şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir ak it kadar havalı değildir.
  • cumhurbaşkanına hede hede dediler diyerek salya sümük savcıları göreve çağıran bir ak faşist, kemalistlere utanmadan köpek yakıştırması yapmış, he mi? köpekleri severim. köpek olmak, sizin gibi; hırsız, din tüccarı ve faşist olmaktan yeğdir. bynewyorker seni bir savcının yanına çaycı çırağı sokalım, sözlüktekileri daha rahat gammazlarsın.
  • ifşa gibi olacak ama çok var böylelerinden. bugün twitter'dan böyle birine denk geldim. saçma sapan bir kaç tweet'ine denk gelmemle, nazikçe uyarmak ve bilgi vermek için dm attım.

yazdığım da sadece şu;

"merhaba birkaç şey yazmak istedim. müsait olunca dönersiniz."

akabinde direk dm kapadı. ilk tweet'imin ardından da takibi bırakması cabası. "bana yürüyecek" sandı galiba cahil garibim. saçma sapan tweet'lerinden ikisini ve yazışmalarımızı, yazım hatalarını düzeltmeden paylaşacağım. profili bu tarz, atatürk odaklı, amiyane tabirle götten uydurma spam tweet'lerle dolu. atatürkçü geçinen bir sürü cahil de, bu paylaşımları beğeniyor. isteyen göz gezdirebilir. takipçileri de büyük ihtimalle bot.

elit_ve_asil
    dünyanın bizde en kıskandığı şey cumhuriyet sistemi ile yönetilmemizdir
    çünkü ulu önder mustafa kemal atatürk "türk milletine en uygun yönetim biçimi, cumhuriyettir" demiştir.
    ve şuna bakın ki peygamber efendimiz (sav) de yönetim biçimi olarak cumhuriyet'i tercih etmiştir

elit_ve_asil
    dünyayı yenmemizin tek yolu atatürk'ün tavsiyelerini dikkatle irdelememiz ve bu tavsiyeleri ülkemizde hayata geçirmemizdir.

aklı olan batı ülkelerinin atatürk tavsiyelerine çaktırmadan uyduğunu ve rekor oranda bütçe fazlası verdiğini görür.

onlar herşeyi atatürk'ten öğrendiler.

tamamolmaz
    neden dm kapadığını anlayamadım? "batı her şeyi atatürk'ten öğrendi" demek aşırı iddialı ve cahilce bir yorum. ya da "hz. muhammed zamanında cumhuriyet vardı" demek. gözüme çarpan tarihle bağdaşmayan bu hatalarına dikkatini çekmek istemiştim. buradan yazınca hoş mu oldu şimdi?

elit_ve_asil
    biraz tarih okursanız biz de sizden bir şeyler öğrenebiliriz

tamamolmaz
    zaten okuduğum için bu hatalarına dikkat çekerek, sana öğretmek istemiştim. tarih bilginin olmadığı çok belli. sana dostane şekilde doğrusunu yazacakken, bu yaklaşımı mı neden saldırı olarak algılayıp dm kapattın? hareketlerin çok agresif.

elit_ve_asil
    tarih peygamber efendimizin devleticumhuriyet ile yönettiğini yazar her tarihçi de bunu bilir
    batı kuran-ı kerim'i okuyarak birçok ilmi araştırmasını oradan faydalanarak yapmıştır
    mustafa kemal atatürk'ün öğretilerini ders kitabı olarak okutmuştur ülkeler
    lütfen biraz okuyun

tamamolmaz
    arkadaşım, batı "her şeyini" atatürk'ten öğrendi demek aşırı gerzekçe bir sav. atatürk'ün askeri eğitiminden tut, çağdaşlaşmada çizdiği yol, okuduğu kitaplar batı eseridir. cumhuriyet'in ne olduğunu öğrenmek istiyorsan da roma tarihi, antik yunan tarihi eserlerini oku.

"batı kuran-ı kerim'i okuyarak birçok ilmi araştırmasını oradan faydalanarak yapmıştır" bu gerzekçe cümlenin üzerine sana sadece acıyorum. cehaletinden kurtulmanı dilerim.

fazla da uzatmaya mahal görmedim. çünkü üstünde durulacak gibi değil. hem bi bok bilmemek, üstüne de utanmadan akıl verebilmek. bu tarzi bir zırvalığa, öteki çomarlarda bile zor rastlarsınız.
  • kemalist çomar olmaz fino olabilir.