz: groaaaarrrrrr)
 • koruk ekşisi, erik ekşisi gibi türk mutfağının kısıtlı yörelerinde kalmış ya da unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini tekrar bize kazandırıyor diye sevinmiştim, markette çeşitlerini görünce. ama eğri oturup doğru konuşmak lazım, bu tip soslar, ekşiler fabrikasyon üretime gelmiyor ne yazık ki. koruk ekşisini bir heves aldım ama iki kullanımdan sonra attım. şekerli, yeterince ekşilik vermeyen bir sıvı. erik de öyle. nar ekşisini ise kimse kusura bakmasın gaziantep'te tattığımdan beri başka yerden almıyorum, bir de arkadaşımın muğla'dan gönderdiğini çok tuttum. ikisinin de ortak özelliği, evde yapılan ürünler olması.

  allah fabrikasyona muhtaç olacağımız günleri göstermesin, amin!..
 • benim anlamadığım 90 sene reklam yapmadan idare edebilen bir marka neden 90 sene sonunda böyle sıfat bulunamayacak kadar kötü reklamlarla piyasaya çıkar. insana demezler mi 90 sene bu reklamları yapabilmek için mi bekledin diye. marka bilinirliliğini arttırdığı kesin ama en azından benim tarafımdan satışları artmayacak olan mutfak dostu.

  edit: thelostcaptainslogbook'in uyarısıyla, efenim bu kemal kükrer'i bir başka şirket satın almış o bakımdan reklam yayınlamaya başlamışlar. yani 90 sene sonra gelmemiş akıllarına reklam yapmak. bu durumda da kemal kükrer'in kemikleri sızlamıştır herhalde. sen onca adını marka yap, 90 sene efendi gibi satış yap, biri gelsin parayı bassın, böyle reklamlar yapsın
 • knorr'un acı sosuna fiyatıyla çok iyi bir alternatif oluşturduğu için dikkatimizi çeken ve takdirimizi kazanan bu isimle, her akşam yemeğinde masamızda bize eşlik ettiği için samimiyetimiz artmış, kendisinden "kemal abi" şeklinde bahseder olmuştuk. sonradan soya sos ve sirkelerini de kullanmaya başlamıştık ama "kemal abi" dediğimiz zaman sadece acı sosu refere etmekteydik. ne yazık ki zamanla başka bir "kemal abi", boyunu çok aşan ve bütün milletin takdirlerini kazanan marifetleriyle artık bizim bu sevimli parolayı kullanmamızı engellemeyi başardı. bu akşam da tv'de ilk defa reklamına rast geldik, pek hoş olmamış ama.
 • az önce izlediğim tv reklamında, küçüklüğümüzden beri kabul ettiğimiz, bağrımıza bastığımız yaşlı ton ton teyze şirinliğini "ben de faydalanmak istiyorum bu kemal kükrer'den" repliğiyle bir güzel deforme etmiş olan sirkeci firma..