• tükenmişlik sendromuna düşmüş ellaam. işin uzmanları daha iyi bilir tabii.
    neyse gardaş sikin sağolsun, yapma hiç video falan. ama yaşadığımız çağın en önemli başarı unsurlarından biri olan takip edilme konusunda elde ettiğin başarıya nankörlük edip de "bana hiç bir şey katmadı baş ağrısından başka" deme.

istemiyorsan devam etme ama başarını sahiplen.
  • bak abim, sana iki çift lafım var;

avrupa turundan başlayarak her videonu, instagram'da attığın yüzlerce story'yi teker teker atlamadan izlemiş biri olarak yazıyorum bunları. samimi adamsın vesselam, bu yüzden ben izlerken keyif alıyorum. bugün bu kararı verirken de saygı duyuyorum amma velakin çok takıyorsun çok. bence bugün bu kararı vermende farkında olsan ya da olmasan bile bunu birikmişliği de vardır. ona cevap buna cevap derken son zamanlarda videoların, stroy'lerin içerik olarak ancak sana laf atanlara cevap oldu. ki bu izleyici olarak ufak ufak bizi de sıkmaya başladı. bence buraya çok takıldın ve kendi özel durumların, bize yansıtmadığın ruh halinle birlikte bunalttı seni. sonuçta on binlerce insan takip ediyor seni, her kafadan bir ses çıkıyor da bunlarla öyle teker teker uğraşılmaz ki. her neyse her insanın inişi çıkışı olur. bu karar da iyi hissettirecek ise gerisini siktir et. lakin son olarak, benden de büyüksün ama yine bunca yıl takip ettim, o samimiyeti hissettiğim için yazıyorum: hiçbir şey için değil de, geri vites'le artık bir bağım yok dedin ya, işte bu yüzden senin ben amk. ya ben ilk bölümünü izlediğimde tamam dedim ya, olay budur. o ikinci bölümde dağlarda karda kışta o arabalarda yan koltukta ben otruyor gibi hissediyordum, ne demek artık bana ait değil? kafanı bir an önce topla bence. çünkü potansiyeli olan bir adamsın birader
  • çevrim içi alemde takipçi ile sık münakaşa, sonun başlangıcıdır. zamanla bu uğurda nice koç yiğitler, telef olup gittiler. (bkz: hasan cihat örter)

öyle normal gitmiyorsun, belli ki dönüş yok bu sefer; kubbede hoş bir kanal bıraktın, kemal tuğrul sümer...

kts edit : devam ediyormuş.
  • (bkz: sahte araba)
    ahahaha. olm çok iyi format lan :) efferim. bu geri dönüş güzel oldu.
  • bir kaç videosuna denk geldim. güzel öyle gidiyorum falan ama nereye kadar ? potansiyelini kullanamıyor.. bu kadar çabaya , samimiyetine ve potansiyeline bakıldığında bir startup kursaydı .. gerisini kemal bey doldursun..
  • ilgi alanı olan durumları, mesleği ile birleştirerek hayatını paylaşmaya devam eden delikanlı. başarılı sunum ve doğal muhabbetine rağmen hak ettiğini bulamadığını düşündüğüm sümer.
  • istanbul'a yeni taşındığı zaman ekin kollama sayesinde kanalını inceleyip abone olmuştum sonrasında takibi hiç bırakmadan çoğu videosunu izledim

asıl konuya geleyim. adam "youtube'a içerik üreteceğim" kafasıyla hareket edince eski video kalitesinden baya uzaklaştı boş muhabbet yaptığı videoları hala döne döne izliyorum. anıl'ın tuvaletten çıkmasını beklediği tekzen'de bok fırçası kırdıkları videolar gayet eğlenceliydi bence.

dipnot: olumsuz yorumları çok kafasına takıyor.
  • bu aralar baya izliyorum videolarını. umarım dilediği gibi gezerken para kazanacağı hayata kavuşur. ancak madem böyle bir niyetin var izleyici gözünden naçishane birkaç tavsiye vereyim tuğrul kardeş;

1- çok küfür ediyorsun etme hadi refleks olarak ettin diyelim, biple gitsin.
    2- gezilerinde çok "öfff pöff" takılıyorsun takılma "yahu işte burası da böyle new york" "yahu işte bakın burası da böyle bir dağ işte" deme. yolcuğunla ilgili ön hazırlık yap ve üç beş bilgi ver herhangi bir konuyla ilgili. çok kuru kalıyor videoların. donlu sabah sohbetlerindeki uyuşukluğu taşıma gezi videolarına.

biliyorum olduğun gibi görünmek istiyorsun, benim gibi gönül adamısın, tribünlere oynamak içinden gelmiyor hiç. gerçekten tüm kalbimle anlıyorum seni. ama hangi işi yaparsan yap eğer o işten para tokalamak istiyorsan profesyonel olmalısın. profesyonellik sana ters, karakterine aykırı farkındayım ancak malesef sistem bu şekilde yürüyor.

bol şans yolcu.
  • ilk avrupa turnesinde alkislarlayasiyorum sitesine atilan video ile tanidigim youtuber. genel olarak sevsemde genel olarak bariz psikolojik sıkıntilari mevcut. istikrarsiz biri, elini attigi seyleri kurutuyor. izleyicisiyle zitlasiyor 100 tane olumlu yorum varken gider 1 tane olumsuz yoruma takar..

çekimler olsun diyologlar olsun başarili biri aslinda istikrarli biçimde youtube önemseseydi bugün 300 400 bin abonesiyle birlikte iyi işler çikartabilirdi. firmalar kendisine ulaşir sponsor olur, reklam verebilirdi ama o kendine verilen değeri kıymeti bilmiyor. 13 14 ergenlerle tartişip video çekmemeyi tercih ediyor.

özet geç diyenler için kisaca youtube aleminin emre mor'u.
  • harley'den nefret eden tiplere bile harley sevdirmistir. ilk olarak yaklaşık 3 sene evvel okula yetişmeye çalışırken bir türlü motoru calistiramamasiyla izledim. karlı bir ankara şeysi. sonra yavaş yavaş sevdirdi kendini. izledim bayağı. neden sonra sıkmaya basladi. iş motordan çok bebe vlog'una döndü. sonra da bir daha izlemedim. şu an ne yapar bilmem.
hesabın var mı? giriş yap