şükela:  tümü | bugün
 • kenan agabey 80 li yillarin basinda fotoroman dunyasinda sivrilmis durusu ve mimikleriyle "sev dedi gozlerin" isimli yapimda oynamaya hak kazanmis siyah daglic sacli, mavi boncuk gozlu, gonca dudakli bir abimizdir.

  oynadigi filmlere bir trademark haline gelen ve kenan kalav gibi nefes cekmek terimini jargona kazandirmis cizgi otesi bir insandir. aslen ottan uyusturucudan nefret eden yigrenen bir insandir kenan agabey. 5 vakit namazini kilar, hayvan gibi spor yapar, gunduz levent tenis klubunu yazihane olarak kullanirdi.

  nasil oldu da ispanyaya girerken ot zulaladilar tam nemaz hocasi kutup ul sitte olan cantasina, nasil hapislerde 8 sene surunduruler bilmiyorum...hapisteyken her gun mektup yazar "cihet ediyorum otis, bu bir sinav elbet verecegim otis" derdi. engin(koc) agabeyle kendisine sari burma, vezir parmagi ve sizinti dergisinin sayilarini yollar, bazi gunler icimiz gectiginde basrollerini tarik akan ve ahu tugba ile paylastigi beyaz olumve bahar oztan perihan savasl a cektigi sapik isimli filmlerini izler hasret giderirdik.
 • 80 li yılların gözde oyuncusu. popülaritesi kadirizm i tehdit etmeye başladığı zaman endülüs hapihanelerine düştü. (bkz: komplo teorisi)
 • (bkz: kalav)
 • calikusu ndaki capkin, jön kamuran rolu ile 80 yıllarında genc kızların ıslak ruyalarına konu olan, daha sonra bilumum gulsen bubikoglu ve ahu tugba filmlerinde kotu adamı oynayarak, gercek hayattaki uyusturucu kacakcisi rolünü pekistirmis yeslicam oyuncusu
 • senaryosunu ahmet tezcanın yazdığı kurt kapanı adlı dizide alişanla başrolü paylaşmış kişi.
 • bir ku$ak oncesinin gokhan ozen'i. vukuat insani.
 • (bkz: $erif ali)
 • cüneyt arkın, banu alkan ve nuri alço ile beraber rol aldığı bir filminde uyuşturucu ile ölesiye mücadele eden, tacirleri yakaladığı anda affetmeyen mesleğine aşık bir polisi canlandırmış olan aktör.
 • kötü adam ekolunu, kanunlara saygılı, efendi gerektigi yerde babasını tanımadan kanunları uygulayan biriyle harmanlamı$ bıyıgı ve kara gözleriyle bir ekoldu.

  alkapon kerim (nuri alco)'in i$lerine comak soktugu sebebiyle öldürmesi icin azılı katil yusuf (cüneyt arkın)'u tutması, yusuf'un tam i$i bitirecekken annesini görüp komiser kenan (kenan kalav (kim olucaktı ki) )'ı öldürmekten vazgectigi ve oturup hep beraber analarının yaptıgı böregi yedigi filmde leziz bi oyunculuk sergilemi$ti.
  bir de hülya av$ar'ı terk edip taa almanya'dan parasını yedigi paranın esiri adlı bi filmi vardır ki cüneyt abi'nin kızına kaymadan önce piyano ba$ında i$te bu bizim hikayemiz adlı eseri okumu$tur, kötü adamın da romantik olabilecegini yedi cihana göstermi$ti.