şükela:  tümü | bugün
 • ekşi sözlük'ün sanırım ön izleme yapmaya yarayan butonu. yolla'nın hemen yanında...

  (bkz: preview)

  ek: bu başlığa geri dönünce farkettim ki yazıp yollamak yerine kenarda dursun dediğim entry hala bekliyor. demek ki hem ön izleme yapma özelliği var ama daha değerlisi yazdığınız ama yollamadığınız entry'leri saklıyor...

  o değil de kenarda dursun dediğim entry'yi silemiyorum. başlığa geri döndüğümde sürekli orada duruyor. herhalde yakında kontrol merkezin'de "kenarda duranlar" diye bir bölüm olur oradan sileriz...

  edit: top frame'e kenarda duran entry'lerimizin olduğu başlıkları listeleyen "kenar" butonu geldi. buradan "kenarda durmasın"ı seçerek silebiliyoruz...
 • yeni bir sözlük butonu. hatta ve hatta bu entry de sırf deneme amaçlı yazılmaktadır.

  denedikten sonra;

  bu başlık altına "kenarda dursun çok güzel bir butondur" yazıp kenarda dursun'a tıklatırsanız, bu yazı o başlık altında sizin için saklanıyor. bir dahaki sefere bu başlık altına geldiğinizde burada "kenarda dursun çok güzel bir butondur" yazısıyla karşılaşıyorsunuz.

  fakat şöyle bir sorun var: birinin bunun nasıl silineceğine dair bilgi vermesi lazım.. belki yollamak istemiyorum?! başlığı her açtığımda kenarda bıraktığım şeyle karşılaşmak beni iyi etmiyor belki?!

  bir ay bile olmadan gelen edit: yaşasın "kenar", yaşasın "kenarda durmasın"!!
 • bir şey yazmadan basılmaması gereken buton. kırıcı konuşuyor.
  *
 • sadece bir 'preview' degil. baska basliklara gittikten sonra o basliga geri dondugunuzde biraktiginiz gibi buluyorsunuz. en guzel bisey olmus.
 • sıkça başvuracağımdan emin olduğum bişey bu... adı da ne güzel "kenarda dursun"
 • acaip gerekli, süper faideli, mekatronik nefis eser...
  bayıldım.
 • bu ozellikle bundan boyle yazarlar bir basliga uzunca bir entry doserken referans icin ya da sirf ara vermek icin baska bir basliga bakmak istediklerinde yeni bir sayfa acmak zorunda kalmayacaklar. burada deneme yapiyorum*. evet ise yaradi, sol frameden kazasiz belasiz dondum biraktigim gibi buldum entry yi. yasasin!

  ayrica entry yazarken notepad kullanimini azaltacak bir ozelliktir. bir nevi quicksave.
 • kenarda duranlari silebilmek icin yanina bir de kenarda durmasin butonu eklense iyi olacak.
 • cok begendim ben bu ozelligi... ssg 'nin yaptigi son degisiklikler icinde en faideli ve akillica olani budur demek istedigim cumle. evet cumlenin kendisine demek istiyorum bunu.

  eger yollamamissaniz ve tekrar kenarda dursun dediginiz basliga geldiginde, yazi yazma seysinin altinda onizleme $eysi denilerek kenara ayirdiginiz metin durmaktadir.
 • çöp evlerde yaşayan insanların, o evlerde yaşamalarının nedeni olan düşünce

  -teyze, şu poşetleri atiim mi?
  --aa yok, şöyle kenarda dursun, lazım olur

  gibi

  bu düşünceye sahip insanlar eski eşyalarını atamazlar. yavaş yavaş annemde de belirmeye başladı. korkmuyor değilim.