• simdilerde kendini yerli dizilere muzik yapmaya vermis, yakin zamanda super bir enstrumantal album cikarmasini bekledigimiz muzisyen. calamadigi bir enstruman var mi bilmiyorum ama klavyeli calgilar, dilsiz kaval, baglama ve gitar konusunda cok basarili. du bakiim, valla calamadigi enstruman yok bu adamin!
 • tanıdığım en iyi müzisyen ve nesli tükenmekte olan adam gibi adamlardan biri.. sultan makamı dışında kurşun yarası'nın da müziklerini yaptı.. o hangi müzik yaparsa yapsın iyidir, hoştur, gerisi boştur..
 • sitesini duyunca way ne guzel olmustur dedigim ama girip baktigimda gecmisindeki (bkz: grup yorum) kimligini orada goremeyince bir anda sok eden acep nedendir de gecmisini silmis atmis ya da orada gorunmesini istememis diye beni bir takim sorular icerisinde birakan insandir.
 • sitesinin (http://www.kemalsahir.com/) ziyaretcilerden bolumu neredeyse tamamen bu basliktaki entry lerden olusuyor. hatta entrylerin yazarlari, tarih ve saatleri de aynen sozlukteki sekliyle kullanilmis. zaten sitede grup yorum un adinin gectigi tek bolum de buradaki bir entry.

  profili kisminda grup yorum zamanlarini "1986 yılından sonra müzikle ilgili çalışmalarını besteler, konserler ve enstrüman icrasıyla (perküsyon, blok flüt, flüt, kaval, bağlama, buzuki, mondolin, gitar ve keyboard) sürdürdü..." diyerek es gecmis kendisi.

  yorumdan ayrilisi (ya da uzaklastirilisi, emin degilim) alisilmis nedenlerden kaynaklanmadigi icin bu es gecme normaldir belki de. simdi kendine bambaska bir yol cizmis. yolu acik olsun.
 • buyuk muzisyen. yeni albumu kalan muzik tarafindan cikacak, sabirsizlikla bekliyoruz, bagrimiza basacagimiz kesindir. web sayfasinda grup yorumda en ufak bir sekilde bahsetmemesi uzucudur. zira kendisi grup yorum'un kurucu elemanlari arasinda en uzun sure grupta calisan (marslarimiz albumu sonuncudur) elemanidir. gecmisini neden silmeye calistigina bir anlam veremedik. muzik calismalarinda ve yeni albumunde basarilar dileriz.
 • grup yorum'u en zor zamanlarında bir orkestralık müzik bilgisiyle ayakta tutmayı başarabilen müzik adamı. yirmi sene boyunca grup yorum'un albümlerindeki -bir nevi- gizli kahramanlık görevini başarıyla yürütmüştür. elif sumru gürel ile evlidir.

  düzeltme: elif sumru gürel ile artık evli değildir.