• bi anı ile taçlandırmak istediğim ktü hocası :

efenim sene muhtemelen 2002 veya 2003. uluslararası iktisat dersini alttan alıyoruz masınıf.. neyse.. adam dersin sonunda filanca gün bi ders yapmak istediğinden bahsetti. isteyen gelsin dedi yanlış hatırlamıyorsam. sanırım o güne özel yoklama da almayacaktı ki aşırı önem verir. neyse, sınıfta da sare diye bi kız var yenilerden, bizim gibi yıllanmış değil.

" ama hocaamm benim o gün seçmeli dersim vaar" dedi bu.

hoca geldi, elinde tebeşirler, dirseğini sıraya dayadı, kızın gözünün içine baktı.. biz de nefesimizi tuttuk çünkü ya laf sokacak ya kovacak..

"iyi düşün... belki derse gelmek istersin" dedi.. çapkınca bir gülüşle..

ondan sonra yemin olsun sınıftaki kızlardan toplu bi iç çekiş geldi.. oğlanların ağzı açıldı "noluyo lan" gibisine.. kızın suratı pancar..
  • zamanında dört yanlışın bir doğruyu götürdüğü ve boş soruların yanlış sayıldığı bir sınav yapmıştır ..akabinde adı , öğrenciler arasında sevgiyle, hürmetle anılmıştır ...
  • karadeniz teknik üniversitesinde "uluslararası iktisat" derslerini veren profesordur.hakkında daha fazla bilgi edinmek için :
    http://www.kenancelik.ktu.edu.tr/
    http://www.kenancelik.com/ ; linklerinden faydalanabilinir.
  • ortadoğu ve kafkasların en teknolojik ders anlatan hocasıdır*. kendi kitabındakileri slayt halinde perdeye yansıtır ve okur. aslında siz kitabını kendi başınıza evinizde okuyarak olayı anlayabilirsiniz ama kendisi devamsızlık konusunda gözün yaşına bakmadığı için bu görsel şölen bir zorunluluktur. ders sırasında öğrencileri bastıran uykulu hali dağıtmak için de soğuk espri silahını kullanır.

gerçi bunların hepsi -di li geçmiş zaman. belki geçen yıllarda kendisi paul krugman kıvamına gelmiştir de haberimiz yoktur*.
  • hala kabuslarıma giren, bi dönem genç kızların filan fit vücuduna hasta olduğu ktü profesörü. hep sınava geç kalıyorum ve kendisi elinde kahve kupasıyla kapıda beni karşılıyor. hep aynı kabus.
  • " ya bu derse çalışıp geçeceksiniz ya da benle ringe çıkacak ve beni yeneceksiniz" veciz sözünün sahibi hoca.

ayrıca sanırım öğrenciye takma huyu yok. zira eğer takıyor olsaydı, en yakın arkadaşım zamanında ktü'nün sitesinde, adı soyadı ve okuduğu bölümü vererek kenan çelik'e giydirdiği zaman ve bunun üzerine kenan çelik derslerde ona laf soktuğu zaman uluslararası iktisatı ba ile vermezdi. bence arkadaşımın dürüstçe kendisi hakkında duygularını belirtmesi adamın hoşuna gitti.

bir de fırlama bi tarafı var, sırf piçliğine kombinasyona kombinezon diyor bu herif. bilerek yapmıyorsa ne olayım...
  • kendisi sözlükte yazar olan tanıdıklarını hakkında iyi şeyler yazmaya zorlamasa bu platformda esamesi okunmayacak bir taşra profesörüdür. hayatı boyunca kısa dönem askerliği hariç trabzon dışına çıkmamış bir torpil akademisyenidir. doçentlik için gereken bir adet yabancı dili bir kenara bırakın, doğru düzgün türkçe bile konuşamayan al yanaklı bir karadeniz oğlanıdır. dersinden kalma korkusuyla kendisine ses çıkaramayan tıfıl oğlanları göre göre tüm dünyadaki en güçlü erkek olduğuna kendisini ikna etmiş zavallı bir adamdır. burada kendisi hakkında daha fazla yazıp da bilimsel çalışmalarıyla adından bahsedilesi bilim insanlarına haksızlık edilmemelidir diye düşünüyorum. eminim günde 10 defa buraya girip: ''hakkımda kızları etkileyebilecek yeni entry var mı acep?'' diye bakıyordur. bu yazdıklarımı görünce yanaklar daha da bir al al olmuştur kesin.:))) allah'ın eziği...bu tarz egolarını tatmin ve kendi yeterliliklerini ispat amaçlı üniversite bebelerine eziyet etmeyi marifet sayan devlet üniversitesi canlısı oldukça çoktur bizim memlekette. sadece bir tanesine takılmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum. bu gibi adamları doğuran sistemin adam edilmesi lazım. haydi dağılın şimdi!...
  • türkiye'nin en iyi iktisatçıları arasındadır. burada sallayan tayfa dersinden geçemeyenler ve ktü'den nefret edenlerdir. lan madem ktü ve trabzon kötü daha iyi yeri kazansaydın da gelmeseydin...

rol modelim, idolüm. ölmeden görmek nasip olur inşallah lakin hala tırsıyorum kendisinden :)
  • ktü de halen uluslararası iktisat dersini veren,bence gayet güzel bir şekilde görevini icra eden bir kişiliktir.derste boş yapan ögrencilere ''az gelişmiş ülke vatandaşı'' yakıştırmasıyla tanınır.
  • bir insanın eline ne kadar tebeşir sığabilirse, o kadar çok çeşitte ve farklı renkteki tebeşirle derse giren ktü profesörü. 3 yıl üst üste uluslararası iktisat dersini aldım kendisinden, ama hakkında söylemek istediklerim sadece bu.
hesabın var mı? giriş yap