• aslında başlık "kenan imirzalıoğlu 'nun kim milyoner olmak ister yarışmacısına mansplaining uyguladı iddiası" olması gerekiyor ama sığdıramadık işte.

twitter'da tartışmaya açılan bir konu. hanım kızımız yarışmaya katılıyor ve arada kenan bey ile aile kavramından sohbetlerken bir takım fikir ayrılıklarına düşüyorlar. bir kısım insan kenan imirzalıoğlu'nun bu tavrını mansplaining uyguladığı şeklinde yorumlarken bir kısım insan da kadının tavrını hoş bulmuyor.

(bkz: buralar feminist dolacak)

görüntüler şu şekilde;

kenan bey 1

full bölüm

edit: (bkz: buket ebru söylemez)
  • şu program ne iğrenç bir yarışma oldu farkında mısınız?
    bu reklam ticareti hiçbir şeyde samimiyet bırakmadı.

artık her şey hamburgerci ergenler ve sömürücü ceo'lar için... bazen keşke hiç dijitalleşmeseydik, sanallaşmasaydık diyorum.

ya da en azından daha eski bir çağda doğsaymışım!!!
  • mansplaining nedir diye baktım "birine, karakteristik olarak bir erkek tarafından bir kadına, küçümseyici veya büyüklük taslayan bir biçimde bir şeyler anlatmak" anlamına geliyormuş.

iddiaya gelince de " mağdur rolü" itemi için daha çok ağlamak gerekiyor böyle olmaz.
  • ya arkadaşlar allah aşkına kadın söylediği sözlere kendi inanmıyor. ajanstan mı buluyorlar bunu ben programa vakıf değilim, ilk entrydeki twitter videosunu izledim sadece. kadın "ben muhalefet şerhi koyuyorum" derken tek taraflı omuz silkme yapıyor bunun anlamı o an söylediğim şeylere zerre inanmıyorum demektir. ayrıca ondan önce "onlar bizim kıymetimizi anlasınlar" derken de olumsuz kafa sallama hareketini yapıyor bu da söyledikleriyle zıtlaştığı anlamına gelir. bilmiyorsanız da ayıp değil öğrenin.
  • 'ben aile hukuku uzmanı olduğum için' ilgili cümle konuyu yeterince açıklıyor. bu ülkede bir üniversiteden mezun olup birkaç davaya bakmak tüm ülkenin yüzde 90'ının aynı olduğuna karar vermek için yeterli çünkü.

ortada 'her şeyi ben bilirim' algısı kasan biri varsa o da bu minik kızımızdır.

yalnız o değil de atv kenan'ı ve programı parlatacak, gündem edecek çok iyi tipler buluyor bu sıra. tonlarca reklam parası vermek yerine bedavadan pr kasıyor.
  • kadın haklı, kenan da haksız değil. kadın devlet dediği anda kenan bir ürperiyor haliyle.. kadının haksız olduğu konu madem bu düşünce yapısındasın ne işim var yandaş kanalda.
  • adamın konuşmasının neresinde kibirli bir ton var yahu? bence gayet ortadan bile gitmiş.

mevzudaki kadının hem sözleri hem de beden dili çok daha kibirli bence, kadın olması onu temize çekmiyor.

ayrıca mansplaining nedir diye merak edenler de olacaktır mutlaka. ne olduğunu örnekle öğrenmek için can yaman'ın iki gündür tartışılan açıklamalarına bakabilirsiniz.

kenan imirzalıoğlu üzerinden yürümek, fazla zorlama olmuş; olmamış. literatür ya da kavram bilginizi daha tutarlı ve uygun örnekler üzerinden sergileyiniz!

ekleme: tekrar izleyince daha da uyuz oldum. cidden eğitim sistemi inanılmaz bozuldu ve ortaya çıkan aile hukuku uzmanı da bu maalesef. "yüzde doksanımız böyleymiş" iddiasında ama ortada bir kaynak yok. bir uzman olarak bunu pervasızca bir televizyon ekranında söyleyebilecek kadar da hadsiz. sosyolojik olarak imkansız bir realiteden bahsediyor kendisi ve kaynak da 'her ass'.

feministleri seviyorum, amaçlarına da saygı duyuyorum ama bu ülkede bilhassa yeni jenerasyon, bunu beceremiyor. toplumsal alanı inceledin de bir feminist olarak literatüre hangi kavramı kattın - en azından deniz kandiyoti ve yaptıkları, izlemeniz gereken feminizm olmalı - şimdi de başka yerlerde çıkmış kavramları saçma sapan örnekler üzerinden devşirmeye çalışıyorsun! gerçekten anlamak mümkün değil.
  • nazikçe had bildirdi only.
hesabın var mı? giriş yap