şükela:  tümü | bugün
 • ahmet maranki, ibrahim saraçoğlu vs. tiplerin sosyal medya örneği.
  klavyesi olan konuşuyor anasını satayim. (bkz: ağzı olan konuşuyor)

  bu tiplere karşı ciddi bir ceza yaptırımı olması gerekli, ve bu yaptırım aktif şekilde uygulanmalı...
  yoksa ülke "şarlatanlar diyarı"na dönecek.
 • sağlık bakanlığı ne iş yapar? bu adam doğru söylüyorsa vay halimize, yalan söylüyorsa da vay halimize. babası ve iki kardeşi kanser tedavisi için kemoterapi ve radyoterapi gören biri olarak karbonatın her derde deva olduğunu ve özellikle kemoterapinin direk zehir olduğunu iddia eden bu adam, ki kendisi hekim değil, eczacı değil, kimyacı değil, doğru söylüyorsa da yalan söylüyorsa da durumumuz fena halde kötü... sağlığa bakan, ki sağlık bakanı bu işi yapıyor diye umut etmekteyim işte kimse o, bu adamı ya durdursun ya da karbonat, mantardan her çeşit kansere kadar her derde deva ise cümle ilacı çöpe atıp sabah akşam karbonatlı su içmemiz için yedi gün yirmi dört saat her türlü kanaldan yayın yapsın. bu arada bildiğimiz karbonat değil her derde deva olan, ingiliz karbonatı adı altında eczanelerde satılanlardan, aman yanlış olmasın. mevzubahis insan hayatı değil mi ama. 5tl vererek reçetesiz falan eczaneden satın alabildiğimiz bu her derde deva karbonat mucizesi kenarda duruyorken kemoterapi gören hastaların vebali de cümle sağlıkçının boynunda. doğruysa tabi. ama ya değilse.... bu kadar kolay işte. bir facebook sayfası açmaya bakıyor. doğru olması da temennimiz zira sayfayı inceleyince bir bakıyorsunuz bu karbonat her derde deva, ucuz, ulaşılabilir ve yan etkisi yok ama ya değilse... ya değilse!
 • bizzat tanıyorum ve takipçisiyim söylediklerinin de sonuna kadar arkasındayım...
  3 yıl kadar önce özofagus kanseri teşhisiyle hiç bir şey yiyemez duruma gelen kayınpederim için internette araştırma yaparken tesadüfen tanıştım kendisiyle
  ingiliz karbonatını kullanmaya başlamadan önce kayınpederim damardan besleniyordu çünkü tümör tam mide girişine yakın bir yerdeydi ameliyat tavsiye edilmiyordu agızdan beslenme tamamen bitmişti
  ben ingiliz karbonatını suda eritip damla damla içirmeye başladım
  3 gün sonra sulu gıdaları yutabilmeye başladı
  1 hafta sonunda karşılıklı kahvaltı ettik ciddi ciddi tümörde küçülme gözleniyordu
  daha sonra doktorun biri kayınpederime kemoterapi alması gerektiğini bu işin öyle karbonatla falan çözülmeyeceğini anlatmış
  karbonat içmeyi bıraktı kemoterapi almaya karar verdi
  8 ay sonra öldü
  adım adım yanındaydım
  isteyene raporlarını gönderebilirim herşey benim gözümün önünde oldu karbonat kullanmaya başladıktan sonra damardan beslenmeyi 1 haftada bırakan adam ilk kemoterapi küründen sonra yavaş yavaş eriyip bitti
  onunla birlikte hastanede yattım onlarca hasta gördüm karbonatla iyileşenleri de gördüm
  allah bir daha göstermesin ve tüm hastalara şifa versin
 • kemal milar'a birisi vücudumuzda kanın asit-baz dengesinin nasıl sağlandığını ve kan ph'ının 7,36-7,45 gibi dar bir aralıkta çok sıkı tutulduğunu ve bu aralık dışına çıkınca sağlığın ciddi olarak bozulduğunu ve son olarak ağızdan alınan bikarbonatla sadece idrarın alkalileştirilebileceğini vücudumuzun kimyasal tampon mekanizmaları sayesinde kan, dokular arası sıvı ve hücre içi sıvının ph değerinde pratik olarak hiç bir değişiklik olmayacağını anlatsın.
  son olarak birileri lütfen herkese anektod ve kanıt arasındaki farkı anlatsın!
 • arkadaş işte kemal milar şunu demek istiyor, eğer idrar ph ın 5 civarlarındaysa vucut devamlı asit halindedir, yani kanın 7.35-7.45 arasında olan ph dengesi çok sık 7.35 altına inmektedir. vucudun ph'ı bu değerlerde tutmak için çok çaba sarfetmektedir.

  sık sık 7.35 altına inince senin vücut asidoz denen olaya maruz kalmış oluyor, alyuvarlar(kırmızı kan hücreleri) birbirlerine kenetlenip kendilerini asidoz ortamdan korumaya çalışırken, oksijen transferinde aksamaya neden oluyorlar, akyuvarlar ise iş yapamaz hale geliyorlar, yani virüsler ve bakterilerle mesela 10adet akyuvar mücadele ederken asidoz yüzünden mucadele eden akyuvar sayısı 1-2 ye hatta sıfıra kadar düşüyor. yani virüsler bakteriler galip geliyor. sende hasta oluyorsun. yoksa akyuvarlar rahatlıkla o virüslerinde bakterilerinde üstesinden gelir, yeterki uygun çalışma ortamı sağlansın. bu uygun ortamı sağlayan ise kanın ph derecesidir.
  https://www.youtube.com/watch?v=py0fqof0xj0
 • tam şarlatan ..doktor, eczacı tıp yalan diyor..yemek icmek haram.s sadece varsa yoksa karbonat.
  acaba ne kadar alıyor karbonat firmasından merak konusu...
 • birkaç paylaşımına baktığımda aklıma ilk gelen kelime şarlatan oluyor nedense. ne acı ki bu adamların üzerinden ekmek kazandığı milyonlar var bu ülkede.

  edit: bu entryi gireli yaklaşık bir sene olmuş. az önce bir mesaj aldım, okumadan etmeden neden şarlatan diyorsun diye. ben adamı unutmuşum bile kim olduğunu ve neden şarlatan dediğimi. açtım neden öyle yazdığımı anlamak için. ve şu paylaşımına denk geldim:

  https://m.facebook.com/…63540605&id=175346669287746

  telefonumdan metni kopyalayamadığım için buraya aktaramıyorum. özetle "dünyanın düz olduğuna inanmayanlar kandırıldıklarını anlayacaklar" falan diye saçmalamış. bu adam insanlara umut dağıtıyor. buyrun neye inanıyorsanız inanın.
 • adama direkt okumadan araştırmadan şarlatan diyenler var yahu. bu kadar kolay bu ülkede işte hemen kötülemek. adam bir şey satmıyor, bilgi paylaşıyor. geri dönüşler de hep olumlu adama. illa şarlatan arıyorsan televizyonlarda bal diye başka bir şeyler satanlara bak sen.