şükela:  tümü | bugün
 • ölmeyi bayılmak sanan muhafazakar köpeklerin üstünün açık kaldığını gösterir gündüz düşüdür.

  edit: başlığı açan trol köpek uçtu veya kaçtı sanırım. bu sebeple başlık başa kalmış.
 • konya'da büyüdüm dahası annem yedi göbek konyalıdır. ailemde yoktur ama büyüdüğüm sosyal çevrede cumhuriyet düşmanları hep vardı. onlardan öğrendiğim bir şey var o da; onlar kemalist demez. bu provakatif başlığı açan muhtemelen normal standart kendini göstermek istediği zümreyi de pek bilmeyen "haylaz bir oğlancık".

  neyse sen, sen ol (bkz: halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama) suçunu bu kadar alenen yapma.
 • (bkz: egm) ye caps alıp gönderin.
 • bu çomar da illa ifşa mı edilsin amk? bu sözlük yönetimi ne yapıyor allah aşkına?

  edit: noldu lan artislik yapıyordun az evvel niye geri vites yaptın?
 • o iş öyle olmaz gülüm,

  biz kendi irademizle, işimizi ailemizi istediğimiz ülkeye yerleştiririz.

  buraya tek kuruş vergi ödemeden gelir hizmetimizi fatura ederiz. müşterimiz değişmez, vergi dairemiz değişir. ya da expat olarak geliriz, bordromuz dışarıda olur.

  siz de paşa paşa bu hizmetleri bizlerden almaya devam edersiniz çünkü eğitimli adam yetiştiremezsiniz.
 • hakkaten siktirme belanı ertan.
 • bu tip tahrik içerikli başlıkların bir program çerçevesinde kasten yapıldığı kanaatindeyim. bariz bir şekilde nefret körükleniyor ve ayrıştılıyor insanlar. eskiden sokakta yapılırdı, şimdi ki mecra internetteki herhangi bir ortam. hem islam'a saldıran başlıklar, hem atatürk'e saldıran başlıklar veyahut farklı bir kesime saldıran başlıklar. bunlara sözlük yönetimin müdahale etmemesi "acaba" dedirtmiyor değil. yoksa bu tip başlıkların özgürlükle açıklanabilmesi pek mümkün değil ve müdahalesi de zor değil.

  tanım: olmayacak tehcirdir.
 • valla bence yapılsa süper olur. şöyle ki, akplilerin hepsi imam hatipli ve vasıfsız tipler - yönetici pozisyonuna tepeden gelmişler. hastaneler yazılım sistemleri hicbir sey çalışmaz hale gelir. ülkede toplam 2-3 doktor kalır. elektrik idaresinde işten anlayan adam kalmaz. kalifiyelerin tamamı bir anda yok olur, binada bir tek önünde çay dev osmanlı tuğra yüzüğü ile kumaş pantolonunun cebinden masanın arkasında skini kurcalayan tipler kalır. "nası olcah bu iş x bey yaaa " diye bir cümle kurma lüksü ortadan kalkar. elektrik sistemi 2. gün çöker, ülke layık olduğu ortaçağ game of thrones ortamına döner. kimya tesislerinde adam kalmaz tehlikeli maddeler falan komple ortalığa sızar, hastalıklar başlar millet kırılır gider. bildiğin müslüman soykırımı gibi olur.

  techirle kemalist yolladığınız ülke de bu sayede fıstık gibi 2. gün tepenize çöker.
 • beni yunanistan'a verecekseniz, mal falan da istemiyorum kabul. evim var tapulu, arabam var onlarda sizin olsun. içine ettiğiniz bu toprak sizin olsun. ne uğraşacağım sizin gibiler için.

  edit: yazmayı unuttum ama ben kemalist değilim.