şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
  • bir okul nasıl dağıtılır sorusunu, okulu biraz izleyerek çok rahat görebileceğiniz okul.
    asla eleştiri kabul etmeyen, fotokopi makinesine toner koymadan -toner okulda var olduğu halde- haftalarca öğretmenin ne yapacağını izleyen, sürekli başka okul öğretmenleri ve uygulamalarıyla öğretmenlerini kıyaslayan, okul çalışanlarından bazılarının işini iyi yaptığı için değil, iyi bir ispiyoncu olduğu için çalışmaya devam ettiği anaokulu. eskiden işler yoluna girer zannediyordum ama artık müdür değişmeden işlerin yoluna gireceğine asla inanmıyorum.
    öğretmenlerin kendi aralarında çözebileceği sorunlara müdahale eden, sürekli bağıra çağıra konuşan, asla sakinleşmeyen bir müdür gerginliğiyle giriyorsunuz okula ve işinizi yapmaya çalışıyorsunuz.
    burdan soruyorum benimle derdiniz nedir yahu sizin?
    sadece işimi yapmak istiyorum. gerilmeden ve adil bir ortamda.
    artık sizi görmek istemiyorum ben okulda. dinlenin istiyorum. bir tatil yapın. artık sakinleşin. neyse hayatla olan probleminiz, çözün; aşın.
    birilerini dinlemenin ne kadar önemli olduğunun farkına varın. burnunuzu yukarı kaldırıp gittiğiniz anlarda karşınızdaki insanı asla kazanamayacağınızı bilin. ve bağırmayın. karşınızda 30 yaşında insan varken bağırmayın sayın müdür. sizin bağırarak konuşmanızdan çok sıkıldım. artık buna tahammül edemiyorum.
    bugün bayrağı hiç tutmamış öğrencilere verdiğim, adil olmaya çalıştığım için beni saygısız buldunuz ya, bunu bağırarak anlatmayın tamam mı? çelişmeyin kendinizle.
    sadece işimi, hakkını vererek yapmaya çalışmak, sizinle konuşmadan günü geçirmek derdim.
    benimle uğraşmayın. öğle yemeği vermediğiniz sabahçı öğrenciyi savunduğum için...
    okula saçma bir sistem dayatıp bunun verimsiz olacağını söylediğim anda neden o toplantıda var olduğumu bağırarak anlattığınızda tepki gösterdiğim için...
    sizinle değil, yardımcınızla konuşmaya çalıştığım her problemde yanıma gelip hiç kulağım duymuyormuşçasına bağırarak konuşmanızdan rahatsız olduğumu belirttiğim için...
    sizin için üzülüyorum.
    sizin zamanınızda nasıldı bilmiyorum ama ben olumluyu yüceltmeden mucizeler beklemenin bir mucize olduğunu düşünüyorum. siz bu şekilde sadece her dönem tayin isteyen öğretmenler kazanabilirsiniz. ya da öğrencilerine 1 ve 2 sayısı dışında bir şey öğretememiş öğretmeninize çanta alabilirsiniz sadece.
    ben susmayacağım. yılmayacağım. öğretmenlerinize iyi bir öğretmen olun isterdim.
    size daha adil bir emeklilik hayatı diliyorum.