şükela:  tümü | bugün
 • oynadigi bilimum domino's reklamlarindan sonra domino's un yuzu olmus oyuncu.

  kendisi lisedeyken kisa boylu tombalak bir insanken universite yillarinda ne olduysa zayif uzun boylu bir adam oluvermistir. evet evrim vardir, gerceklesmistir.
 • ezel'de kenan imirzalıoğlu'nun kardeşini oynuyor. sahneden* beyaz cama geçen alaylılardan...
 • kendisini sbftt'nin (2003-2004 yıllarından biriydi yamulmuyorsam) sahnelediği üç kuruşluk opera'da izlemiştim(sbf'li değil bildiğim kadarıyla dtcf'li filan olabilir). oyunculuğu o zaman bile dikkat çekiyordu. şimdilerde ezel gibi popüler bir dizide hiç de fena sayılmayacak bir rol kapmış olması, kendisine yürü ya kulum dendiğinin göstergesi olmalı.
 • ezelde mert karakterini canlandıran, daha önce de arka sokaklar, sınıf gibi dizilerde küçük roller alan ve sanırım bundan sonrasında da gençlik dizilerinde sık sık göreceğimizi düşündüğüm adanalı çaylak oyuncu.
 • domino's pizza'ya yaptığı hain planlar ve çevirdiği bin bir tane entrika sayesinde ezel gibi entrikaların, pusuların, kumpasların gırla gittiği bir dizide iyi bir role oturmuştur kendisi. ha bir de özer hurmacı'ya öyle bir benziyor ki ailesini geçindirmek için ek iş mi yapıyor acaba diye düşünmüyor değilim.
 • dtcf yıllarında birlikte amerikan kültürü ve edebiyatı okunan, şimdilerde "ezel" dizisinde boy gösteren yetenekli oyuncu. yamulmuyorsam, çocukluk yıllarında adana devlet tiyatrosunda çocuk oyunlarında rol almış, ankara'ya geldiğinde de hiç vakit kaybetmeden siyasal bilgiler fakültesi tiyatro topluluğu ile amatör oyunculuk kariyerine devam etmiş, ardından henüz üniversite bitmeden ankara sanat tiyatrosu'na (ast) geçmiştir. sonrasında ise "arka sokaklar" ve "sınıf" gibi yapımlarla televizyonlara adım atmış ve son dönemlerde domino's pizza reklamlarında da oynamıştır. şimdilerde ise bahçeşehir üniversitesi'nde ileri oyunculuk üzerine yüksek lisans yapmaktadır. buradan da anlaşılacağı üzere, kendisi günümüzün oyunculuğun o'sundan anlamayan mankenleri ve modellerinin aksine, uzunca bir oyunculuk geçmişi ve tecrübesine sahiptir. genç yaşına rağmen yavaş ama emin adımlarla ilerleyen ve modellerin ve mankenlerin yanında, uzun süredir televizyonlarımızı işgal eden birçok değme oyuncuları da cebinden çıkarabilecek birikime sahip olan kemal uçar'ı gelecekte çok daha büyük yapımlarda görebiliriz.

  üniversite yıllarından tanıdığım ve gözlemlediğim kadarıyla, kendisi normal hayatında da oldukça rahat ve kendi ifadesiyle "geniş" yaşayan bir insandır. bu rahatlık ve genişlik, onun hemen her karaktere kolayca uyum sağlamasına yardımcı olmaktadır. yine ankara'da sergilediği oyunlardan hatırladığım kadarıyla kemal uçar, seyirci kitlesini nasıl etkileyeceğini ve onların dikkatini nasıl canlı tutacağını da çok iyi bilmektedir. amiyane bir tabirle, seyirciye oynama işini iyi kotarmaktadır genç oyuncu. ancak bunu o kadar doğal yapmaktadır ki, seyircide kesinlikle bir yapmacıklık ve zorlama hissi uyandırmamaktadır. bu yeteneğinden olsa gerek, domino's pizza, reklamlarında kendisiyle çalışmaya devam ediyor. reklam diye öyle oynadığı sanılmasın, kendisi normal hayatta da reklamdakinden farksızdır. kemal uçar'a oyunculuk hayatında başarılar diliyor, kendisini beğeniyle takip ettiğimizi ekliyoruz. yolun açık olsun dostum!
 • sözlük yazarıymış, yeni hatırlamış.
 • soyadı ezel dizisindeki canlandırdığı mert karakteriyle aynı olan oyuncu. yönetmen uluç bayraktar'ın soyadının ezel'e * verilmesi gibi kemal uçar'ın soyadı da ömer'in ailesinin soyadıdır.

  (bkz: ömer uçar)
  (bkz: meliha uçar)
  (bkz: mümtaz uçar)
  (bkz: mert uçar)
 • ezel dizisinin yarattığı ve parlattığı bir kaç yeni isimden biri. 1 sezonun ortalarından 2. sezonda şuan izlediğimiz bölüm arasında oyunculuk anlamında her bölüm üstüne daha da koyarak ilerlemektedir ki bu işinden sonra çok daha ön rollerde kendisini izleyeceğimiz aşikardır. eyşanın yüzüne tükürdüğü sahne olsun, cengizle olan abisini öğrenme sahnesi olsun, kenan birkan'ın dergisi için iş görüşme sahneleri olsun iyi oyuncu olma yolunda müthiş aşama aldığını gösterir. umarım aynı ivmeyle devam eder... bravo...

  unutmadan ilk sezondaki abisinin mektubunu okuma sahnesi de zamanında hepimizin ağzına sıçmıştı...
 • an itibarıyla ezel dizisine veda etmiş kişidir. gün geldi kızdık oynadığı karaktere, gün geldi duygulandık -sayesinde ağladık ama şu söylemek gerekir ki bu dizi ona hem oyunculuk hem de kariyer açısından çok yol aldırdı, iyi bir oyuncu olduğunun göstergesi oldu..

  yolu açık olsun..!