• 10 cm.lik bir tümörle mücadele ederken saçlarımın asla dökülmeyeceğine inandığım anda
  duştan çıktığımda saçlarımın elime gelmesini sağlayan ilaç türü

  şahsım gibi kanseri şakaya alıp yeniyor iseniz ve bitmeyen yaşama isteğiniz var ise belinize
  gelen bir peruk alıp bakımınızı eksik etmeyiniz.
  ankara sokaklarında kimi zaman dazlak bir şekilde eğlence mekanlarına girip eğleniniz.
  zorladığı zamanlar çok elbette ama hiçbirşeyin sizden kıymetli değerli olmadığınız, sizden aldıklarını bir bir geri verdiğini bilirseniz moraliniz daha yüksek olur.

  yer:ankara
  -offff yavrum hatundaki saça bak

  adara peruğu çıkarır
  -birde böyle baksana....bence daha güzel.

  sonuç olarak biter efendim bu süreç biter. mide bulantıları da olur, halsizlikte, yemeden içmeden de keser. fakat bu belirtiler kişiden kişiye farklılık gösterir. sizden aldığı herşeyi daha güzel iade eder, siz bile inanamazsınız.
 • alırken damla damla hayatını tekrar tekrar yargılatan süreç, kesinlikle her şeyi değiştiren tedavi...
 • kemoterapinin en basit ve özlü anlatımı ünlü amerikan kanser araştırmacısı virginia livingston tarafından şöyle ifade edilmiştir:''kemoterapi çok toksik bazı kimyasal zehirlerin hastaya verilmesi, ve hastayı öldürmeden önce tümörleri öldürmesini beklemekten ibarettir''
 • sakal traşımı hiç bir alet edevat kullanmadan, parmaklarımla yapabilmemi sağlayan tedavi yöntemi.
 • ilacın türüne göre bir çok yan etkisi bulunan tedavi yöntemidir.
 • kanser olmak zaten hem kişi hem de yakınları için kabullenilmesi yeterince zor ve ağır bir yük iken, bir de bu allah'ın cezası sözüm ona tedavi yöntemi insanoğlunu insanlıktan çıkarır. en sevdiğinizin kemoterapi alırken çektiği sıkıntılara, şahit olmak dünyanın en acı olayıdır. hele bir de çektiği tüm acılara rağmen onu yaşatmayı başaramadıysanız, lanet ederseniz çaresizliğe de, o mahkum olunan, zararı faydasından çok olan kemoterapiye de.....*

  edit:imla
 • yapılan bir takım deneyler sonucunda, bu terapi sırasında kafa derisini özel başlıklarla soğutmanın, kafa derisindeki damarlar büzüştürerek saç köklerinin ilaçlardan etiklenmesini önlediği, böylelikle saç dökülmesinin önüne geçildiği belirlenmiş. ancak henüz geniş çağlı onaylanan bir çözüm bulunmamaktaymış.

  http://news.yahoo.com/…-prevent-hair-130003623.html

  dediğimiz gibi deneme aşamasında olan şeyler bunlar. henüz kesin bir çözüm yok.
 • sevdiğiniz insanı kanser yormuyormuş, öldürmüyormuş gibi bir de bu* öldürmeye çalışıyor gibi hissettiren tedavidir. bir kanser - o pis, iğrenç, hastalıklı hücreler (allah belasını versin o hücrelerin) - vurur, bir de tedavisi.

  nasıl bir tedavi şeklidir ki insanı öldürmeye çalışır, nasıl bir tedavidir bu hayatınızda en yıkılmaz gördüğünüz adamı yerle bir etmeye uğraşır durur, nasıl bir tedavi hallaç pamuğu gibi oradan oraya atar sevdiğiniz insanı. nasıl nasıl nasıl?

  hayatımız boyunca hep sağlıklı olacakmışız, hayat bize güzelmiş gibi yaşamamalıymışız meğerse, bilmiyormuşum. öğrendim, çok acı oldu.
 • el kitabini yapmislar bunun. bugun goz attim biraz. tam o sirada yengem.
  " su biyiklarimi alsana, hos tuy muy bisey kalmicak yakinda ama..."
  dedi.
  " olsun daha gur cikcak saclarin, hem bak kedi kuyrugu gibi kalmis"
  dedim.
  " haftaya abinle birlikte kazitcaz saclarimizi..."
  dedi.

  bana bugun, yillik aglama kotami doldurtan tedavi sekli.