• kendi adını taşıyan ilk albüm.

ps: legal.
  • "woaaaah! rock!!!" dedirten albüm... yeni skindirik rock gruplarına hiç benzemiyor. 80'lerden kopmuş ta gelmiş bir his yaratıyor.

yine de cenkerdem'in cenk'i olmasa bu projede bu kadar severmiydim bilemiyorum. doğrudan olumlu bir önyargı oluşuyor cenk olunca...
  • sabah ilen patronumun işyerine gelenleri karşılama amacıyla bangır bangır çalmasıyla tanıştığım bir ilk albüm. telefon alarmına bağışıklık kazandığım için uyuyakalmıştım, çok geç kalmıştım; bu albümü keşfetme coşkusu içinde uyanıverdim ansızın.
    ayrıca albümün içindekiler de çalışma değil şarkı galiba. son zamanlarda ilk dinleyişte ısındığım, ikincisinde enseye şaplak göte parmak moda geçtiğim tek albüm oldu bu aynı zamanda. e içinde cenk durmazel'in yer aldığı albüme de "kent insanının duyarlılığına sesleniyor, hezeyanlarını gıdıklıyor" gibi şablon yorumlar yapmamı beklemiyordunuz değil mi? müziği konusunda yorum yapacak kadar yetkin olduğumu düşünmemekle beraber, sözlerini çok yaratıcı buldum. kişisel favorilerim deprem ve devam şarkıları. "hayatıma asma bir kat yaptım, yeni bir aşk bir de çekyat kaptım" diye dolanıyorum ortalıkta. ama galiba tüm şarkılarını ayrı bir sevdim. hatta yeniden de sevebilirim; hiç eksik olmasınlar bu malt hülasası kişiler.(biliyorum ki, sadece cenk bey'den ibaret değiller) çok geçmeden kendi adını taşıyan ikinci albümlerini de yapsınlar.

ayrıca cenk bey'e özel notum olacak: kliplerde falan kanepede boş boş oturan turuncu tişörtlü adama ihtiyacınız olursa,(ki işte o adam benim) gelir boş boş otururum yine. bir yarım saatimi daha neden öyle geçirmeyeyim ki sonra? tamamen gereksiz bir insanım zira. (bkz: abesle iştigal)
  • islam alemi bu albümü dört (4) günlük bir bayram ilanı ve miryorlarca büyük ve küçük baş hayvanın kurban edilmesiyle karşıladı ve bağrına bastı.
  • türkiye'de rock müzik adına çıkmış ender nitelikteki kalite albümlerden biri. piyasada "biz rock grubuyuz" diye gezen sözde rock, özde pop gruplarına ders niteliğinde bir albüm. keskin gitar, gayet iyi bir bass performansı, harika sözler ve tabi ki cenk durmazel daha ne olsun.

türkçe sözlü hard rock'ın yapılabileceğine pek ihtimal vermesem de malt bunu tamamen yıkmış diyebilirim. ilk şarkıdan sonra şarkıya kadar temponun düşmemesi gümbür gümbür olması vs benim için türkiye'de çıkarılmış olan kusursuz albümlerden biri.

bu albümden genelde çıkış şarkısı olduğu için deprem veya gol adlı şarkılar bilinir. fakat dolmuş, motor ve portakal gibi şarkılarında bilinmesi dinlenmesi gerek.
  • son dönemde çıkan en başarılı albümlerden. gümbür gümbür bir tempo, nefis şarkılar ama en dikkat çekici olan yanı ise aynı anda hem mizahi hem de çok olgun gibi duran şarkı sözleri.
  • malt'ın yakında çıkacak olan ilk albümlerinin adı.
  • sahane bir album ama bildiginiz sahane albumlerden degil. muzik guzel onu bir kenara koyuyorum asil beni benden alan sarki sozleri oldu, yolda giderken dinlendigi zaman mesela gulesi geliyor bazen insanın, gülemiyorsun, takdir ediyorum ve devam ediyorum.
  • cenk bey'in vuruşuyla gol olmus album.
hesabın var mı? giriş yap