şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fenerbahçe stadının bir tribünü yıkıldığında, ilk maçta topu ordan dışarı atmasi beklenen futbolcu... öyleydi en azindan...
 • kemo: orta sahanın yükünü çeken ağır işçi kemo... her maç arkadaşlarının yardım etmeyişine sinirlenen ve o kızgınlıkla bazen 60, 70 metreye varan mesafelerden maç başına ortalama 200 şut deneyen yılmaz yıkılmaz kemalettin. bu şutlardan ortalama ikisi kaleyi bulur, sezonda toplasan iki tanesi gol olur ama olsun. onun topa vurma nedeni başka.

  üç-beş maçta bir kırmızı kart görür, arkadaşlarıyla-hocalarla didişebilir ama olsun, onun kart görme sebebi başka.

  geçen gün bir programda, "solcuyum diye beni sevmiyolar, gol yollarında istemiyolar" minvalinden bir şeyler söyleyerek yakınıyordu. işte bu noktada kemalettin tektendir. bi de gs'li bülent korkmaz'a solcu diyorlar, başka da solcu futbolcu yok memlekette. hani marx anlat, türkiye için bir komünizm portresi çiz desek ne yapar bilmiyorum ama yine de "solcu, komünist" deniyor olması bile yeter. o yüzden kemalettin altın değerindedir.
 • futbol yasantisini antalyaspor da surdurmektedir.
 • bir aralar * rizepor'da da oynamış olan futbolcu...*
 • hatırlıyorum da uche ebru gündeşin klibinde* oynadıktan sonra bu herif de "ben de ahmet kayanın klibinde oynıycam" diye tutturunca fenerbahçe yönetimi "futbolcular şarkıcı klibinde oynayamaz" diye bi yasak kararı almıştı.

  ayrıca yine uzaktan attığı bala bir golle fenerbaçe'nin 1996-97 sezonunda şampiyonlar liginde oynamasını sağlayan kişidir.
 • stad kameramanlarının en sevmediği adamdır bu. hele spikerin olduğu tribüne yakın kanatta olduğu zamanlar kameramanların en nefret ettiği insandır kendisi. gelen toplara ister bilinçli ister bilinçsiz ister isabetli ister isabetsiz nası vurursa vursun, topa 2500 feet yükseklik kazandıran oyuncudur ki kameraman direk gökyüzüne çevirdiği kamerasıyla topu bulamaz, reji den azar yer.
 • fenerbahcenin sampiyon oldugu 1996 sezonunda,takım ali sen'in tuttugu buyuk bir yatla bogaz turu yapıyordu.o zamanlar henuz sefil bir muhabir olan can tanrıyar oyuncularla roportaj yaparken kemalettin'in arkadan yaklasip can tanrıyar'ı sırtına aldıgını ve cumburlop denize attigini gorduk.o an dogal olarak yayın kesildi,goruntu yeniden geldiginde kemalettin kulaklıkları takmıs,mikrofonu eline almıstı.o gun bu olayı onemsemeyen bendeniz,bu gun pazar keyfine,televoleye uyuz olan kitleden biri olarak kemalettinin ongorusu ve can tanrıyar'ın cezasını o gunden vermesi nedniyle kendisine burdan sukranlarımı sunuyorum. kendisi fenerbahceden sonra diyarbakırspor'a transfer olmıs,burda "kominist kemoo" tezahuratı ile cosmus,costurmustur.nevi sahsina munhasir,unutulmaz bir simadir.
 • zamanında bir galatasaray maçında hayrettin demirbaş'a ceza sahası dışından kafayla attığı gol ve hayrettin'in topun çizgi içinden çıkartırken debelenişi liseden arkadaşlarla hep geyiğe neden olurdu...real betis maçında ise pres yiyince topu orta sahadan kaleye vurması onun akıl almaz zekasını gösterir.
 • fenerbahçe taraftarının her maç gösterdiği hedeflere kenetlenip onları imha etmeye programlı, gördüğü kartların büyük bir bölümünü gereksiz itirazlardan gören, ünal'ın orta sahanın sağını kapladığı günlerde, soldan yükselen yıkıcı oyuncu...