şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sebebi şudur ki;

  filmlerinde hacı,hoca, şıh, şeyh gibi türevlerin dini kullanarak bu yoldan rant elde eden ve dini kötüye kullanan hocaları ifşa etmesi, bize sinema yoluyla bu şarlatanlara prim verilmemesi gerektiğini anlattığındandır.

  peki tarihimizde, cinci hocaların, muskacıları, büyücülerin bizlere ne tür zarar verdiklerini görmüyor muyuz? hala akıllanmadığımız halde birilerinin bizi gaflet uykusundan uyandırması neden kötü olsun ki?

  işte dincilerin bu hiddeti ve karalama çabaları bu yüzdendir. kemal sunal tekerlerine çomak sokmuştur, insanları aydınlatmıştır. bedelini de dincilerin,
  din düşmanı yaftalamasıyla ödüyor.

  sistematik olarak bu nefretin sebebi siyasi ve dinci kesimin işidir.

  şimdilerde kemal sunal nefreti ile dolup taşan müslümanlara sormak istiyorum:

  düne kadar kemal sunal ' halk kahramanı ' iken ne oldu da bugün din düşmanı oldu? kemal sunal hangi filminde gerçek hacı hocaları eleştirmiştir yada dine dil uzatmıştır, bizler dinimize nifak sokanlara, rant sağlayanlara, fitne sokanlara, kendi emellerine alet edenlere karşı değil miyiz?
  eğer öyleysek bu sahtekarlara karşı duran kemal sunal nasıl oluyor da din düşmanı oluyor?

  algınızı yönetmelerine izin vermeyin, önce kendiniz düşünün, kararı kendiniz verin. başkaları öyle diyor diye siz de öyle düşünmek zorunda değilsiniz. çünkü allah herkese düşünme becerisi vermiş. lütfen tekrar düşünün.

  gerçekten bir müslüman varsa çıksın desin ki; kemal sunal filmlerinde dini alaya almış, islam'ı kötülemiş.
  eğer yoksa siz müslümanlar çok büyük bir vebal altında olursunuz.

  unutmayın! allah iftira atana sevmez. mümin iftira atmaz, yalan söylemez, ne olursa olsun hakkı söylemekten korkmayın.
  zira allah haklının ve mazlumun yanındadır.
 • olmayan bir şeyin sebebi de yoktur.
 • iyi ve güzel olan her şeye nefret duyan kitlenin kemal sunal'a da nefret duyması
 • her türlü şerefsizliği filme almış olması nedeni ile hep halkın yanında olması sebebi ile o şerefsiz olanlar kemal sunalı sevmez.
  akp döneminde yaşasaydı muhtemelen levent kırca, müjdat gezen vs. sanatçılarımız gibi, iktidar yanlıları tarafından nefret duyulan bir sanatçı olacaktı.
 • kemal sunal'a bir nefret duydukları falan yok. akp neferleri, akp çevresinden gelen herhangi bir söylemi tüm mantıksızlığı ve niteliksizliğiyle savunurlar. olay bundan ibaret. gündem değiştiriyorlar, başka bir şey değil. şu salak konuyu konuşmaktan vazgeçin. dalyarak tiplerin açtığı başlıklara cevap vererek varabileceğimiz bir yer yok. onlar da bunun farkında oldukları için provokatif başlık açıp giri giriyorlar zaten.

  buradaki kastım, bu başlığı açan arkadaş değil; yanlış olmasın. ak troll'ler kolektif tavırla değil, ancak birkaç salak birleşerek başlık yaratıp gündem oluşturmaya çalışıyorlardı. zaten ilgili demecin olay olmasının nedeni de bu tiplerdi.
 • hiç bir zaman kemal sunal kadar değer görmeyecek mega çomarların beyanıdır.
 • kim nefret duyuyor ya allah aşkına?

  bir malın teki laf etti diye nefret mi duyuluyor oldu? bence amaca yönelik hareket ediyorsunuz. gündem değiştirmeye çalıştı bir fahişe. olay bundan ibaret. üzerine konuşmaya bile değmez.
 • olmayan sebep.

  kemal sunal’a nefret duyacak kadar ne yaşadınız ya ?
 • zamanında hacı, hoca, şıh, ağa tayfasına bilezik gibi geçirdiği içindir.
 • kemal sunal'ın şahsına değil ama rol aldığı filmlerdeki karakterlere karşı son zamanlarda planlı bir nefret yayılmaya çalışılıyor.