• derin tarih denen kağıt parçasının, mayıs ayı kapağında yazan cümle.

burdan

"latife hanım 91 yıl önce bugünkü ergenlerin kullandığı "çakma" kelimesini kullanıyormuş öyle mi şerefsiz, vatansız, alçak derin tarih"

bu dergiyi okuyan kitle aldığı gazı napıyor acaba ?
  • artık alenen hakaret etmek cüretini gösterebiliyorlar atatürk'e. ayrılık acısı çeken, atatürk ile kişisel ve tamamen özel hayata dair sıkıntıları olan bir eski eşin sözde beyanatlarına dayandırır gibi yaparak kendi kinlerini döküyor, küfür ediyorlar. adnan menderes'in de duruşmalarında çok böyle özel hayat ile ilgili iğrenç iddialar çıkmıştı, onları da yayınlasınlar bakalım. veya abülhamit'in, putlaştırdıkları diğer sultanların özel hayatına, cariyelerine, uşaklarına, vesairelerine de bir dalsınlar bakalım neler çıkacak. terbiyesiz, ahlaksızlar...

ekşisözlük'te de çoğnemli darıca hospital rezaletinin binde biri kadar önem verilmiyor. yazıklar olsun bize...

ben migros'ta gördüm dergiyi dün, sinirlerim bozuldu. alenen heryerde bu hakaret gözümüze sokuluyor. ota boka hakaret davaları açılıyor ülkede, insanlar eften püften sebeplerle "halkı kin ve düşmanlığa teşvik" diye hapislerde çürüyor... bu ülkenin en önemli simgelerinden, değerlerinden birisine açıkça hakaret ediliyor, kanunlara rağmen korkusundan kimse sesini çıkaramıyor. yeni türkiye...

tanım: aşağılık bir yayın
  • allahtan ülkede fikir özgürlüğü kısıtlaması var da ağzımıza geleni bu paçavra ve onu okuyan şeref yoksunlarına söyleyemiyoruz..
  • arap sermayesiyle çıkartılan çakma bir tarih dergisinden beklenen ifadeler.
  • latife hanım'ın öyle demediği uydurukçu mustafa armağan'ın kendi fikrini manşet yaptığı söz birde adama demezler mi eskiler "çakma" lafzını mı kullanıyormuş?
  • mustafa kemal bunlara zamanında çok sağlam çakmış olacak ki yüzyıl sonra bile acıları hala taze.
    mustafa kemal'i itibarsızlaştırma amacı güttüğü apaçık olan uydurma ifade.

malum derginin editörüne sesleniyorum.

çakma sensin, napolyonda sana girsin!
  • 91 yıldır gizlenen mektupmuş..

işin acı kısmı okuyup inanacak insanların bu ülkede yaşadıklarını biliyorlar.

daha da acı kısmı gerçekten o insanlar bu ülkede yaşıyorlar, bu insanlar;

- lozan anlaşmasının 2023'de biteceğine ve içerisinde gizli maddeler olduğuna,
    - kurtuluş savaşının aslında hiç olmadığına,
    - atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı şu anda osmanlının 6 kıtaya hükmedeceğine,
    - türkiye'nin altının petrol, bor, toryum ve bilimum sikimsonik maddeler ile dolu olduğuna ama çıkarmamıza izin vermediklerine,
    - vahdettinin atatürk'e git anadoluya kurtar memleketi dediğine,
    - bop eşbaşkanı olmanın iyi bir şey olduğuna,
    - hep mağdur olduklarına da,

inanıyor.
  • atatürk'e sallayacaklar ya yok latife hn dedi yok şu dedi
    (bkz: siktiriniz gidiniz efendim)
  • zamanında dedelerine iyi çakmış kemal paşa demek ki.

bu tür yayınlar üzerine seviyeyi yukarıda tutup açıklayıcı cevaplar yazmak boşa çabalamaktır çünkü ne yapmak istediklerini kendileri de çok iyi biliyor. en iyisi onların seviyesine inip cevap vermektir diye düşünüyorum.
  • ah be ata'm,az çakmışsın bunlara zamanında.
hesabın var mı? giriş yap