şükela:  tümü | bugün
  • bilkentin sarışın olmasına rağmen zekasından bişe kaybetmemiş çıtırı
  • köprüaltı new galata restaurantının iki ortağından biri. ardahanlıdır.
  • valla elinden bir ucan bir kacan kurtulur denilen kv karakteri. yalcin bulut un yalancisiyiz.
  • onumuzdeki yil doktorasini bitirip bilkent'e hoca olarak donecekmis.

master'ini semih hoca'nin, doktorasini rubinstein'in danismanliginda yapmistir.* master tezi (semih hoca'nin anlattigi haliyle) gercekten en eglenceli teorik tezlerden birisi olabilir. bilkent'e gelmesi benim gibi mikro seven gencleri sevindirdi ama kac senedir bu sene makrocu alinacakmis diye beklesenler mezun olacak, garibanlar (nedim hoca'yi kacirdilarsa) cagri hoca disinda makrocu* goremediler. ha cagri hoca'nin bir kotulugu yok da simdi bolumde mikro teori calisan 8, mikro applied calisan 3-4 kisi varken makroda tek teorici cagri hoca olunca monetary, fiscal vs. haricindeki makro secmeliler gume gidiyor (growth haric ama o da seneye yok mesela). neyse kemal hoca matching biliyor, mechanism design biliyor. bolumdeki guzel mikro secmelilere bir katkisi olmasini bekliyoruz. seminerine ve birlikte katildigimiz baska etkinliklerdeki katkilarina dayanarak iyi bir anlatici oldugunu ve bircok farkli literature baya hakim oldugunu dusunuyorum. yalniz war of attrition with finite memory diye work-in-progress'i olmasaydi keske. ben yapacaktim onu.
  • 15 yaşında olup 13 mayıs 2014 manisa maden ocağı patlaması'nda madende olduğu zannedilen çocuk işçi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26414788.asp

umarım bir yanlış anlama, yanlış ifade vardır olayda.
  • çocuk. 15 yaşında çocuk neden eylemde diye soranlar 15 yaşında çocuğun madende olmasına ses çıkarmayanlardır.

edit: ha 19 mu ? tamam o zaman... bi siktirin gidin ya
  • katili berkin elvan'ın katiliyle aynıdır.
  • 15 yaşında meydanda canını kaybeden çocuk gibidir, o da bir candır, o da yitip gitmiş bir ana kuzusudur, sabah sabah ciğer yakandır...
  • günahın hangimizin boynunda?

ben diyorum ki senin o madende çalışmandan ben bile sorumluyum.

eee ben ki zurnanın son deliği..
  • son dönemde canımızı acıtan çocuklardan biri. ihmalden, çaresizlikten, parasızlıktan orada öldüğünü bilmek mi canımı daha çok acıtıyor yoksa son çocuk olmadığını bilmek mi bilemiyorum.