şükela:  tümü | bugün
  • can dündar'ın da belgesellerine dahil ettiği ve derinlemesine bir incelemeyle kemal sunal'ın sanatçılığına gelen taşlamalara karşı onu akladığı filmler.
  • 1972- tatlı dillim
    1973- oh olsun, yalancı yarim
    1974- hasret, mavi boncuk, salak milyoner, köyden indim şehire, salako
    1975- hababam sınıfı, hababam sınıfı sınıfta kaldı, hanzo, şaşkın damat
    1976- hababam sınıfı uyanıyor, kapıcılar kralı, meraklı köfteci, sahte kabadayı, süt kardeşler, tosun paşa
    1977- çöpçüler kralı, hababam sınıfı tatilde, sakar şakir, şaban oğlu şaban
    1978- avanak apti, inek şaban, iyi aile çocuğu, kibar feyzo, köşeyi dönen adam, yüz numaralı adam
    1979- bekçiler kralı, dokunmayın şabanıma, korkusuz korkak, şark bülbülü, umudumuz şaban
    1980- devlet kuşu, gerzek şaban, gol kralı, zübük
    1981- davaro, kanlı nigar, üç kağıtçı
    1982- doktor civanım, yedi bela hüsnü
    1983- çarıklı milyoner, en büyük şaban, kılıbık, tokatçı
    1984- atla gel şaban, orta direk şaban, postacı, şabaniye
    1985- gurbetçi şaban, katma değer şaban, keriz, sosyete şaban, şaban pabucu yarım, şendul şaban
    1986- davacı, deli deli küpeli, garip, tarzan rıfkı, yoksul / 1987- japon işi, kiracı, yakışıklı
    1988- bıçkın, düttürü dünya, öğretmen, polizei, uyanık gazeteci, inatçı
    1989- gülen adam, talih kuşu, zehir hafiye
    1990- abuk sabuk bir film, boynu bükük küheylan, koltuk belası
    1991- varyemez
    1999- propoganda
  • aylardır hafta sonları ve bayram da dahil olmak üzere hiç bir kanalda denk gelmediğim, bu yuzden karalar bağladığım neşe sebebi. telif hakkı ödemeye başladılar nihayet o yuzden mi yayınlamıyorlar bilmiyorum ama artık yoksunluk belirtilerim had safhaya ulaştı. etrafın "kayışı tamamen kopardı" bakışlarına aldırış etmeden ne kadar vcd varsa alıp eve getiricem en sonunda. özledim be özledim
  • otobüs yolculuklarının vazgeçilmezi.
    kendini kaliteli sanan firmalar, lafım size; vizyondaki filmleri veriyormuşsunuz videodan, yakışır mı ?
  • her birinin her bir sahnesine elimde olmayarak ve kendimi tutamayarak hala yarıla yarıla gülmeme ve her seferinde bu yüzden eşimle kavga etmeme neden olan filmler.
  • $imdi du$unuyorum da kemal sunal ya$asa, 80'li yillarda cevirdigi filmleri gunumuze uyarlayarak cevirse daha farkli, daha bilincli bir turkiye'de ya$iyor olurduk gibi geliyor. belki oyle olsaydi kafamizi kuma gomup, gerceklerden kacarcasina gozlerimizi simsiki kapayarak a$k, me$k, mafya dizileriyle oyalanmak yerine, koylusunden kentlisine, zengininden fakirine, gencinden ya$lisina daha bir farkindalik sahibi bireyler olurduk. yanan ormanlarin bir milimetre karesine bile imar izni verilmeyecek diyip, yerine oteller yaptiran; yetim hakki yedirtmeyiz diye $ov yapip mali goturenlere goz yuman, sahte enflasyon rakamlariyla memuru-emekliyi kandirmaya cali$an bir zihniyete kar$i belki de daha duyarli olurduk, kimbilir.
  • şu adresten hemen hemen hepsine ulaşıp izlenilebilir filmlerdir:

http://www.kemalsunalfilmleri.com/
  • sadece kapıyı açarak (kapı çarpınca duvara çarpıp bayılan adamlar) düşmanların etkisiz hale geldiği, mahalle ve mahalleli kavramlarının iyisiyle kötüsüyle gözler önüne serildiği, safça yaşayıp iyi niyetli davranarak tüm mahalleyle sevgili olunan, türlü tesadüflerle kötü adamları etkisiz hale getirip kahraman olunan, aşık olunan kıza eninde sonunda kavuşulan... güzel ve sevimli bir dünya yaratmış filmlerdir. ne güzel be.
  • gülşah film şirketi tarafından hd olarak hazırlatılmaktadır. aradaki fark müthiş:

http://www.youtube.com/watch?v=vxe7of5bqjo

http://www.gulsahfilm.com/highdefinition.php