şükela:  tümü | bugün soru sor
 • family finans grubunun eski yonetim kurulu uyesi. hakkinda 9 ayri suctan sorusturulma acilmis 5 yil hapsi istenen yeni maliye bakani
 • "ben şey eeee.. bütün rusya ülkelerini gezdim, baktım biz daha komunistiz..." diyen maliye bakanımız.
 • "canim kardesim" filminde, mahalle kahvesindeki issizlerin kanina para sayan tefeci basta olmak uzere, ertem egilmez'in metin akpinar'a yakistirdigi butun "sempatik (!) is adami" rollerine uygun adam.

  falanca ticaret odasi'nin tertipledigi "bankalar disindaki mali kurumlar vidi vidi" baslikli toplantida konusurken, bu yuzunu pek guzel gosterdi. asagi yukari soyle:

  "(...) is kuralim demis, bir ahbap, bana geldi, n'aptin dedim, uc sirket kurduk dedi, e peki simdi n'oldu dedim, e para yok ne is yapalim diye dusunuyoruz dedi; (siritarak) ulen, para yoksa ne dusunuyorsun dedim, para yoksa bir is olur mu? (salona yayilan kahkaha) (...)" (cut) oguz haksever'in surati: tek kasi yukari kalkmis, o da siritiyor.
 • orman vasfını kaybetmiş 50.000 m2 arazisi olduğu söylenen bakan*. kendine iyi bakmasını! söylüyor, başarılar! diliyoruz.
 • unu kendine dogru akitmaya baslamis bakan.. deyyola kendusu içun bilemeycem gari.
 • bakanın kendi ağzından 50 dönüm itirafı öğlen ntvmsnbc'nin manşetine çıkarılmıştı şimdi o haberden iz yok sitede. doğan gazetelerinin internet sayfalarında aramak bile hata zaten.
 • sadece baykal'ın eleştrileri duruyor:
  “1. derecede doğal sit alanlarına inşaat izni verilerek ne elde edilmek isteniyor?” diye soran baykal, sözlerini şöyle sürdürdü: “gazetelerde yayınlar yapılmaya başlandı. hükümetin bu tip konularda daima taşın altından çıkan maliye bakanı öyle anlaşılıyor ki, başbakanın, belediye başkanı olduğu dönemde istanbul’da çok geniş miktarda 2b niteliğinde arazi kapatmıştır ve o araziyle ilgili yasal düzenlemelerin yapılması beklenmektedir. hükümetin maliye bakanı bu durumdadır. sadece o değil, muğla milletvekilinden diğer milletvekillerine kadar pekçok kişi bu konumdadır. bu yakışıyor mu?

  türkiye’nin hazinesini emanet ettiğimiz insanın savcılığın dosyaları arasında adı niye geçer? savcılık dosyalarında adı geçen bir maliye bakanı ne hakla kendisini affedecek olan yasal düzenlemeleri getirir dayatır? bir süre sonra kendi mülkiyetindeki hukuki statüsü tartışmalı, ormanla ihtilaflı arazilerin sorununu çözecek düzenlemeleri türkiye’ye nasıl getirir ve sunar? bizim anlayışımız bunu bir türlü kabul etmiyor. bizim hafsalamız bunu almıyor. bu uygulamalara alışmıyoruz, alışmayı reddediyoruz” dedi.
  baykal bu yılın ilk beş aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre ...http://www.ntvmsnbc.com/news/222664.asp?0m=-24r

  http://www.stargazete.com.tr/…dex.asp?haberid=28159

  + (bkz: ver yavrum alttan jaws'ın müziğini)(part deux)
 • bugün pembe gözlüklerle basının karşısına geçip süperiz, dağıtacağız ortalığı, öncekiler şöyle şöyle sıçtı ondan zorlanıyoruz diyen adam..
  (bkz: aferin)
 • ek motorlu taşıtlar vergisini ödeyenlerin, ödedikleri tutarın gelecek dönem vergilerinden düşülmeyeceğini açıklamış insan. “ne yapacağımıza sonra karar vereceğiz” demiş.

  (bkz: la havle)

  (bkz: ek motorlu taşıtlar vergisinin iptali)
  (bkz: çıkardığı her yasa iptal edilen hükümet)
 • kalıcı deprem vergisini açıklarken "vergi için deprem gerekçe olarak kullanıldı. milleti aldatmanın âlemi yok." gibi son derece talihsiz bir açıklama buyurmuş olan devlet görevlisi.