• sunduğu programda konuğu ahmet maranki.

"dua beni rahatlatıyor" "ikimiz de oruçluyuz" "ikimiz orucu akşam neyle açalım, hocam?" "teraviye beraber gidelim" "oruç tutmak da yarar sağlıyor hocam. ikimizden biliyorum." geyiklerini tüm program boyunca yaparken bir detayı gözden kaçırmıştı :

ahmet maranki önündeki suyu içiyordu.
  • uçan kuş 4x4 adlı ilim irfan kaynağı programda "15bin kişi uyuyamıyor diye reina'nın müziği gece yarısından sonra kısılamaz, bunu savunan gidip doğuda yaşasın! burası istanbul" diyerek hakkında yazasım bulunan sıfatların tamamını bilinen sebeplerle buraya yazılamaz hale getiren insansız hava aracı.
  • camiadaki ismi sosteye pezevengi olan insan.
  • kendisi için "yaşam analisti" gibi ipe sapa gelmez bir isim önü ibaresi bulmuş, yaşamdan ziyade bilmem neyin analisti olduğu belli olmayan bi "zatı muhterem" kendisi!
    uçan kuş denen o abuk programda konsepte uysun diye güya halk adamı kıvamında takılan diğer adama " sen hayatında sortie ye, türkbüküne gittin mi? gitmediysen hayatı bilmiyosun, bi oralara git ondan sonra konuş?" diyerek beni dehşete ve hangi yaşamın analisti olduğu konusunda meraklara gark etmiştir. kendisine şiddetle tavsiyem kendi yaşamıyla ilgili bi analiz yapmasıdır ve biraz olsun sortie'den türkbükünden dışarı çıkmasıdır zira yaşam biraz emek, analizse fena halde zeka gerektirir!
  • ayşe arman ile ilgili "almanca biliyor ve de kadın dolayısıyla konuşturmuş" derken ben altında biraz kıskançlık hissediyorum. yani kadın olsam almanca bilsem ben de yapardım gibilerinden.

(bkz: okumadım kardeş durumumuz yoktu)
  • izzet çapa'nın kendisiyle yaptığı röportajda verdiği yanıtlar, içimi bulandırdı. sürekli aba altından sopa göstermeler, "bilmiyorum yaanee" tarzı açklamalar, "bildiklerimi açıklasam olay olur" şeklinde gözdağı vermeler..

bi pazar günü, keyifle oturup gazete okuyan bir çocuk neden mesela babasının nazan şoray'ın evinden çıktığını, seneler sonra, temcit pilavı gibi, yeniden ve yeniden okumak zorunda? bu mu magazincilik anlayışın?

her gün kızının nişan bozduğunu görmek ister miydin gazetelerin göbeğinde? acısını oyar mıydın böyle?

merhaba çocuğum. baban -annen dururken- başka kadınlarla kokocamba yapıyodu; bunu sakın unutma e mi evladım? senin acını boşver, benim büyük magazin gazeteciliğime toz gelmesin! üstünden 85 yıl geçse de ben bunun ekmeğini yiyeceğim.

ayrıca bunun üzerinden, akıllara ziyan bir cümle daha kuracağım ki herkes apışıp kalsın: benim aileye verdiğim değeri hiç bir bakan vermedi

fakat yetmez; durduramıyoruz sayın erçetingöz'ü.. bomba üstüne bomba: bülent ersoy da çok düzgün erkek gibi kadındır

cidden sanatçı,ünlü bi şey olsam, bu adamla minimum etkileşim içine girmeye çalışırdım. dost da olunmaz düşman da.. her ikisi de tehlikeli. eminim okurken pek çok kişinin, dişlerini sıkmaktan, çenesi ağrımıştır.

meraklısına link
  • twitter'da takipçi satın alarak kendini popüler hale getirip okutmaya çalışanlar kervanına katılmış. kendimi iki haftada bir kendisini takip ederken buluyorum. ben unfollow'u basıyorum ama iki hafta sonra bi bakmışım her nasılsa yine takip ettiklerime eklenmiş, yine timeline'ıma saçma sapan tweetleri düşmüş. gerekirse her hafta basarım unfollow'u.

aciz midir nedir, anlamadım ki?
  • ebru sallinin hayatini kendi hayatindan ustun tutan zihniyet
  • asiri derecede kediye benzeyen bir adam. o sakallarin durusu, o biyiklar, hele o bakislar.. sanki pisi pisi desem gelip sirnasacak. ama hala sevimsiz, hala sevimsiz!
  • laptop'u türk topraklarına getiren adam. ibrahim müteferrika gibi bişey.
    ~
    http://www.gecce.com/…ages/kose/kenanercetingoz.jpg
hesabın var mı? giriş yap