şükela:  tümü | bugün
  • etrafımda pek çok kemalist var. ortak özelliklerinin türk milletinden nefret etmeleri olduğunu görüyorum. halkın sadece yüzde yirmibeşlik bir azınlığını oluşturmalarına rağmen sadece kendilerini halk olarak görüyor, halkın çoğunluğuna sürekli hakaret ediyorlar. zaman zaman ak parti çevresinden de halkı aşağılayan gerizekalılar çıksa da, bu kemalistlerdeki gibi bütüne yayılmış durumda değil. etrafınızdaki kemalistlere türk halkı ile ilgili fikirlerini sorup bunu test edebilirsiniz.

bu güruhun başka bir tutarsızlığı da milliyetçi olduklarını iddia etmeleri. ama kendilerini atatürk milliyetçisi olarak tanımlıyorlar ve diğer milliyetçilerden de nefret ediyorlar. kürtlerden, doğululardan, ak partililerden, müslümanlardan, türk halkının çoğunluğundan ölesiye nefret ediyorlar, ama türk milletinin milliyetçisiler aynı zamanda. ilginç kafalar bunlar. arkadaş, bu milletin yüzde ellisi çomarsa, yüzde altmışı aptalsa neden aptal bir milletin milliyetçisisin.

başka bir tutarsızlık da cumhuriyetçi olmaları. her seçimden sonra halkına aptal diyen kemalist azınlık, seçim sonuçlarına isyan ediyor. suç hep halkta, halk kendisini yönetemeyecek kadar cahil ve zeka yoksunu. ama cumhuriyeti kuran ve halkın kendi kendisini yönetmesini sağlayan da mustafa kemal. her ne kadar kendisi seçim kazanmamış olsa da bu sistemi o getirdi. kemalistler istiyor ki aslında seçim olmasın, ülkeyi tek parti dönemindeki gibi kendileri yönetsin, ama kimse onlara darbeci, diktatör falan da demesin. herkes onlara oh çok demokratsınız desin. ben bu azınlığın bilinç altında mustafa kemale de kıl olduğunu düşünüyorum, neden işin içine halkı da kattı diye.

ayrıca halkçı bunlar. ilkelerin arasına nal gibi yazmışlar, halkçılık diye. hangi halk acaba bu? seçim zamanı partililerin dolaştığı gecekondu mahallelerinde evine ayakkabı ile girip yalandan poz verdikleri halk mı? sahi işçilerin büyük çoğunluğu neden ak partili acaba? kemalist azınlığın partileri neden fakirlerin oyunu alamıyor hiç düşündünüz mü? çünkü halktan nefret ediyorlar. kemalizm, yönetimi halka vermek amacı ile oluşturulmuş bir sistem değil, kemalizm mutlu bir azınlık oluşturup halkın sırtından geçinmek için oluşturulmuş bir sömürü sistemi. yalandan bir cumhuriyet kurdular. iktidarı ele geçirebilmelerinin başka yolu yoktu. nitekim o döneme baktığınızda alevi katliamları, sünni katliamları, kürt katliamları, şehirlerin bombalanması, istiklal mahkemeleri gibi yollarla halkı baskılayıp devletin merkezine yakınlardan oluşan bir zengin yönetici zümresi oluşturdular.

bu günlerde kemalist azınlığın ağzından çıkan halka hakaret cümlelerinin esas sebebi işte budur. kemalistler haltan nefret ediyor çünkü kendilerine hizmet etmek için var olduğuna inandıkları halk isyan edip, kurdukları sistemi kafalarına geçirdi. onlarca yıldır, devlet kanalı ile kendilerine akıtılan kaynaklar kesildi. gittikçe fakirleşiyorlar. artık atatürkçüyüm deyince bütün kapılar açılmıyor. arkalarında kazanamadıkları seçimlerden onları iktidar olarak çıkaran bir ordu da yok. onlarca yıl boyunca tarafsız olup olmamasını umursamadıkları yargı da çoktan el değiştirdi. çok öfkeliler halka, kuduruyorlar. hepimizden nefret ediyorlar.

edit: başlıklarımı engelleyecekmiş. sanıyor ki ben burada kemalistlere yazıyorum. arkadaşım ben seni zaten adam yerine koyup da sana laf anlatmıyorum. ben halka kötü davranan hakaret eden hayvan herifleri azarlar geçerim. halkı küçümsediğiniz yıllar geride kaldı ama kafanız almıyor. alışacaksınız. o çomar dediklerinizin karşısında saygı duruşuna geçeceksiniz. kemalizm denen hikaye, tarih kitaplarında yarım sayfalık bir olay olarak geçecek. tasfiye edildiniz kardeşim. türk halkı sizi engelledi.
  • (bkz: akpli)
    (bkz: isyan etmek)
    (bkz: devrim yapmak)

birini seçebilirsiniz.
  • kısmen benim o. cünkü türk halkının(içinde kemalistlerin de oldugu) cok önemli bir kısmı cahildir, ortadoğulu'dur.

anadolu comarı olarak adlandırılan bu coğunluk, (biyolojik olarak değil, spritüel olarak) insan olma erdemine ulaşamamıştır.

zira nietzsche der ki; cahil topluma seçim yaptırmak, okuma yazma bilmeyen bir kişiye hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır.

plato da şu ifadelerinde türkiye'nin günümüzde yaşadığı problemin özetini ortaya koymuştur.
    "demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. halk övülmeyi sever. onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir. demokrasi, bir eğitim işidir. eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. devam edilirse demagoglar türer. demagoglardan da diktatörler çıkar."

maalesef türkiye'nin çok büyük çoğunluğu bu sözlerde bahsedilen niteliklerden çok uzaktadır.

katkıları için antipatistyazar'a teşekkürler.
  • kafatasçılar düz mantıktır. kendilerinden başka doğru bilmez ve tanımazlar; yani at gözlüğü takmışlardır yani dümdüzdürler. gelişmek, çağa ayak uydurmak bu arkadaşlarda yoktur. hala fransız tipi baskıcı bir laikliği ölesiye savunurlar. fanatizmin dibine vurmuşlardır. sanırlar ki kurdukları düzen/sistem ilelebet yaşayacak. günün birinde bir musa çıkar bir tokat atar bunlara herşeyleri zihniyetleri gibi dümdüz olur. tüm korkuları budur aslında.
  • safsata savar imdada yetişti güzel örnek vermiş yazar kardeş.
  • yok lan, sadece kendilerinin sosyo-kültürel anlamda üstün oldukları sanrısıyla saçma sapan konuşup,değişik işler yapıyorlar...

ama artık yok o eski kemalistler, şimdiki kemalistler ne yazık ki bir futbol taraftarlığı sığlığında kendilerinden öncekilerin biriktirmiş olduğu sosyo-ekonomik zeminde padır-kültür işler yapıyorlar sadece...
  • üniversite okudukları için, onlar üniversite okurken yedikleri ekmek, bandıkları kurufasülyeyi üreten köylüyü hakir görmelerinden kaynaklanır.

onlar için köylü cahildir, her şeyin iyisini sadece onlar bilir. oysa bunların daha din mevhumu bile gelişmemiştir. akpci olanlar bile 1 gün boyunca "modern" taklidi yaparak izmir de falan kadın kaldırabiliyor. ahlaksızlık diz boyu.

bu elitist faşistlere türk halkının 16 yıldır attığı tokat yetmemiştir. 2019 da yedikleri tokattan sonra esas neye uğradıklarını şaşıracaklardır.

iskilipli atıf hastanesi var iskilip de. orada tedavi olmalarını öneriyorum.
  • araplıktan ve araplardan siktir yiyen ak- fetöcülerin yeni sığınma noktası bahçeli ve milliyetçilik.

gelinen nokta çok acaip ama
    1.dönem araplar ve gülen kutsal kişiler
    2.dünem hdp ve pkk aslında kemalistlertden nefret ediyor o yüzden devletle şavaşıyorlar, öcalan akil adam.
    3.dönem türklük ve milliyetçilik bahçeli süper adam.

omutgasızlıkta çığır açtınız
    araplardan sadece dansözlüğü almışsınız iyi kıvırıyorsunuz.
  • kendilerinin türk halkı olduğu sanrısıyla, türk olmadığını söyleyenlerin peşinden giden, türkiye cumhuriyetinin kurucusuna hakaretler eden boş beleş güruhun, yine kendi pisliklerini başkalarına atma çabaları.
    önce siz gümbür gümbür ''ben türküm eşim de türk'' diyebilecek birinin peşinden gitmeyi deneyin.
    madem türksünüz ırkınıza milletinize toprağınıza vatanınıza ihanet etmeyin.
    türk olan türk menfaatlerinin peşinden gider.
    ondan bundan cesaret madalyası, bilmem ne projeleri alıp, vatan toprağı olan tüm fabrikaları tüm işletmeleri kapatanlarla yan yana yürüyenlerin haddi değil bu tür çemkirişlerde bulunmak.
    isterseniz bir had metre takın kendinize!
  • şimdi şöyle arz edeyim efendim. kemalist değilim ama atatürk'ü severim. o'nun sayesinde ortadoğu bataklığından çıkıp kendimize çeki düzen vermiş bir milletiz. atatürk'ün en büyük özelliği anadolu halkına ''dinini, inancını kendine sakla, kendi iç dünyanda istediğin gibi yaşa, ama bu millete esas insanlığın, kaliten, becerilerin, kalifiye özelliklerin lazım'' demiş olmasıdır. çok da doğru demiştir. yaptığı tüm icraatları da bu halkın kaliteli, bilgili, çağdaş şekilde gelişmesine yöneliktir (ana amaç budur, uygulamalarda bazı hatalar yapmış olabilir, hatasız kul olmaz) şimdi entry'e gelirsek; kemalistlerin değil, tüm insanlığın, tüm anadolu halkının, ''bana bilgi, beceri, yetenek, bilim lazım değil, dinci/dindar olayım yeter'' diyen herkesten nefret etmesi gerekir. bakın ekşi'de maaşlı troller çoğaldı, o yüzden altını çizerek yazayım 'din önemsizdir' demiyorum, din bilgisi de önemlidir, dindar olmak da güzeldir. 35 senelik ömrümde 1 kere bile cuma namazını kaçırdığımı hatırlamam, dediğim şu ki 'bir-iki milli ve dini duygusu okşandı' diye gaza gelip kendini dünyanın en haklı, en gelişmiş, en iyi halkı, en güçlü milleti sanan boş tiplerden nefret edilebilir. çünkü bu tipler, gelişmek yerine, gelişenin önüne engel olur. iki maşallah, inşalla diyenlere kolayca kanabilirler ve ülkeyi uzun vadede felakete götürebilirler. bu yüzden kemalistler umrumda değil, ama birisi çıkıp da 'aklını kullanmayan, eleştirmeyen, bilimden uzak duran boş tiplerden nefret edelim' diyorsa, evet imzamı atar, destek olurum.