şükela:  tümü | bugün
 • mansplaining değildir. politik doğruculuk yapıp "tüm ebeveynler de öyle değildir tabii ki, annelerimizin kıymetini yine de bilelim" diye herkesin suyuna gitmeye çalışmışsa da feministlerin şerrinden kurtaramamış kendini adam. ne desen suç. karşısında bir erkek aynı şeyleri söylüyor olsa aynı şekilde cevap verir miydi? bence verirdi. kadını kadın olduğu için ezmeye çalışmıyor, ortamı yumuşatmaya çalışıyor.

  edit: ne yapsın yahu adam, milyonların izlediği bir programda "hanfendi size aynen katılıyorum, allah bu anneleri kahretsin saygı da sevgi de eksik kalsın bunlardan bırak, hepsi aynı bokun laciverti" mi desin ne desin istiyorsunuz ahahaha.
 • kenan bey zaten karşı tarafın düşüncelerine kendi adıma tarzında konuşarak kendi bakışını söyledi. kendi fikrinceyse nasıl karşı tarafa bir dayatma uyguluyor anlamsız. feminizmle ne alaka ? yarışmadaki hanım nasıl dikkat çekmeye çalışmışsa tweet atan kişi de "mansplaining" diyerek dikkat çekiyor. ayrıca yarışmacıda "daddy ıssues" sezdim.
  evet yeterince ingilizce kavramlar kullanarak cringe olduk. (kıh kıh kıh)

  dikkat çekildi her açıdan hem program hem yarışmacı hem sunan hem yazan işte biraz vakit öldürmece en sevdiğimiz.
 • 'ben aile hukuku uzmanı olduğum için' ilgili cümle konuyu yeterince açıklıyor. bu ülkede bir üniversiteden mezun olup birkaç davaya bakmak tüm ülkenin yüzde 90'ının aynı olduğuna karar vermek için yeterli çünkü.

  ortada 'her şeyi ben bilirim' algısı kasan biri varsa o da bu minik kızımızdır.

  yalnız o değil de atv kenan'ı ve programı parlatacak, gündem edecek çok iyi tipler buluyor bu sıra. tonlarca reklam parası vermek yerine bedavadan pr kasıyor.
 • bir dakika anneler de kadin değil miydi lan*
 • adamın konuşmasının neresinde kibirli bir ton var yahu? bence gayet ortadan bile gitmiş.

  mevzudaki kadının hem sözleri hem de beden dili çok daha kibirli bence, kadın olması onu temize çekmiyor.

  ayrıca mansplaining nedir diye merak edenler de olacaktır mutlaka. ne olduğunu örnekle öğrenmek için can yaman'ın iki gündür tartışılan açıklamalarına bakabilirsiniz.

  kenan imirzalıoğlu üzerinden yürümek, fazla zorlama olmuş; olmamış. literatür ya da kavram bilginizi daha tutarlı ve uygun örnekler üzerinden sergileyiniz!

  ekleme: tekrar izleyince daha da uyuz oldum. cidden eğitim sistemi inanılmaz bozuldu ve ortaya çıkan aile hukuku uzmanı da bu maalesef. "yüzde doksanımız böyleymiş" iddiasında ama ortada bir kaynak yok. bir uzman olarak bunu pervasızca bir televizyon ekranında söyleyebilecek kadar da hadsiz. sosyolojik olarak imkansız bir realiteden bahsediyor kendisi ve kaynak da 'her ass'.

  feministleri seviyorum, amaçlarına da saygı duyuyorum ama bu ülkede bilhassa yeni jenerasyon, bunu beceremiyor. toplumsal alanı inceledin de bir feminist olarak literatüre hangi kavramı kattın - en azından deniz kandiyoti ve yaptıkları, izlemeniz gereken feminizm olmalı - şimdi de başka yerlerde çıkmış kavramları saçma sapan örnekler üzerinden devşirmeye çalışıyorsun! gerçekten anlamak mümkün değil.
 • mansplaining nedir diye baktım "birine, karakteristik olarak bir erkek tarafından bir kadına, küçümseyici veya büyüklük taslayan bir biçimde bir şeyler anlatmak" anlamına geliyormuş.

  iddiaya gelince de " mağdur rolü" itemi için daha çok ağlamak gerekiyor böyle olmaz.
 • doğrusu kenan imirzalıoğlu'nun, annesi tarafından sevilmeyen ve annesini sevmeyen kompleksli ve itici bir avukat kadınla olan gereksiz diyaloğudur.