şükela:  tümü | bugün
  • merhum halit akçatepe'nin tespitidir. kemal sunal'ı canlandıracak kimse yoktu ona göre türkiye'de. oynasa oynasa jim carrey oynarmış kemal sunal'ı.

kemal sunal folklorik bir değerdi komikti tamam ama jim carrey'nin yanına yaklaşamaz oyunculuk olarak. sadece kemal değil yerli yabancı çoğu kişi yaklaşamaz.

jim carrey bu işin dünyadaki nirvanasıdır.
  • nedensizce güldüğüm önerme. önce saçma buldum, ama ciddi düşününce oldu, uydu gibi. mimik ustası jim carrey altından kalkabilirdi kemal sunal'ın ifadelerinin. kültür farkı elbet var, birkaç faktörü göz ardı edersek bence mümkün.
  • haklı tespittir. kemal sunal çok iyi bir mimik oyuncusudur ve onu oynamak için de çok iyi bir mimik oyuncusu gerekir. mesela kevin spacey, jim carret'den daha iyi bir oyuncudur benim gözümde ama kemal sunal'ı canlandırmasına pek de mümkün gözüyle bakmıyorum. ama jim carrey bunun altından kalkabilir.
  • jim carrey, andy kaufman'i kendisinden daha iyi oynamis bir aktor. hem de 20 sene onceki toy haliyle yapti bunu. ısterse allahi bile oynar, o kadar yetenekli bir adam. kemal sunal falan basit kalir yani.
  • jim carrey'nin allahı oynamışlığı bile vardır.
  • saçma. kemal sunal'ı çok severim ancak jim carrey ile kıyaslayınca oyuncu bile değildir. açık ve net. zamansız aramızdan ayrıldı diye putlaştıracak değilim kimseyi.