şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • birçok kanıtı olan gerçektir.

kemalistler görünürde azılı bir rum-yunan karşıtıdırlar.
    beğenmedileri insanları "yunan ajanı" ve "yunan dölü" olmakla suçlarlar.

ama bir de gerçeklere bakalım.

1-venizelos ile atatürk arasındaki dostluk bağlarını gururla anlatırlar.
    2-türk yunan dostluk derneklerinde kemalistleri bolca görürsünüz.
    3-türkiye'deki eğitim müfredatına yunan kültürü ve dilini eklemlerler. (türk-islam kültürüne hoş bakmazlar)
    4-izmir, ege ve trakya'daki kemalistler karasal antenle yunan kanallarını izlerler.
    5-birikimlerini yıllarca bir yunan bankasına yatırdılar. ("greek national bank"a ait bir banka)
    6-sık sık yunanistan elçilik ve konsolusluklarında vize kuyruğuna girerler. (yılda 1 milyona yakın kişi)
    7-yunanistan'da geçirdikleri tatilleri ve yedikleri yemekleri, içtikleri alkolleri övüne övüne anlatırlar.
    8-türkiye'den ayrılmış rumlar ve onların geride bıraktıkları hakkında duygu dolu yazılar kaleme alırlar.
    9-sık sık modern yunanistan'ı ve yunan kültürünü överler.

yani kemalistler için medeniyet demek yunan ve yunanistan demektir.
  • sülalece arap yarrağına hayran olanların sanrısıdır efendim. biz denize döker geçeriz
  • allah'tan "selanik'i önemli bulmaları" dememiş.
  • aksine ben hiç fesli deli kadir mısıroğlu'na hayran bir kemalist görmedim.
  • sırf kamalistler değil batıda da bir helen sevgisi helen kültürü merakı vardır. bizimkiler asıl onlara özendiği içindir. batılı olabilmek demek biraz helen grek hayranı olmaktır.yoksa ne diye bu tembel herifleri durup durup kurtarıyorlar...
  • "doğru vallaha,
    denize döktük diye de tatil beldesine göndermemizi anlatıyoruz aslında."

ne gerzek adamlarsınız ya.

başlık sahibi ile aynı ülke de yaşıyor olduğumu kabullenemiyorum.
  • yunan'ı ülkeden kovan mustafa kemal atatürkün izinden gidenler yunan hayranı, türk'ü sırtından bıçaklayan araplara hayran olanlar ise vatansever.

(bkz: tabi lan manyak mısın)
  • yunanistan tarihinde milli mücadele dönemimiz küçük asya felaketi olarak tanımlanır ve akabinde altılar davası ile üst düzey yunan yöneticiler idam edilmiştir.

bu bağlamda kemalist ifadesinin ne olduğunu bir kez daha hatırlatalım; mustafa kemal ile milli mücadelede birlikte olan, mustafa kemal ile hareket edenlere ingilizlerin taktığı isimdir.

dipnot: türk milleti için asıl tehlike osmanlıcılık adı altına empoze edilmeye çalışılan arap emperyalizmi'dir ve bu anlayışın tetikçiliğini karşı devrimci ihvan mensupları yapmaktadır.*

dipnot: (bkz: milli mücadelenin 100. yılı kutlu olsun)
  • “keşke yunan galip gelseydi” diye konuşan gavat ve onun götteşleri varken bize sora gelmeyeceğini düşündüğüm durumdur.