şükela:  tümü | bugün
  • oncelikle, sadece basligi okuyup onu da anlamayip kufur edecekler kesin vardir, ben onlarin pesin pesin amk.

evet efendim, agziniza sakiz ettiniz, biz zamaninda atiyorduk bunlari, sonra basimiza bela oldular aslinda biz dogrusunu yapiyorduk diye. hatta akp kesiminden dahi boyle sigirlari duydum, zamaninda iyi yapmislar atmislar bunlari falan filan. halbuki kazin ayagi oyle degildi hic. kemalist devlet kadrolari (asker de dahil tabii ki) dindar diye tanimladigi kisilere dusmanlik kesbetmisti o gunlerde. bu cemaatcidir zararli olabilir, bu degildir gibi bir ayrima gitmezdi, zaten kemalistin bu kadar seye de kafasi basmazdi. basit bir ayirma yontemi vardi, yaziyorum. kadinsa kolaydi zaten, bas ortulu almiyorum diyordu cozuyordu meseleyi kendince. erkekse esine bakiyordu, cuma kiliyor mu diye bakiyordu, askere basvuruyorsa annesinin vesikaligini istiyordu ki annesi bas ortulu mu degil mi onu gorsun vs. kafasi bu kadar calisiyordu, boyle yaptigim zaman dindarlari okula, devlet sektorunde onemli yerlere, askere almam, boylece kafam rahat eder, devranimi surerim diyordu.

ama o gerizekalinin bilmedigi sey suydu, fetocu dedigin takiyye yapar, tedbir dini olmustur onun. saniyordu ki kemalist butun dindarlar dinlerinde samimi, halbuki insanlari esi kapali diye askerden atmaya baslayinca, fetocu aldi fetvayi hocasindan, acti karisinin basini. zaten ne de olsa furuattan idi bas ortusu. ramazanda oruc tutmazsin, cunku esirsin dedi hocasi, orucu kesti. dar-ul harp dedi cumaya gerek yok dedi zindik gulen, oraya da gitmedi. namazlari ima ile dedi, olmazsa cem edersin, olmazsa kaza dedi, ondan da yirtti mi. zekati zaten elden gizli gizli himmet diye veriyor abi toplantilarinda, o da tamam. sonra kemalistler ayikti biraz, yahu su cocuk laik biriydi ama icki icmiyor, atsak mi dediler, fetocuye yeni fetva lazim oldu. sarabi icin, cok alkollulere de dokunuyor deyin dedi hocasi, bir baktik cemaatci askerler saraba da yumuluyor. salak kemalist anca gercek dindarlari atti ordudan, dini butun insanlari sokmadi devlet gorevlerine, inancindan dolayi basini ortenleri almadi universitesine. onu da diyeyim, bas ortusu problemi cikinca ilk fetonun dersanesindeki hocalarin baslari acildi, acmayan da isten atildi. butun cemaatci ablalar ogrencilere baski yaptilar acacaksiniz basinizi diye, orada da engelleyemediniz yani takiyyecileri.

ha burada su da var, belki de farkindaydi kemalist bu takiyyenin ama sadist bir zevk aliyordu pezevenk, lan maymuna cevirdik sunlari, aldik ellerinden her seyi, saraba baslattik diye.

cemaatci olmayanlar da yazik garibim, butun sinavlari vs. gecerler, sira mulakata gelince ramazan gunu mulakatta su ikram ederler, icmeyince giremez tabi devlete. eve gelirler guvenlik sorusturmasi icin, seyyid kutuplari, elmalili tefsirlerini, ali seriatileri, ismet ozelleri gorurler almazlar tabii ise. halbuki cemaatci oyle mi, hocasinin kitaplarinin sirtinda kap olur, evde ucra kosede durur, orada da ters durur bir goren olmasin diye. bir yerde toplandiklarini kapinin onunde bekleyen cep telefonlarindan anlarsin, iceriye cep telefonu sokmak yasaktir, tedbir onlarin dini olmustur cunku. mal kemalist de bu sistemi destekledi kendince, simdi de atar yapar biz mi doldurduk diye. sen doldurdun evet, beyinsiz ayiklama politikalarinla sen doldurdun.
  • götten uydurma iddiadır.

"salak kemalistler" zamanında orduda fetocuların terfi almasını engellemeye çalışırlarken o zamanın başbakanı bakanları yaş'ta bu kararlara şerh koyuyordu. e bir şerh iki şerh askeri teamulleri kaldırmaya kadar gitti olay ki sonucunda bir sürü general istifa etti.

(bkz: 29 temmuz 2011 tsk komuta kademesi istifası)

insanlara mal, salak vs. gibi yakıştırmalar yapmadan önce aynaya bakın biraz. sizin kitleniz gibi balık hafızalı değil kemalist olarak nitelendirdiğiniz insanlar, geçmiş ortada, kimin ne halt yediği belgeleriyle ortada. bir halt yenilmiş, inkar etmek için başlık sıçacağınıza adam olun kabul edin ergenekon'da, balyoz'da ordunun komuta kademesine yapılan ayarları. o ayarlar sayesinde fetocular çok güzel görevlere geldiler. adalet bakanının güzellemelerini, okyanus ötesine selamları, türkçe olimpiyat paralarını unutmadık biz, ben bu davanın savcısıyım denildiğini unutmadık.

ha ayrıca, ortaya iddialar atmadan önce biraz araştırma yapın. ordu içinde görev yapmış insanlara "annesi başörtülü olanlar askeri liseye harp okuluna alınmadılar", "ramazan günü su içmeyenleri orduya almadılar" derseniz kıçıyla gülerler size. misal askeri lisede ve harp okulunda bir devrenin neredeyse yarısından fazlası oruç tutardı ve akşam yemekleri oruç tutanlara göre ayarlanırdı. kimse "sen neden oruç tutuyorsun" ya da "sen neden oruç tutmuyorsun" demezdi. hatta sahura kalkacak öğrenciler ranzalarına beyaz el havlularını asarlardı ki böylece koğuş nöbetçileri gelip gece bu kişileri nazikçe uyandırırlardı. nerden mi biliyorum? ben de oradaydım.

neyse, size sözlükte dezenformasyon yaptıran siyasetiniz batsın.

edit: ek kaynaklar 1 2 3
  • (bkz: 25 ağustos 2004 tarihli mgk kararları)

şimdi sağdan siktir git. sen sağı seversin
  • her seye en bastan baslamak gerekiyor galiba. arkadaslar, degerli insanlar bakin, itiraz ettiginiz metni bir zahmet okuyun yahu, okuyorsunuz da anlamiyor musunuz nedir bu. tek tek yazacagim, yoruyorsunuz insani. bir de nick altina entry girmek nedir, cocuk musunuz, buyuyemiyor musunuz nedir bu problem.

1- yazinin bir yerinde, yahu yalnizca bir yerinde, kemalistler atmadi ama akp hukumeti atti diyor mu. bir yerinde karsilastirma var mi. bir tanecik yerinde hayir akp hukumeti destek vermedi demis miyim. nasil kaliplar icinde bir dusunme seklidir bu anlayamiyorum, ulan ben ergenekondan, balyozdan bahsettim mi. ben diyorum ki devletteki kemalist zihniyetin ayiklama politikalari fetoculerin gizli gizli orgutlenmesine destek oldu, siz diyorsunuz ki hayir akp hukumeti zamaninda da desteklendiler. bana ne, ben ondan bahsediyor muyum.

2- ulan benim kitlem kim, sen kimsin, beni nereden biliyorsun, benim kitlemi nasil tahmin ediyorsun uc bes sozluk girisiyle. sizin kitlenizmis, benim kitlem varmis, bir de balik hafizaliymis.

3- illa her yerde detay vererek yazacagiz. bir daha oku sevgili sozlukcu, ben orada oruc tuttugu icin askeri liseye alinmamis yazdim mi? devlete girmekten bahsediliyor, askeri okula girmekten bahsetsem devlete girmek mi yazarim? annenin acik fotografinin istenmesini yazdim askeri okulla ilgili, cunku onu biliyorum. ayrica evet ramazan gunu mulakatta su ikram ettiler, icmedi ve ise alinmadi yazili sinavda birinci olmasina ragmen birileri,bu da devletteki bir pozisyon icindi. yine guvenlik sorusturmasi diye mulakati gectikten sonra devletteki bir pozisyon icin eve geldiler, evin halini sakalli ve dertlesmeyi seven babayi gorup babayi alirsin dediler.

4- al kolaylik olsun sana, bir onceki paragrafta da askerden atilanlari yazmisim, esi basortulu diye uyarilan bir asker, hem de resmi yaziyla, pesinden atilmis zaten. garabet ornegi iki dk'lik bir aramayla bulunuyor bir ornegi boyle sacmaliklarin. bahsettigim mal kemalist tipi bu iste, hicbir dayanagi olmayan bu uyariyi gonderecek cureti bulabiliyordu kendinde, hos o donemler sigir kemalist komutanlardan biri de hutbe ve vaazlara takilmis, onun icin resmi yazi yazdirmisti, o yuzden normaldi boyle seyler.
  • tamam akp fetöcüleri devlette kadrolaştırarak büyük hata işledi fakat akp'yi fetöyle koalisyon yapmaya iten kemalist ordu ve yargı, bu süreçte tertemizdir diyebilir miyiz?

(bkz: akp hakkındaki parti kapatma davası)

(bkz: anayasa mahkemesi'nin 367 kararı)
    (bkz: 2007 cumhurbaşkanlığı seçimi)

(bkz: 27 nisan 2007 genelkurmay basın açıklaması)

(bkz: 28 şubat 1997 milli güvenlik kurulu toplantısı)