• sunduğu yarışma programını türkiye koşullarında ondan daha iyi sunabilecek kimse yok.
    yarışma esnasında bazen, yarışmacıyı çok olumsuz etkilediğinin farkında değil yalnız.
    bazen, çok zamansız ve çok yanlış mimiklerle 'emin misiniz' sorusunu soruyor ve yarışmacıyı yanlış yönlendirebiliyor.
    netice, keyifle izliyoruz..
  • dün geceki kim milyoner olmak ister programında sarf ettiği tek bir cümlesi gözümdeki değerini azaltmaya yetmiştir.
    yarışmaya katılan genç kızın annesi ve babası apartman görevlisidir; üç evladın da üniversite mezunu olması, belli ki aileyi gururlandırmaktadır. kenan bey'in konuya yaklaşımı ise "artık sizin gibilerin hikayeleri dizilerde (adını feriha koydum) de işleniyor" şeklinde olmuştur.
    atalarımız ne güzel söylemiş:
    ağzından çıkanı kulağın duysun.
  • karizmatik ses tonu dışında bir artısını göremediğim program sunucusu/oyuncu.

oyunculuğunu da pek yavan buluyorum bu adamın, sesi ve duruşu dışında yeteneğini nedense göremiyorum. onlar yetenek değil mi diyeceksiniz ama, onlar yaradılıştan gelen şeyler. ne bileyim işte, ısınamıyorum.

yarışmayı sunarken de çok soğuk tavırlar sergiliyor. yarışmacıya gaz vermekten çok, gerginlik salgılıyor.

"çekiniz burda?"
  • kim milyoner olmak ister isimli yarışmada yarışmacıların özel hayatı ile ilgili haddinden fazla ve gereksiz soru soran program sunucusu/oyuncu.

kenan ışık: yarışmaya kimle geldiniz?
    yarışmacı: erkek arkadaşımın ailesiyle geldim.
    kenan ışık: sizin aileniz yok mu? (!!!)
    yarışmacı: depremde kaybettik.
    kenan ışık: göçük altında mı kaldınız? (!!!)