şükela:  tümü | bugün
 • internet gazetesi sol için yazdığı günlük yazılara http://www.sol.org.tr/ adresinden ulaşılabilecek üretken kişi.
 • tv'de gördüğü, sağdan soldan duyduğu şeyler üzerine yazılar yazar. bilgisizlik derecesinin en büyük göstergesi "küreselleşme karşıtı" kelimesi üzerine odaklanması çünkü nerdeyse tek bildiği şey eylemcilerin kendilerine "küreselleşme karşıtı" demesi.

  kemal okuyan paşanın azıcık bilgisi olsa, "küreselleşme karşıtı terimi hiç anti-emperyalist değil" gibi abuk bi eleştiri yapmazdı. tek kelimeyle abuk, nerden çıkardın bu manayı falcı gibi? bu hatayı sadece kemal okuyan paşamız mı yapıyor? hayır... tüm yazarlar aynı şeyi yapıyor. başka ne tür hatalar yapıyorlar? mesela herkesi aynı kefeye koyuyorlar. bu hataya güzel bir örnek olarak kemal okuyan paşa demiş ki "bu insanlar kapitalizmi yıkıp yerine daha güzelini yapmak istiyorlar". buna ancak işkembeden sallamak denir. kibar tabirle "tahmin". be adam bi internete gir, oku, bi bak ne istiyor bu insanlar? göreceksin ki genelleme yapmak neredeyse imkansız!

  kemal abimiz rahat ama bakınız aynı hatanın başka bir versiyonu daha: "bu eylemcilerin ne istediği belli değil". kemal bey yanılıyorlar anarşistlerin ne istediği belli, yeşillerin ne istediği belli, marksistlerin ne istediği belli... ama kemal abimizin anlamadığı bir şey var: "hepsi aynı şeyi istemiyorlar, hedefler farklı". bunun yanında herkes istediği şey konusunda çok net ve açık bunu anlamak içinde yapılması gereken tek şey internete girmek.

  son olarak şunu söylemek gerek: "marks + lenin + stalin = komünizm değildir" kendileri komünist deyince sadece "sovyetik hedefleri olan" gibi bir şeyler anlıyorlar ama bunu eleştirecek takatım kalmadı.

  not: hay o baykuş tependen baksın emi.
 • 28 mayıs tarihli yazısında*, büyük bir coşkuyla "...bu nedenle devrimci dönüşümlerin bir yerinde mutlaka "27 mayısçı" bir damar olacak!" diyerek ikameci sosyalistlerin vizyonunu ortaya koymuş. neyse ki, kendisinin 27 mayıs ve karanfil devrimiyle ilgili kafa karışıklığına doğan tarkan yanıt vermiş.**

  * http://haber.sol.org.tr/yazarlar/14536.html
  ** http://www.sesonline.net/…=53571&yazar=do�an tarkan
 • "bölünmedek neden kötü" başlıklı yazısında ileri sürdüğü gerekçeler, partisinin bir süre önce ulusların kendi kaderlerini tayin hakkı'nı programından çıkardığını açıklamasına neden olan argümanlarla aşağı yukarı aynı. dönemin koşullarının değişmesi, ukkth'nın bir ilke değil, taktik olması, emperyalizmin bugünkü çıkarları vs. vs.

  lakin bunların hepsinde yalan söylüyor. yüzyıl önce de aynı şeyleri söyleyen sosyalistler vardı, sol saflara şovenizmi ve milliyetçiliği sokuyorlardı. kendisinin son yazısıyla tartışan, uzun ve güzel bir çalışma yayımlanmış, okuyan'ın argümanlarıyla kafası karışan leninistleri sakinleştirmesi açısından iyi olacaktır. şöyle buyrun:

  http://www.marksist.org/…syal-sovenlerin-itirazlari
 • bugün yazdığı yazıdan anlaşılıyor ki 7-8 yıldır izlediği siyaset ayaklarına dolaşmış durumda.
  http://haber.sol.org.tr/…tci-hemi-de-chpliyiz-32455
 • son yazıları enkaz niteliğinde artık. tipik bir kemal okuyan yazısı şu şekildedir:

  ilk önce sosyalistlere saldır;
  bunu yaparken de sola/sosyalistlere ait olmayan yaftaları onlarınmış gibi lanse et;
  hafiften yurtseverlik propagandası yap;
  yanlış anolojiler kur;
  entelektüel derinliği olmayan tepkisel cümlelerle yazıyı doldur;
  yazıyla hiç alakası olmayan bir cümleyle bağlayıp bitir.
 • yazıları yobaz solcuların neden yobaz sağcılardan daha tehlikeli olduğunun çok güzel bir kanıtıdır.
 • sosyalist devrimi "paranın egemenliğinin kısıtlanması doğrultusunda yapılan jakoben müdahaleler" zannediyor. allah akıl fikir versin :)