şükela:  tümü | bugün
  • karadeniz teknik üniversitesinde "uluslararası iktisat" derslerini veren profesordur.hakkında daha fazla bilgi edinmek için :
    http://www.kenancelik.ktu.edu.tr/
    http://www.kenancelik.com/ ; linklerinden faydalanabilinir.
  • dersinde cep telefonu çalmasına asla tahammülü olmayan uluslararası iktisat dersi hocası.bunu bilen ve telefonunu kapatan bazı öğrencilerin, hoca girdikten bikaç saniye sonra ya alarmı kurmuşsam ve kapatmamışsam korkusuna kapılıp telefonlarının bataryalarını dahi çıkarması kuvvetle muhtemeldir.
  • zamanında dört yanlışın bir doğruyu götürdüğü ve boş soruların yanlış sayıldığı bir sınav yapmıştır ..akabinde adı , öğrenciler arasında sevgiyle, hürmetle anılmıştır ...
  • ortadoğu ve kafkasların en teknolojik ders anlatan hocasıdır*. kendi kitabındakileri slayt halinde perdeye yansıtır ve okur. aslında siz kitabını kendi başınıza evinizde okuyarak olayı anlayabilirsiniz ama kendisi devamsızlık konusunda gözün yaşına bakmadığı için bu görsel şölen bir zorunluluktur. ders sırasında öğrencileri bastıran uykulu hali dağıtmak için de soğuk espri silahını kullanır.

gerçi bunların hepsi -di li geçmiş zaman. belki geçen yıllarda kendisi paul krugman kıvamına gelmiştir de haberimiz yoktur*.
  • bursa kültür sanat ve turizm vakfı genel sekreter yardımcısı. türkiyenin en meşhur folklör hocalarından biri.
  • yaptıgı sınavlar sayesinde bünyede 10 kere daha öss ye giriyor hissi uyandıran , cumhuriyet gazetesi yazarı deniz som ' la tartışmalı olan profosör ..
  • hala kabuslarıma giren, bi dönem genç kızların filan fit vücuduna hasta olduğu ktü profesörü. hep sınava geç kalıyorum ve kendisi elinde kahve kupasıyla kapıda beni karşılıyor. hep aynı kabus.
  • bir insanın eline ne kadar tebeşir sığabilirse, o kadar çok çeşitte ve farklı renkteki tebeşirle derse giren ktü profesörü. 3 yıl üst üste uluslararası iktisat dersini aldım kendisinden, ama hakkında söylemek istediklerim sadece bu.
  • genel ekonomi, uluslararasi iktisat, mikro iktisada giriş, makro iktisada giriş, dış ticaret işlemleri yönetimi, iktisat soru bankası isimli kitapları vardır. hepsi de derya kitabevi'nden çıkmıştır.
  • hakkında çeşitli efsaneler olan iri kıyım.