• bi zahmet birileri acilen kokten degisim isteyen beyefendiye 2020 yilinda oldugumuzu hatirlatsin. 6 milli egitim bakani ve 17 yil neden degerlendirilememis bunun hesabini sorsun.
  • hiçbir bok olamamalarını kemalist eğitime bağlayanların desteklediği şey.

çünkü çalışmıyorlar, başarısızlar. ister islami ister finlandiya modeli eğitimi getir, yine çalışmayacaklar, yine başarmayacaklar. hatayı kendilerinde değil sistemde arayacaklar.

çünkü eziklik bunu gerektirir.
  • gökten indiği düşünülen kitap ve inançları temel alanı, insan aklı ve vicdanına aykırı dogmaların sistemi bittiği gün insanlarının huzurla yaşadığı bir ülke olacağız, daha önce değil.

siz merdiven altı tekkeler yerine eleştirdiğiniz kemalist eğitimin sadece ucundan biraz geçseydiniz insan olmaya yaklaşabilirdiniz.
  • adam gibi bir kemalist eğitim bıraksalardı eğitim sisteminde, zaten 15 temmuz hadisesi yaşanmazdı.
  • bunu yazan it, zorunlu din eğitiminin 1980 darbesinden sonra konulduğunu bilmiyor.
    bu köpek gibi sayıklayanlar bilsin ki laikliğe temelden aykırı olan din dersinin ve ilgili kurumların da er geç kaldırılacağına emin olmalılar.
    çünkü büyük mareşal'in dediği gibi,
    "gökten indiği sanılan kitaplar" ile değil bilim ile yolumuzu çizeriz.
    yeter ki kendine demokrat deyip bu vandal güruhla anlaşma uzlaşma ile yıllardır savrulan liberal ya da ezik solcu takımı salaklar önüne baksın.
    yıllardır verdikleri saçma sapan tavizlerin aslında korkudan kaynaklandığını ellerini başlarına koyup anlasınlar.
  • herşeyi torpille halletmeye alışanlara okumanın okutmanın zor gelmesi.
  • kemalist eğitim kaldırılsın yerine 300 odalı medreseler yapılsın. inşaat yapılsın yani, okullar kapatılıp şehir okulları yapılsın bütün okullar tek yere taşınsın, oooo merkezi eğitim projesi çılgınlık ve inşaat.

inşaat ya resüllallah, tek maksat inşaat çünkü.
  • beyfendiye şeriat gönderelim?!
  • atatürk bu coğrafyanın sigortasıdır, emniyet kemeridir. her görüşten kişinin, ideolojiden bağımsız buluşacağı çatıdır.
    sev, sevme böyledir.
  • 12 eylül 1980'deki "örtülü islamcı" darbeden ve yaşatılan açık faşizm deneyiminden sonra, devletin resmi ideolojisi olarak seçilen türk-islam sentezi kapsamında eğitime de el atıldı. akp'li yıllarda eğitim sisteminin ne duruma getirildiği malumunuz.

1923 cumhuriyet rejiminin yıkılmasından sonra, ortada ne cumhuriyet kaldı, ne de kemalizm. daha doğrusu, kemalizm ve sosyal demokrasinin iki temsilcisi hdp ve chp, sermaye himayesinde akp tarafından kurulmak istenilen "ikinci cumhuriyet'in" içinde yer almayı tercih ettiler.

bugün herhangi bir varlık gösteremeyen kemalizm, daha doğrusu kendisi "kemalist" olarak tanımlayan kesimler, akp'ye, akp düzenine teşnedir. bu kesimin akp karşıtı görünmesi, sadece yanıltıcı bir söylem olmaktan öteye geçmiyor...

bu durumda, ne bir devlet destekli bir rejim olan kemalizmden, ne de kemalist eğitim sisteminden bahsedilebilir.

gerici-faşizm, karşı devrimci bir unsur olarak, cumhuriyet devriminden geri kalanları da yok etme derdindedir. #kemalistegitimeson adlı hashtag de gerici, halk düşmanı ve karşı devrimci bir söylemdir.

amaç; cumhuriyet devriminin son kazanımlarını da yok edip, sermaye sınıfı ve emperyalizmin ihtiyaç duyduğu dincileştirilmiş, bu anlamda toplumsal olarak aptallaştırılmış ve biat eden kitleleri oluşturmaktır. bu kitlelerin daha sonradan ucuz ve yedek iş gücünün devamlılığını sağlamak için kullanılacağını da aklımızda tutalım.

#kemalistegitimeson kampanyasına liberaller de "sol soslu" destek veriyor olabilir. bugüne kadar "askeri vesayet" lafını kullananlar, ilerici her unsuru "ulusalcı", "faşist" ve "darbeci" olarak tanımlayan liberal alçakların da amacı, sermaye sınıfının bu orta erimli gerici projesine destek vermektir.

eğitimin geldiği nokta ise bellidir;

yurttaşlarımız gerici ve piyasacı eğitim arasında sıkıştırılmışlardır.

paran yoksa, çocuğunu imam hatip veya teknik okula,

paran varsa da "laikliği pazarlayan" özel okula

göndereceksin. kaldı ki, özel okulların da patladığı, öğrenci ve öğretmenleri zor durumda bıraktığı bir döneme girdik (bu yüzden "nitelikli, laik ve bilimsel eğitim bir haktır ve özelleştirilemez" diyorduk ya).

o yüzden, gerçek sloganımız şu olmalıdır:

#gericivepiyasacıeğitimeson

ali rıza aydın'ın yazısını da burada paylaşıyorum:

https://haber.sol.org.tr/…ici-mi-piyasaci-mi-247458
hesabın var mı? giriş yap