şükela:  tümü | bugün
 • akçaabat sebatspor'dan yetişme futbolcudur.
 • 8 mayıs 1962 trabzon doğumlu defans oyuncusu. futbola 1978 yılında düzköy amatör takımı ile başladı. daha sonra sebatgençlik ve trabzon takımlarında oynadı.
 • sebatspor'dan yetmişmiş olup sonralari trabzonspor'un 4 numarasini bayağı uzun bir süre meşgul etmiş bir futbol emekçisiydi. 4 numaralı formayı sırtından hiç çıkarmayıp zaman zaman takımla beraber ileri çıkıp toplara burun vururdu. trabzonspor'un o dönemden başlayan ve günümüze kadar gelen toplara abanarak vuranus familyasının öncülerinden.

  kendisinin bir de ilk yapılan championship manager 91'de yabancı oyuncu listesinde ridvan dilmen ve riza çalimbay'ile beraber 3 türk futbolcu arasinda bulunmak gibi anlamsiz ve kendisinin de habersiz oldugu bir özelligi vardir. hoş ingiliz federasyonu yillarin ibneliğini burada da gösterdi ve oyunu oynadigim 3 sene boyu kemal'e calişma izni vermedi ama onu sevenler ondan vazgecmedi. oyunun yeni versiyonlarında kemal'ı bulup sir yapmaya and içtim ama o futbolu bıraktı.
 • ayrıca kemal'in boyu çok uzun olmamasına rağmen uzun ve bindokuzyüzyetmiş model saçları en az 15 cm bir avantaj sağlıyordu.
  yağmur, maç içerisinde akıtılan ter v.s. hiç biri saçların pörsümesine ve ahengini kaybetmesine neden olamıyordu. hatta tüm bilim alemine inat kemal'in saçları maç içerisinde bahar mevsiminde açan papatya gibi daha da yükseğe çıkıyordu. hey gidi ispanyol salinas. kemal ile 2-3 hava topu mücadelesi sonrası az daha müslüman oluyordu. tüm kafa toplarını kemal'in saçları alıyordu.
 • hiç unutmam taa seneler evvel gazetenin birinde bi röportajı çıkmıştı. türkiye gazetesiydi sanırım, komşu aboneydi, her sabah ondan önce ben apartmanın girişinden alıp spor sayfasını bi tur ezberliyordum. neyse dağılmasın konu, futbolculuk sonrası köyüne yerleşmiş, odun keserken fotoğrafları falan çıkmıştı röportajda. şimdi aklıma geldi, "ah ah.." deyip iç geçirdim. keşke serdar bali ve serdar baligiller de futbolculuk sonrası köylerine dönüp, odun kesip inek falan sağsalardı. belki bu sayede trabzon şehrine bi katkıları olurdu. veya ne bileyim en azından gölge etmezlerdi. lan sinir oldum bak yine!!1!
 • galatasaray'a attığı bir topuk golü mevcuttur.
 • kısa boyuna rağmen, sıçrama yeteneği oldukça gelişmiş olan bu stoper abimizin lakabı uçan, kaçan, seken topları kafasıyla alması sebebiyle atmacalar gücenmesin ama atmaca oluvermiştir. jübilesi trabzonspor yönetimine yakışmamış, seyircinin en az gelebileceği dinamo tiflis takımı seçilmiştir. trabzonspor' a küskün bir vaziyette tüm davetleri reddedip haçka da inzivaya çekilmiştir.
 • dün trabzonspor'un, futbol okuluyla birlikte antrenmanını ziyaret etmiş, ayrıca bugün doğumgünü olmasından mütevellit kendisini de kutladığım eski kaptan..

  http://img495.yukle.tc/…p?id=907315758-7d4o6y7a.jpg
 • benim bugüne kadar gördüğüm, çok uzun boylu olmamasına rağmen en iyi kafa topuna çıkan futbolcuydu. çok yükseğe de zıplamıyordu aslında ama sezgileri sayesinde duracağı yeri ve zamanlamasını çok iyi ayarlıyordu. bence değeri bilinmeyen efsanelerdendir kendisi. çünkü bu ülkede medyada maymunluk yapmayınca unutulup gidiyorsunuz.