şükela   tümü | bugün
  • ilacın türüne göre bir çok yan etkisi bulunan tedavi yöntemidir.
  • kanser olmak zaten hem kişi hem de yakınları için kabullenilmesi yeterince zor ve ağır bir yük iken, bir de bu allah'ın cezası sözüm ona tedavi yöntemi insanoğlunu insanlıktan çıkarır. en sevdiğinizin kemoterapi alırken çektiği sıkıntılara, şahit olmak dünyanın en acı olayıdır. hele bir de çektiği tüm acılara rağmen onu yaşatmayı başaramadıysanız, lanet ederseniz çaresizliğe de, o mahkum olunan, zararı faydasından çok olan kemoterapiye de.....*

edit:imla
  • yapılan bir takım deneyler sonucunda, bu terapi sırasında kafa derisini özel başlıklarla soğutmanın, kafa derisindeki damarlar büzüştürerek saç köklerinin ilaçlardan etiklenmesini önlediği, böylelikle saç dökülmesinin önüne geçildiği belirlenmiş. ancak henüz geniş çağlı onaylanan bir çözüm bulunmamaktaymış.

http://news.yahoo.com/…-prevent-hair-130003623.html

dediğimiz gibi deneme aşamasında olan şeyler bunlar. henüz kesin bir çözüm yok.
  • sevdiğiniz insanı kanser yormuyormuş, öldürmüyormuş gibi bir de bu* öldürmeye çalışıyor gibi hissettiren tedavidir. bir kanser - o pis, iğrenç, hastalıklı hücreler (allah belasını versin o hücrelerin) - vurur, bir de tedavisi.

nasıl bir tedavi şeklidir ki insanı öldürmeye çalışır, nasıl bir tedavidir bu hayatınızda en yıkılmaz gördüğünüz adamı yerle bir etmeye uğraşır durur, nasıl bir tedavi hallaç pamuğu gibi oradan oraya atar sevdiğiniz insanı. nasıl nasıl nasıl?

hayatımız boyunca hep sağlıklı olacakmışız, hayat bize güzelmiş gibi yaşamamalıymışız meğerse, bilmiyormuşum. öğrendim, çok acı oldu.
  • el kitabini yapmislar bunun. bugun goz attim biraz. tam o sirada yengem.
    " su biyiklarimi alsana, hos tuy muy bisey kalmicak yakinda ama..."
    dedi.
    " olsun daha gur cikcak saclarin, hem bak kedi kuyrugu gibi kalmis"
    dedim.
    " haftaya abinle birlikte kazitcaz saclarimizi..."
    dedi.

bana bugun, yillik aglama kotami doldurtan tedavi sekli.
  • kanserli hücreleri elimine etmek için bir anlamda tüm hücrelerin bir miktar öldürülmesi işlemidir.
    ondandır ki en hassas ve zayıf olan saç folikülleri, sindirim sistemi gibi dokular hızlı belirtiler vermektedir
  • saç dökmesinin sebebi saç foliküllerinin zayıf olmasından dolayı olmayan tedavi şeklidir. kemoterapotik ajanların pek çoğu kanser hücresi gibi bölünme hızı yüksek metabolizma hızı yüksek hücrelerin bölünme işleminde görevli moleküllerine saldırarak yaparlar. bu sebeple bölünme hızı yüksek dokularımız olan saç fölikülü , gastrointestinal mukozası en fazla etkilenen dokularımız olmaktadır.
  • ölümcül hastalığa sürekli hücre öldürerek deva olmaya çalışan yüzyılın en tehlikeli ve zararlı tedavi yöntemi.tıbbın parayla imtihanında yenildiği bir alandır.müthiş paralar dönen bir sektördür.akrabaları arasında kanser olanlara tavsiyem uzun süreli kemoterapiyi kesinlikle reddetsinler.ciddi araştırılmış bitkisel bir tedavi kemoterapiden çok daha etkilidir.
  • kanser ölümsüzdür kemoterapi ölümcül.
  • şu an tam da çalıştığım konu. hoca öyle bir anlatmış ki kemoterapi olmasa bitmiştik gibi. bu kadar olumsuzluğu olan bir tedaviyi kullanmak zorunda olmamız ne kadar kötü.