şükela:  tümü | bugün
 • 30 sene garanti veren, lifli bir kumas üzerine serbet*sürülerek sürekliligi saglanan su yalitim malzemesi.

  herbirseye dayaniklidir. haliyle biraz pahalidir. garantiye nail olabilmek için, dogru mu yapiyorsunuz görebilsinler diye yapacaginiz her uygulamayi kemper systems ltd. sirketine kayit etmeniz gerekir.
 • senaryosunu jack perez'in yazdığı ve rick bitzelberger'in yönettiği, amerikalı ünlü seri katil edmund kemper'ın öyküsünü anlatan film.
 • profiling amp adıyla geleceğin amfi simülatörünü üreten şirket. tabi bunun yeniliği nerede diye sorarsanız ilgili siteye uğramadan geçmeyin derim.

  link
 • bu amfinin olayı, başka marka amfileri taklit edebiliyor olması. misal arkadaşınızda hayvani bir marshall amfi var, bunun jakını kemper takıyorsunuz, ona buna bas, tiz ver dedikten sonra tadadadaaa artık hayvani marshall amfiniz var, diğer başka amfilerle birlikte. tabi bir arkadaşımın dediği, ampul olacak ağa dediği olay yüzünden ses olayı nasıl oluyor bilmiyorum, sonuçta dijital olarak taklit ediyor alet.

  bu ampul nedir diye bana sormayın, çok anlamıyorum ama anladığım kadarıyla et ete değecek gibi bir şey.

  yıllar sonra gelen edit: (bkz: https://seyler.eksisozluk.com/…n-daha-iyi-ses-verir)
 • axe fx için fotokopi makinesi, kemper için fotoğraf makinesi benzetmesinde bulunanlar çoklukta.
  ikisini de kullanmış biri olarak oyumu kemper den yana kullanıyorum. çok paranız varsa power head az paranız varsa profiling amp daha az paranız varsa ikinci ele profiling in düşmesini bekleyin.
  aa ben gitar çalıyormuşum lan hissi geliyor öle acayip bir alet. zaten axe fx ve kemper nerdeyse bütün ünlü gitarist abilerin riglerine girdi son zamanlarda.
 • sanayide kullanilan duman emme sistemleri üretimi yapan alman menşeli firma.
 • gayet başarılı sonuçlar veren amfi profilleme aracını üreten firma.

  ürettiği profiler simulatörlerden biraz daha farklı bir mantıkta çalışıyor, analog bir setup kuruyormuşçasına amfinizi, kabininizi, mikrofonunuzu seçip düğmelerle oynayarak tonunuzu ayarlamıyorsunuz. bunun yerine cihaz fiziken gerçekten kurulmuş bir analog setup'a test sinyalleri yollayarak, kullanılan amfi, kabin ve mikrofonun o odada, o gain ve eq ayarlarıyla, o mikrofon açısıyla yarattığı tonu kaydedip daha sonra taklit ediyor. daha sonra cihazın içindeki bazı parametrelerle oynayarak sesin karakteristiğini zevkinize göre değiştirebiliyorsunuz. burada iş ilginçleşiyor, bir jazz chorus'u alıp high gain hale getirebiliyorsunuz ve ortaya çıkan sonuç ilginç bir şekilde doğal geliyor. gain dışında transient şekillendirerek amfinin penaya ne şekilde tepki vereceği gibi ilginç ayarlar da mevcut.

  fabrika presetleri içinde duyduğum tonlar bana oldukça gerçek geldi. profillenen sesin gerçeğe ne kadar yakın olduğunu test etmek için kendi amt preamp'imi çeşitli gain ve eq ayarlarında profilledim. profillediğim tonların yarısı gerçeğe oldukça yakın sonuçlar verdi. çok dikkatli dinleyince ufak nüansları duyabilmekle beraber, aradaki fark bu tonlarda çok önemsiz seviyedeydi. diğer yarısında ise, genel olarak tonun karakteristiğini yansıtmakla beraber, kendini belli eden farklılıklar vardı. belki edit parametrelerini biraz kurcalasaydım veya bir iki sefer daha deneseydim onlarda da gerçeğe yakın sese ulaşabilirdim, bilemiyorum. ama ortaya çıkan sonuç kullanılamayacak kötü bir ton olmadı, sadece daha farklı bir ton ortaya çıktı. bir dinleme testinde hangi tonun amfiden, hangi tonun cihazdan çıktığını anlayabileceğimi sanmıyorum. sonuç olarak profillenmiş amfilerin tonları, gerçeğin %100 aynısı olmasa da bana gayet yeterli ve produksiyonlarda profesyonel sonuç verebilecek kalitede geldi.

  amfi profillemesi dışında aletin bir çok efekt parametresi var. efektlerin mantığı normal bi simülatörden farksız, sinyal zincirinde başa ve sona ekleyebiliyorsunuz.

  cihaz yüzlerce presetle geliyor ve internette çok daha fazla modellenmiş setup bulabiliyorsunuz. giriş-çıkış sayısı oldukça fazla, esnek bir alet, analog setupın içinde veya reamp vs için de kullanılabilecek durumda.
 • (bkz: cem köksal)
 • daha iyisi yapılana kadar piyasanın en iyi preampı olan cihazdır.