şükela:  tümü | bugün
 • twitter profilinden anladığım kadarıyla esports ve bilgisayar oyunları ile uğraşan bir kişi, şu an dünyanın en iyi dota2 takımı olarak gösterilen team secret'ın yöneticisi ve yanılmıyorsam sponsoru olmuş.
 • kimdir nedir anlamadığım, babası sayesinde bir yerlere gelmiş bir türk vatandaşıdır. açıkçası e-sporla alakası olmayan birisinin neden direktörlük yaptığı konusunda düşüncelerim var ve bu tecrübesizlik muhtemelen secret takımına yansıyacak. seneye secret lisanslı a4tech çakma mausları falan gelirse şaşırmayın. bu adamın bu takıma paradan başka katkı sağlayacağını düşünmüyorum.
 • takıma * paradan başka katkı sağlamasına gerek olmayan, esport ve dota hayranı bir milyoner. ilk defa olan bir şey değil bu, çin'de newbee ve ıg takımlarının sahipleri de çinli milyonerlerin oğulları. bu tür yatırımların, esportsa katkı sağlayacağını düşünüyorum.
 • şaşırtıcı ama iyi bir yatırım yapmış, esports'la ne alakası olduğunu bilmediğim adam.secret takımının direktörü.
 • ti5 esnasında na'vi ekibi kendisi ile röportaj yapmış.

  https://www.youtube.com/watch?v=mogedme0sbc

  https://www.youtube.com/watch?v=d2mklpw-ouu (türkçe altyazılı)
 • röportajda, beklediğimin aksine son derece samimi, bilgili ve ilgili olduğunu göstermiştir. twitter takipçileri satın alması, milyoner oğlu olması, ipad gamer olması falan önyargı oluşturuyordu ama yanılmışız.
 • team secret'ın yöneticisi olduğunu daha yeni öğrendim, dota adına önemli bir gelişme ama türk e-sports'u için bir anlam ifade etmiyor tabi. türkiye gibi dünya'nın en lamer, en kalitesiz ve en rezil online oyuncularının olduğu bir ortama yatırım yapmış olsa külli zarar ederdi. mantıklı davranıp güzel bir yatırım yapmış, her ne kadar secret ti'da beklentilerin altında kalsa bile. kendisinin röportajını dinledim biraz önce, hiç de öyle olayla alakasız zengin bir milyoner görüntüsü uyandırmadı bende. aksine e-sports, dota ve takımlar konusunda gayet bilgi sahibi olduğu söylenebilir, ilgili youtube videosu altında da yabancılar tarafından yapılan bir hayli olumlu yorum mevcut. burada kendisine ön yargılı yaklaşılmasını doğru bulmadım, güzel bir girişimde bulunmuş tebrik etmek lazım.
 • ti5'teki malum röportajı ile tüm esports'çuların gönlüne taht kurmuştur. umarım team secret dağılmaz ve bu adamın altında seneye dota oynarlar.
 • popüler cs:go takımı olan eski titan oyuncularına talip olmuştur.

  https://twitter.com/…oglu/status/687610056037285888
 • bu başlıkta hakkında atıp tutanlar bootcamp evini görünce yaralanabilirler. dota2 takımı için söylemem o ki, gerçekten güzel transferler yaptılar, transferler öncesi major kazandılar.

  facebook sayfasında istanbuldaki evi canlı yayında tanıttı. dünyaca (oyun dünyasında ) ünlü oyuncuları ülkemize getiriyor.

  ee
  rtz
  puppey

  bu arada cs takımının yanı sıra street figher oyuncusu transfer etmiş, elemanın videosu s.f. angry

  bir de supersmash oyuncusu transfer etmiş, o oyunu hiç bilmiyorum bile.

  umarım başarılı olur. ülkemizde esport olayına beşiktaş girdikten sonra aldığım duyumlara göre diğer büyük klüplerde girmeyi planlıyormuş. bu tarz gelişmeler duymak ( pro-oyunculuk yaşımız geçmiş olsa da ) izlemek açısından heyecan veriyor.

  kemal bey bundan 15 sene önce bizim arkamızda olsaydı (bkz: worms) , (bkz: age of empires) , (bkz: nfs) gibi oyunlarda iyi yerlere gelebilirdim :)
  wcg de oynamak hangimizin rüyasını süslememişti ki :)

  gözlerim doldu editi: 10 yıllık (bkz: uo) geçmişimiz var. scriptler yazıp gerçek anlamda kendi serverımızı bile açmıştık. sırf client yazabilmek için bilgisayar mühendisliği okudum, ne güzel günlerdi .