şükela:  tümü | bugün
 • normalde büyük paralara yapılan tamirleri su parasına yapan ve dolu dolu yapan üstadımızdır. parada pulda ne kadar gözü olduğunu göstermek için bir örnek:
  alder gövdeye stratocaster model bir gitar tasvir edip en kaliteli burgu, köprü vs modellerini ekleyip, 2 adet emg 81 (ki 200 dolardır bir humbucker'ı) manyetikli bir gitarı kaça yaparsın dediğimde 800 dolara olur cevabını vermiş idi... bugün standart manyetikli bir fender bile 1000 küsür dolardan aşağıya satılmıyor.
  hatta ve hatta başka bir dükkandan yeni alacağınız gitarı göstermeye bile gidebilirsiniz (gerçeği ondan saklamadan).
 • ankara'nin en iyi gitar tamircisi.evrensel muzik gitar atolyesinde calismaktadir.ankarali gitaristlerin cogu bilir bu tatli insani.evrensel muzik'in yerini bilenler de,sahsini tanimasalar bile yerini mutlaka biliolardir.cok tatlidir, hos sohbettir.ilk defa gitmis olsaniz bile, sanki sizi bikac yildir tanidigi musterisiymissiniz gibi davranir.o karmasik, daginik,kalabalik, hertaraftan gitar fiskiran karanlik atolyede en az 20 tane muhabbet kusu beslemektedir.bi yandan gitarinizi incelerken obur taraftan sagda solda tunekliyen,herbiri bi tarafa ucusan kuslari ile ilgilenmeyi ihmal etmez.hele ki son gidisimde icer girdigimde bi tane yavruyu besliyodu biberonla..cok tatli adam ya walla.
 • zaman zaman "fret çakmaktaş" veya "fret sökmektaş" olarak da anılır.
  (bkz: fret)
 • atolyesine girenleri briyantili saclari, sicak gulumsemesi ve george clooney tarzi karizmasiyla karsilayan, elinden kotu ya da ozensiz is cikmis oldugunu duymadigim dort dortluk bir gitar ustadidir. yaptigi islerin kalitesi tartisilmaz.

  parada pulda da gozu yoktur kenan abinin.gitarinizi geri almaya gittiginizde suna benzer bir diyalog bayagi olasidir.
  -kenan abi eline saglik yeni gibi olmus valla...nedir borcum?
  -eh tabi masraf oldu baya tabi boya aldik vernik aldik oyle her vernikle olmaz seninki...
  -dogrudur abi.ne kadar tuttu toplam?
  -11milyon500 tuttu canim.
  -neeaaa?! dalga mi geciyosun abi? turk lirasi cinsinden soyledin di mi?
  -ehhe ehe...
 • diger müzik atolyelerinde yaptıracagınız işleri, ukala tavırlar görmeden ve uygun fiyata yaptırabileceğiniz tek adam. iyi bir insan, ankara onsuz gercekten ne yapardı bilmiyorum. inanılmaz işciliği vardır, bir de yaptıgı 7 telli perdesiz bir gitar var ki...
 • arkadasimin (bir arkadasim ekolu degil, bildigin arkadas) 2,5 yil once perdesiz bas gitar siparisi verip odeme yapmasina rağmen ragmen hala gitari teslim etmemis kisi. erkan sizarlar daha iyi bir secenek gibi gorunuyor gozume.
 • kendisi çok iyi ve işini yapan bir insandır, yalnız aralık ayının sonlarına doğru gitarınızı tamire verirseniz ve ne zaman alabilirim diye sorarsanız, seneye diyecektir. bunun dışında kenan usta bir tanedir.
 • gitar yapıcısı, büyük tamirci, üstad.
 • gitarı götürürsünüz, "abi şunla bi ilgilen" dersiniz.. o ne yapılması gerektiğini bilir zaten.. bi dönem ısrarla "abi yazı burada geçireyim, para mara istemem, çayını koyayım, ortalığı süpüreyim" şeklinde stajyerlik taleplerimi geri çevirmişti.. olsa ne güzel olcaktı..
 • iki üç sene önce gittiğim gitar ustası. luthier. kendisine teşekkür borcum olan usta.

  gitarın bakım zamanı gelmiştir. teller yüksektir. indirince malum bızlama yapmaktadır. gövdede vuruk vardır. yaptırılmak istenmektedir.

  malum ankara'nın en popüleri kenan ustaya gidilir.

  - ustanın yanında beklenir 15 dk hiç istifini bozmaz yanındaki amca ile piyano ağacı konuşur.

  - sonra usta bizi farkeder. merhabadan sonra dert hızlıca anlatılır. haftaya gelin bakalım der. muhabbete geri döner.

  - bir hafta sonra gidilir. piano ağacı fetişisti amca yoktur. daha az beklenir. merhabadan sonra yoğunum elimde çok iş var der. 15 gün sonra gelin der.

  - 15 gün sonra gidilir. kenan usta tatile çıkmıştır (oradaki teyze 20 gün der, atölye komple kapalıdır.)

  - 20 gün sonra gidilir. sonunda (halime acır sanırım) gitarı bakıma alır.

  - bir hafta sonra gidilir. vuruk yapılmamıştır.

  - bir hafta daha beklenir. gitar hazırdır. vuruk yapılmıştır. ahım şahım olmayan orta halli bir işçiliktir. ancak daha kötüsü gitarın sadece telleri değiştirilmiş, parlatılmış, temizlenmiş, cızlamasın diye teller deli gibi yükseltilmiş, 12-14. perdelerde teller nerdeyse sapa 1 cm uzaktadır. bunu bende yapabilirim.

  kendisine çok teşekkür ederekten, artık sayesinde kendi ayarımı kendim yaptığımı belirtmek istiyorum. onun yaptığından kat kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

  ayrıca mecburiyetten daha sonra tekrar gidilip 1 adet lespaul truss rod kapağı için 1 hafta sonra gel şu anda çok yoğunuz içeriye bakalım diyebilecek birisi.

  sayesinde ne evrensel müziğe nede atölyesine 50 metreden fazla yaklaşmıyorum. soran olursa deneyimlerimi anlatıp gitmemelerini öneriyorum.
hesabın var mı? giriş yap