şükela:  tümü | bugün
1221 entry daha
  • bugün doğum günü kendisinin, 72 yaşına basacaktı kemal baba.. yani kendi deyimi ile atanın gününü tercih etmediği için bugün kutluyorum bende. erken kaybettiğimiz değerimiz.

''aslen 10 kasım doğumluyum ama atatürk'ün vefat ettiği günde doğum günü kutlayamam, sevinemem, gülemem. 11 kasım doğum günümdür.''

çocukluğumun ve gençliğimin en güzel anılarını bıraktı bende. herhangi bir filmi olsun denk geldiğim zaman hep izleriz ailecek ve eskisi gibi güleriz..

doğum günün kutlu olsun..ruhun şad olsun..

oyunculuğunun en sevdiğim sahnesini, son filmi propaganda'dan bırakayım..
  • kaç kez izlenirse izlensin tekrar hiç sıkılmadan izlenebilen filmleriyle en sevdiğim türk oyuncudur kendisi. kendisi hayattayken var olmayan çocukların bile tanımadan sevebildiği bir sanatçıdır.

iyi ki doğmuş.
  • her seferinde yeniden izliyormuşçasına hissiyat veren,duyguları ve düşünceleri müthiş bir dil ile karşısında biz izleyicilere empoze eden güzel insan.

gülmek nedir koca bi nesil kendisinden öğrendi,mekanı cennet olsun.
  • tam adı ali kemal sunal'dır. sözlükte bile yanlış yerde işleniyor.
  • yaş günüdür. ekşi sözlük kullanıcı adımı (bkz: iyi aile çocuğu) filminden almıştım. güzel insandır. güldüren insandır. gülen yüzüyle tüm sorunlarınızı unutturan, her filmini onlarca kez izlettiren gerçek sanatçıdır.

aslında 10 kasım 1944 doğumludur ama mustafa kemal atatürk'ün öldüğü gün yaş günü kutlamam, yaş günüm 11 kasım'dır diyerek gönüllere ayrıca taht kurmuştur.

ışıklar içinde uyusun.
  • doğum günü 10 kasım olmasına rağmen "ben doğum günlerimi 11 kasım'da kutlarım" diyecek kadar atatürk'ü seven bir kişidir kendisi.

sinemanın 'güzel gülen' adamına
  • hani tosun paşa'yı, süt kardeşler'i, hababam sınıfı'nı vesaireyi saymazsak, yani tamamen güldürmesi için çekilmiş filmlerini diyorum, kemal abi beni hep ağlatır. güldürür de tabii, çok güldürür hem; ama önce ağlatır. çöpçüler kralı'nda ağlarım ben mesela. o yitip giden samimiyete ağlarım. köşeyi dönen adam'da, insanlığın haline ağlarım. zübük'te bu ülkenin haline ağlarım. yoksul'da 80'li yılların boktanlığına ağlarım. düttürü dünya'da hele her şeye ağlarım.

kemal abi, içimizde bir yere dokunur çünkü. bam telimize muhtemelen. öyle bir titretir ki bazen kahkaha attırır, bazen gözyaşı döktürür. oyunculukta da döktürür, sahnenin tozunu da attırır.

bence ülkecek çok şanslıyız böyle bir değere sahip olduğumuz için. kıymetini de bildik bence, biliyoruz. saygıda kusur etmiyoruz, filmlerini defalarca izlemeden bırakmıyoruz. ihtiyaç duyuyoruz ona çünkü. samimiyete çok ihtiyaç duyuyoruz.
  • konuşmadan güldürebilen tek insan doğum günün kutlu mekanın cennet olsun
  • türk milletinin mutluluk kaynağıdır.. allah rahmet eylesin.
  • çocukluğumun ilk anlarından itibaren hayatımda olan, önceden yüzlerce defa izlediğim bi filmini gördüğümde o an her ne yapıyorsam bırakıp, televizyona kilitlenerek izlediğim tek adam.

keşke o uçağa hiç binmemiş olsaydın. keşke sinemada izleyebildiğim tek filmin (bkz: propaganda) ile sınırlı kalmasaydı. keşke daha fazla ailenle beraber olabilseydin.

doğum gününe yetiştirmeyi çok istediğim dövmesini gün itibariyle bitirmiş bulunuyoruz. artık hep sol kolumdasın be kemal abi. dövme
4 entry daha