şükela:  tümü | bugün
  • atalarının kabrini korumaktan aciz insanların, bu ülkeyi korumakta tekrardan acze düşeceklerinden yapılmaması gereken eylem.

çocuk parkı 4 ay önce yapılmış bu adamlar yeni fark edip isyan çıkartıyorlar.
    470 metre uzaklıktaki halı saha 2-3 sene önce yapılmış adamlar yeni fark edip isyan çıkartıyorlar.
    bu adamlara türkiye emanet edilse, elin yunanı, bulgarı, rusu gelir işgal eder bunlar 10 sene sonra farkına varır.

atatürk acaba türkiye'yi , türk gençliği yerine komşu gençliğine mi emanet etseydi diye düşünmeden edemiyorum bu bağlamda.
    hem onlar daha bilinçli bu konularda, daha çağdaş, daha demokratik tarihi eserlerine, eski büyük insanlarına daha çok değer veriyor. onların bıraktıkları eserlere gözleri gibi bakıyor.

biliyorum ben dinci yobaz gerici falan filan ama bu gerçeği değiştirmiyor.
  • e birisi validenizle 14 senedir "cima eyliyor" siz daha farketmediniz.

kemalistler en azindan 4 ay sonra parki farketmisler.
  • wittgensteinwallerstein mı söylemişti, şu anda emin değilim ama;

"siyasal sistemlerin çökmesinin nedeni, düşmanlarının kalitesi değil, muhafızlarının kalitesizliğidir."

kime emanet ederseniz edin yeter ki işin ehli olsun.
  • anıtkabir'in saygınlığının korunmasını istemek kemalistlik değildir. ayrıca sen kimsin ki kime ne emanet ediyorsun? memleketi bakkal yönetir gibi yönetenlere hayranlığınız bitmedi a.k. trolleri.
  • sen kimsin lan tırrek sana soran mı var kimin kime neyi emanet edeceğini
  • evet mazallah milyarlarca dolar liderlerinin evinden çıkabilir. en namuslu üyesi, şu anda amerika hapislerinde dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklanabilir. en dindarı kuranla dalga geçebilir. en dürüstü hediye olarak 700.000 tl'lik saat alabilir. bazı üyelerinin evinde hobi amaçlı 15 , 20 tane çelik kasa bulunabilir. yardım paralarını banka yerine evinde ayakkabı kutularında saklayabilir. liderleri bir şerefsizlik yapıp apo ile görüşebilir örneğin. yada ülkeyi bazı cemaatlere peşkeş çekip, sonra kandırıldık diyebilirler. çok tehlikeli sular bunlar. aman dikkat