şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
  • bi zahmet birileri acilen kokten degisim isteyen beyefendiye 2020 yilinda oldugumuzu hatirlatsin. 6 milli egitim bakani ve 17 yil neden degerlendirilememis bunun hesabini sorsun.
  • hiçbir bok olamamalarını kemalist eğitime bağlayanların desteklediği şey.

çünkü çalışmıyorlar, başarısızlar. ister islami ister finlandiya modeli eğitimi getir, yine çalışmayacaklar, yine başarmayacaklar. hatayı kendilerinde değil sistemde arayacaklar.

çünkü eziklik bunu gerektirir.
  • okullara fetöşist eğitim soktunuz;
    sonucunu hazin bir şekilde gördünüz.

kendi insanlarına karşı bu kadar içten pazarlıklı hain,
    bu kadar acımasızca kendi milletine kurşun sıkan katil,
    bu kadar gencin ve masum milletin geleceğini çalan sınav sorusu hırsızları yüzsüzler;
    sizlerin millî eğitim sistemine bizzat soktuğu o fetöşizm terörü tutkunuzdan oldu.

atatürk ilke ve inkılâpları'yla verilen eğitimle büyüyenler olmasaydı;
    daha kim bilir neleri,
    kimlerinizin nerelerinde,
    nasıl görürdünüz...

15 temmuz ihaneti gibi;
    ulusumuzun, devletimizin en ağır acıları yaşadığı bir facianın ardından, hâlâ daha temeli atatürk ilke ve inkılâpları'na bağlı olan, daha da sağlamlaştırılması şart olan atatürkçü milli eğitim ülküsüne son vermek isteyenler;
    feto-pdy'nin türk millî eğitim sistemindeki ayağıdırlar.

bu hain ayaklar da yüce türk anayasası'nın verdiği yetkiyle kanun namına en yakın zamanda kırılmalı ve kesilip atılmalıdırlar.

zira tecrübe ile sabittir ki:
    "tuz bayatlarsa, herşey bozulur!"

oynamayın!
    çocuklarımızın eğitimiyle oynamayın, dokunmayın,
    yıkmayın, bozmayın,
    bize hücre evlerinde beddua seansları, terörsel sızma planları tertip eden nesil değil;
    bilim laboratuvarlarında buluşlar keşfeden nesil lazım.

bize yaradılış ve varoluş gayesini unutup kindarlığıyla yakıp yıkan, asan kesen, çalan çırpan, yağmalayan nesil değil;
    bir yağmur gibi saf ve berrak,
    bir o kadar da dokunduğu her yeri ve de herşeyi sevgiyle, saygıyla, erdemle, bilgelikle yeşerten nesil lazım.

bize insan lazım;
    "kula kul olan kuklalar değil!"
  • gökten indiği düşünülen kitap ve inançları temel alanı, insan aklı ve vicdanına aykırı dogmaların sistemi bittiği gün insanlarının huzurla yaşadığı bir ülke olacağız, daha önce değil.

siz merdiven altı tekkeler yerine eleştirdiğiniz kemalist eğitimin sadece ucundan biraz geçseydiniz insan olmaya yaklaşabilirdiniz.
  • düşünsenize; bir vali çıkıp koca salonda, hem de öğretmenler gününde öğretmen zannettiği birini azarlıyor. diğer öğretmenler valiyi alkışlıyor. meslektaşına sahip çıkıp salonu terk edecekleri yerde valinin yanında yer alıyorlar. işte öğretmeni böyle olan bir eğitim sisteminde sizce kemalizm konuşulabilir mi?

kemalist eğitim mi bıraktılar?
    bazı özel okullar ve bir elin parmağını geçmeyecek birkaç devlet lisesisinin dışındaki diğer okulları siyasete kurban ettiler.

meb kitaplarında tarikat propagandası
  • sabah sabah güldüren başlıktır.
    ha üzülmeyin zaten atatürk'ün arzusuna göre yetiştiremiyoruz biz çocukları, ne diyordu atamız : fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller.
    maalesef üçte üç sıkıntılı.
    eklemeden geçemeyeceğim ayrıca, eğer kemalist eğitim fikri ile bir sıkıntınız varsa
    (bkz: yallah arabistana)
  • kemalist kelimesini kaldir ordan. fazla olmus o.
  • kemalist eğitim bitsin de, ensar gibi yurtlarda öğrenci istismarı yapın ölye mi? bu ülke sonsuza kadar laik ve atatürkçü eğitim verecek.
34 entry daha