şükela:  tümü | bugün
  • avrasya kamuoyu araştırmaları merkezi başkanıymış kendisi.

7 haziran 2015 ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini en yakın bilen anketleri hazırlamış. daha önceki başarılı anketlerinde bile iddialı açıklamalar yapmazken 16 nisan referandumu için iddialı sözleri ile dikkat çekmekte söylediğine göre referandumda kesin olarak hayır sonucu çıkacak hatta evet çıkarsa şirketi kapatırız bile demekte.

sonuç ne olur bilinmez ama dediği gibi olursa hayır cephesinin yanında kendisi de bir başka kazanan olur.
  • şu dakikalarda twitterda iddialı açıklamalarına devam etmekte takip etmek isteyenler için twitter adresi şu şekilde.

https://mobile.twitter.com/avrasyaanket
  • seçim kanununu açıkça ihlal eden anketçi.

başkanı olduğu akam anket şirketinin 16 nisan 2017 halk oylaması için yaptığı anketi 11 nisan 2017'de twitter hesabından kamuya açık biçimde yayımladı: https://m.twitter.com/…et/status/851863181442023424 ( http://archive.is/onaxd )

oysa 298 sayılı kanuna göre oy verme gününden önceki son 10 gün içinde oylamayla ilgili anket veya kamuoyu araştırması açıklanamaz.

298 sayılı seçimlerin temel hükümleri ve seçmen kütükleri hakkında kanun madde 55/b:
    "oy verme gününden önceki on günlük sürede, yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayın araçları ile kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi ve iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla bir siyasi partinin veya adayın lehinde veya aleyhinde veya vatandaşın oyunu etkileyecek biçimde yayın yapılması ve herhangi bir surette dağıtımı yasaktır."

tarihe not düşelim. ilgililerin dikkatine.
  • bir tv programında, hile iddiaları ile ilgili olarak "hak arama mücadelesi sokakta yapılır kardeşim..." diyen eski araştırmacı.

https://www.youtube.com/watch?v=td8djvlstha

mühürsüz oy pusulalaları ile ilgili olarak, ysk'yı çok sert biçimde eleştirmiş, referandum sonuçlarının şaibeli değil, hileli olduğunu söylemiştir.
  • cumhuriyet halk partisi strateji geliştirme komisyonunda, aynı zamanda da partide ar-ge sorumlusu olarak görev yapacak eski anketör.

güncelleme: yapamadı.
  • basında çıkan haberlere göre hakkında gözaltı kararı verilmiş ve bugün ifade verip serbest kalmış.

kimdir nedir bilmem ama referandum sürecinde bir iddiada bulunmuş ve yanılırsam anket şirketimi kapatırım diyerek söz vermiş sonuçtada sözünü tutmuş biri bu adam, bu hareketi para karşılığı açık ara anket sonucu veren şahıslara umarım örnek olur.

birkaç açıklamasını okudum kürt değil ama kürtlere yapılan haksızlığa karşı çıkıyor, alevi değil ama alevilere yapilan zulme isyan ediyor. sürekli olarak kendisi gibi olanların haklarını dile getirenlere inat bu adam kendisi gibi olmayan başkalarına sahip çıkıyor.

sürekli olarak "benim başörtülü bacım" diyerek söze başlayıp bu toplumda başkalarının varlığını hissetmeyenlerin kemal özkiraz'ın rahlei tedrisatından geçerek ahlak ve insanlık dersi alması ülkemizin geleceği için iyi sonuçlar verebilir.
  • herkesi gaza getirip çok net bilimsel gerçekler ortaya koyarcasına emin bir dille bu iş 2 nci tura kaldı diyerek ümit simsarlığı yapmış adam. şimdi de diken de daha önce yayınlanan mhp akp de oy alacak falan gibi bir haberini twitter hesabına pin leyerek ne kadar öngörülü olduğunu kanıtlamaya çalışıyor.
    yav he he...
  • secim oncesi binlerce insani kandirmis, c. baskanligi secimi % 100 ilk turda bitmeyecek demis, secim sonrasi ise utanmadan, sikilmadan aslinda ben mhp'nin bu kadar oy alacagini surada soylemistim, burada yazmistim diye insanlarin yuzune yalan atmis bir sahsiyetimsi.

akp denen illetin bu milletin basina sebep olmasinda ki en buyuk etken olan basiretsiz muhalefetin yegane orneklerinden. bombos, vasifsiz biri.
  • aylardır millet ittifakının önemli illeri kazanacağını akp'nin kaybedeceğini söyleyen ve bunda ısrarcı olan anket şirketi sahibi.

ekran soytarısı olmak yerine sadece doğru bildiğini söyleyip sahada gördüğünü aktaran biri.

kendisini tanımıyorum ama ekranlara çıkan anket şirketi sahiplerinden çok farklı biri. sadece doğru bildiğini savunmakla kalmıyor bunun için bedel de ödüyor.

daha önce şirketimi kapatırım demiş ve kapatmıştı birçok insan seçim öncesi alakasız sonuçlar söyleyip yanıldığında bir bahane bulurken "onursuzluk bana yakışmaz" diyebilen bir kişi kemal özkiraz.

ekranlarda soytarılık yaparak, güç karşısında eğilerek karnını doyuranlara inat "rızkımı veren hudadır kula minnet eylemem" diyebilen bir kişi kendisi.

para ya da şöhret peşine düşmek yerine kendi bildiği doğrulardan taviz vermeden onursuzluk yapmadan işini yaptı.

ve şimdi mevcut sonuçlara en yakın sonuçlardan birini paylaşmış biri olarak tebrik edilmeyi hak ediyor.

tebrikler kemal özkiraz ya da "avrasya bey"

sadece gerçeğe en uygun sonuçların için değil onursuzluğu kendine yakıştırmayıp onurlu durdugun için.