şükela:  tümü | bugün soru sor
 • socar türkiye başkanı ve petkim yönetim kurulu üyesi. 1959 yılında bayburt’ta doğan yavuz, aynı zamanda uluslararası rekabet araştırmaları kurumu (urak) ve enerji verimliliği derneği’nin (enverder) de yönetim kurulu üyesi.
 • ceo sanırım, kullanıcı adında da ceo var: https://twitter.com/kenanyavuzceo diplolamarı çöpe atmasıyla tanınır.
 • şey kelimesinin ayrı yazıldığından bihaber ceo.
 • görgüsüz bir adam olduğu aşikar.

  ikinci bir official onur takmak vakası denilebilir. onur bey de facebook kullanıcı adına "official" eklemişti ki "ceo" çok daha özgüvenli bir ekleme olmuş.

  zannediyorum maslak lokasyonunda bu bir gelenek halini aldı.

  https://www.facebook.com/onurtakmakofficial
  https://twitter.com/kenanyavuzceo

  3kere3ettimisana9_sozlukyazari-badilereeklebeni bildirdi.

  sonuçta hiç kimsenin cv'sini herkes çöpe atamaz. lakin ki öyle değildir.
 • eğitim planlamasının hükümetlerin değil yök'ün işi olduğunu "sanan" anlamsız bir egoya ve kibire sahip olduğu söylemlerinden açıkça anlaşılan ceo. eğitimle bu kadar ilgiliyse, kendisinden imam hatipler, ilahiyat fakülteleri, zorunlu din dersleri, osmanlıca gibi konularda da beyanatlar bekliyoruz. bu arada kendisini akp döneminde açılan anadolu üniversiteleri, fakülteleri ve bölümleri incelemeye de davet ediyorum. öyle yök'e doğru sallayarak konuşmak kolay tabi. sıkıysa hükümetin icraatlarını eleştirsin, imam hatipler yerine meslek liseleri açılması gerektiğini söylesin, hatta imam hatiplerin bir kısmını meslek lisesine, ilahiyatların bir kısmını myo'lara çevirelim desin.
 • ara eleman bulamıyormuş beyefendi. halbuki ara elemanın içini ferahlatması gerekmiyor muydu?

  (bkz: biz ara eleman ülkesiyiz mucit çıkaramayız)

  yüksek lise haline gelen üniversitelerin eğitim filan vermediği konusunda da kimse itiraz etmez sanıyorum. genç işsizliğini 4-5 yıl ötelemek ve gençlere, ailelere umut pompalamak dışında bir işlevi var mıdır çoğu üniversitenin bilemiyorum. en azından 20. yüzyılda üniversiteler sadece büyük şehirlerdeydi ve gençler farklı bir ortam, şehir, yaşam tarzı görüyordu, ailesinden, mahallesinden uzaklaşıp bir tür özgürlüğü ve kendi ayakları üzerinde durmayı öğreniyordu tadıyordu. şimdiyse anadolu'da 40-50 bin nüfuslu ilçelerde bile envai bölümler, fakülteler var. üniversite mezunu işsiz oranı yüzde 25 civarında sanırım. bu biriken sorunların sonrası çok kötü olacak diye de korkuyorum açıkcası.
 • (bkz: bayburt üniversitesi kalkındırma vakfı) onur üyesi olan ceo.
  he yavrum he.
  bayburt üniversitesi mezunun cv'sini de çöpe atıyorsan ne sikime kalkındırmaya çalışıyorsun üniversiteyi?
 • helal olsun bugün duyduğum en iyi haber. içimdekileri birebir aktarmış twitter hesabından.
  - "hakkari'de doğmuş büyümüş okumuş ve hakkari'de öğretmenllik bitirmiş bir adam eskişehir'e atanırsa çocuklara ne anlatacak" demiştim. yerden yere vurulmuştum.
 • geçtiğimiz gün twitter'dan, aslında aklı başında her vatandaşın bildiği bir gerçeği dile getirdi. niteliksiz üniversiteler hakkında konuştu. herkes üniversite mezunu olmak zorunda değil dedi. bunu zamanında ilber ortaylı da söylediğinde recep tayyip erdoğan'dan bir kamyon laf yemişti. anadolu'nun çeşitli kesimlerinde, ne yaptığı, ne yapmaya çalıştığı belli olmayan, hedefsiz çok sayıda üniversite var. bu üniversitelerde verilen eğitim tez hazırlamaya yetecek düzeyde olmadığından sayılı üniversitelerimiz dışındaki üniversitelerde intihal gırla gidiyor. neyse ben daha çok devam etmeyeyim, tweetlere yönlendireyim sizleri:

  [https://twitter.com/…zceo/status/617293617271582720 https://twitter.com/…zceo/status/617293617271582720]
  [https://twitter.com/…zceo/status/617293737702608896 https://twitter.com/…zceo/status/617293737702608896]
  [https://twitter.com/…zceo/status/617294055278571520 https://twitter.com/…zceo/status/617294055278571520]
  [https://twitter.com/…zceo/status/617428743997517825 https://twitter.com/…zceo/status/617428743997517825]

  tanım: socar türkiye ceo'su
 • universitelerle ettigi bir takim soylemlerde dogruluk payi bulunurken, bu soylemlere kendi egosunu karistirmasaydi iyiydi; neticede "masama gelen cv'lere bakmadan cope atiyorum hih" egosuna kapilmis ceo. en nefret ettigim konulardan biridir "bu cv'lere bakmadan cope atiyoruz" muhabbeti. bu noktada benim takildigim konu su;

  ara eleman konusuna dikkat cekmeye calisiyor. teknik egitim veren liselere ve myo'lara dikkat cekilmis. masasina gelen cv'lerde universite ismi gorunce cope atiyormus ya; benim merak ettigim husus nasil bir sirkette "ara eleman" cv'lerine bizzat ceo oturup bakar?

  benim bildigim bizzat ceo'nun bakacagi cv'ler sirketin kilit pozisyonlarina alinacak kisilerin veya kilit ekipleri olusturacak kisilerin cv'leri olur, onlar da high profile olur biraz; dogal olarak universite mezunu gorursunuz o cv'lerde. yani onune gelen cv'leri cope atmadan once "ben kimim, ben napiyorum?" diye kendisine bir soruyor mu meraklar icerisindeyim. ha aksi ise, yani ara eleman pozisyonu icin gelen cv'ye de kendisi bakiyorsa; ara eleman pozisyonuna alinacak kisinin cv'sine ceo'nun baktigini ilk defa duyuyorum, yeni turkiye adeti galiba. startup olsan anlarim.