şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ayağımda 4 ay önce meydana gelen ve hala bastıkça sızım sızım sızlayan boktan durumdur. ne zaman geçecek lan bu?
 • herhangi bir kemiğinizin kırılmasından daha kötüdür. çünkü çatlaklarda başvurduğunuz doktor çoğunlukla sizi sert bir bandaj, ağrı kesici ve merhem üçlüsüyle uğurlayacaktır. oysa kemikleriniz inceyse ve çatlak kırığa yakınsa, atelmiş merhemmiş buzmuş hiç bunlarla uğraşmayıp ilgili kemiği doğruca alçıya aldırmalısınız. doktoru filan dinlemeyin, alçıya almıyorsa başka doktora gidin. kesin çözüm bu şekilde. yoksa sürünüyorsunuz bildiğin, hele ki o çatlak ayak bileğindeyse iyileşmesi haftalar sürebiliyor.
 • femur kırığından daha fena bir olay olduğunu sanmadığım olay.
  6 ay felçli gibi yattım, alçı çıktığında yürümeyi unutmuştum (yaşım da küçük idi), bir bacağım diğerinden bariz inceydi. ordan biliyorum.
  ondan da fenası kafatasının, omurların falan zarar görmesidir herhalde. beterin beteri vardır her zaman.
  neyse, beterin beterini öğrenmemiş olmak da iyi bir şey sonuçta. siz yine kemik çatlamasını herhangi bir kemiğinizin kırılmasından daha kötü bir şey olarak bilmeye devam edin tabii.
 • çok bilen hastaların hakkında atıp tuttuğu. bi bitmediniz amk.

  kırıkçı - çıkıkcı hocaya gidin en iyi o bilir.
 • çaresi prostat muayenesidir. alçıya almaya kalkan doktoru sakın dinlemeyin, mutlaka prostat muayenesi olun.
 • acemilik eğitimi aldığım şu günlerde yaptığım bir aktivitede bilmeden yaptığım olaydır.

  ayağımın ağrısından duramaz hale geldim ve durumu komutana bildirdim. revire gidildi yarbay doktor senin bir bokun yok amk diyerek gönderdi.

  2 lanet hafta resmen geberdim. her koşma ve zıplama eğitiminde çocuk gibi ağlamaya başladım. yemin töreni bittikten sonra dağıtım iznine çıkıp ilk işim acile gitmen oldu.

  film çekildikten sonra doktorun tek söylediği çatlağın iyileşmeye başladığı ve bu acı ile nasıl durabildiğimi sordu. malum askerlikte ilaç sokmak yasak ama bana malum mu oldu nedir ben bir şekilde ağrı kesicilerle idare ettim.

  şimdi usta birliğine teslim olacağım ve eminim inanmayacaklar ve bu sefer o ayak kırılacak. sonra da uğraş dur.

  askerlikte ölseniz bile olur ama kesinlikle ve kesinlikle haftasonu hastalanmayın ya da sakatlanmayın. kimse size bakmaz emin olun siz acınızla kalırsınız.