şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tanım: sonunda aklı başında bir milli eğitim bakanımızın olduğunu gösteren söz.

  ayrıca islamiyeti "arap götü yalamak" olarak gören kemalistlerin, türk milletinin gerçeklerinden ne kadar uzak olduğunu, türk milletinin hiç düşünmeden canını vereceği kutsal kavramlara nasıl saldırdığını da görmek lazım. şurada atatürk'e hakaret etmeden yapılan eleştirilerde bile sizi ölümle tehdit eden bu adamlar dinimize kitabımıza rahat rahat sövüyor. bu dahi kemalizmin niçin eğitim sisteminden çıkarılması gerektiğinin cevabı olarak yeter.
 • daha çok arap götü yalamalıyız, gelişmeler ışığında hala akıllanmadık, burnumuz boka iyice battı, şimdi tüy dikmeliyiz diye devam etmesi gereken açıklama.
 • ümmetçiliğe devam yani...

  türkiye cumhuriyeti'nin ilk 15 yıllık büyüme ortalaması %10'lara yakındır. bunu da kemalizm sayesinde başarmıştır. mustafa kemal atatürk büyük dehadır, yaptıkları da her daim örnek alınmalıdır. 15 yıldır "laikçi" kelimesini hakaret gibi kullanan kafaların ülkeyi getirdiği yer de ortada duruyor. elin parasıyla %5 büyüyen ekonomiyi şahlanmış gösterenler, bu ülkenin nasıl kurulduğuna, ilk 15 yılda nasıl atılım yaptığına, ilk 15 yılın birleşmiş milletler kalkınma programlarında nasıl örnek gösterildiğine iyi baksınlar. kurucu liderinize, kurucu değerlerinize düşman olmayın bu kadar.
 • katıldığım önermedir.

  evet, kemalizm temel olmamalı. bilim temel olmalı, rasyonel düşünce temel olmalı, eşitlik temel olmalı, kadın erkek eşitliği temel olmalı. sorgulayan, eleştiren bireyler yetiştirmeyi temel almalı.

  şöyle demişti bir büyüğümüz, allah gani gani rahmet eylesin:

  fikirler anlamsız, mantıksız, boş sözlerle dolu olursa, o fikirler hastalıklıdır. aynı şekilde sosyal hayat akıl ve mantıktan uzak, faydasız, zararlı ve birtakım inançlar ve geleneklerle dolu olursa felce uğrar. memleketi, milleti kurtarmak isteyenler için, çalışkanlık, iyi niyet, fedakarlık gerekli olan niteliklerdir. fakat bir toplumdaki hastalığı görmek, onu tedavi etmek, toplumsal hayatı çağın gereklerine göre geliştirmek için bu nitelikler yeterli gelmez; bu niteliklerin yanında ilim ve fen lazımdır.

  mustafa kemal atatürk
 • kemalizm hiçbir zaman eğitimde temel olmadı zaten. bunlar hep sizin deli saçmalarınız sayın gerizekalılar. insanlar atatürk'ü kendileri seviyor, okullarda öğretilen sadece tarih. napalım atatürk'ün kazandığı başarıları söylemeyelim mi çocuklara? aynı şekilde senelerce osmanlı'nın kazandığı başarılar da söylendi, anlatıldı bütün çocuklara. aklı olanlar osmanlıyı değil atatürk'ü benimsedi. çünkü günümüze gelen osmanlı değil, atatürk'ün cumhuriyeti.

  yeni bakan da böyle saçma demeçler vermekle uğraşacağına işine baksın. pisa sonuçlarını değiştirmeyecek bu söylem.

  imam hatip gibi negatif bilimlerin öğretildiği okullar olduğu sürece de pisa sonuçlarının iyileşmesini beklemek en hafif tabiriyle ahmaklıktır.
 • çok doğru bir fikirdir.

  tarihi şahsiyetlere, komutanlara, kuruculara saygı. elbette ve tabi ki.

  ama insanların inancına dil uzatırsa o kişi her kimse, yoook anams orada dur. herkes zamanında görevini yapmış, sevabıyla günahıyla hayatını tamamlamış, hak ettiği veya etmediği saygıyı ve sevgiyi görmüş/görmemiş ama iş orada bitmiş.

  insanları atatürk'ten en çok soğutanlar kemalistlerdir. izinde olmak ve tapınmak arasında dağlar denizler var ama arkadaşlara anlatamıyoruz.

  kutuplaştırma konusunda tayyibin yaptığı sizin yıllardır yaptığınızın yanında çizgi film gibi kalır. her namaz kılana, her başını örtene "yallah arabistan'a" diyenler mi daha fazla, yoksa "pis kafirler geberin cehenneme gidin" diyen yobazlar mı daha fazla.

  kemalistlerin milyonlu sayılarla fark atacağına eminim.
 • şerefsiz gazetenin kasıtlı attığı manşet, itibar etmeyin.
 • arap götü yalaya yalaya ne hale geldi memleket adamların derdine bak he anam he kemalizm çökertti bu ülkeyi
 • ne kemalizm ne de arap yaveleri. hayatta en hakiki mürşit ilimdir.
  katıldığım ancak devamının imam hatip okullarını temel alan değil bilimsel bilgiyi, araştırmayı, sorgulamayı hedef alan öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayan bir sistemde devam etmesini istediğim söylemlerdir.
 • imamizm olabilir o zaman.