• en büyük hayalim. yapacağım. 5 liraya da bardağını satacağım. bekleyin.
  • ne zamana kadar bekleriz? ona göre evde kendi stoğumuzu yapmaya devam edelim.
  • şimdi bir mesaj geldi. bir yazar diyor hukuki olarak yasal değilmiş. tr'de böyle bir kanun var mı lan?
  • he amk devlet salak bir siz akıllısınız. he.
  • musterisine pastorize edilmemis, gunluk bira icme imkani tanir. temiz mis gibi cicek gibi pir ü pak
  • türkiye'de yasal değildir. tek çıkar yolu bira üretim tesisi kurup bir yandan da farklı bir ticari işletme olarak bar açıp, üretilen birayı burada satmaktır. bu da haliyle masraflıdır ve üretilen şey craft beer olmayacağı için hiçbir anlamı olmayacaktır.
  • sanıyorum bomontiada*'da verilen hizmet.
    ama tekel fiyatının 3-4 katı kadar fiyatı vardı.
  • (bkz: craft beer) anlamını bilmeden ahkam kesenleri gün yüzüne çıkaran başlık.
  • tek tip değil 4-5 farklı çeşit bira üretip hepsinin tadına bakılabilecek şekilde tadım bardaklarında set halinde servis de olursa ilgi çeker ve çalışır.
    yani meyhaneden ziyade bir pub havasında kızlı erkekli takılınabilecek nezih ve ferah bir mekan trend olmaya aday olur.

not: hayır zeki değilim, arasıra takıldığım böyle bir mekan var ordan kopya çektim.

meraklısına

tadım bardakları
  • türkiye'de o işler yaş. önce alkollü içecek üretim izni almanız lazım, yani küçük bir üretim tesisi kurup, devlete devasa ödemeler yapman lazım. sonuç olarak türkiye'de mevcut kural ve kanunlar ile eğer bir bira fabrikanız yok ise olmayacak iş.

ps: türkiye'de evde yılda 350 litreye kadar ticaretini yapmamak kaydı ile fermente alkollü içecek; bira, şarap üretebilirsiniz. distile alkollü içecekleri ise kanunen evde üretemezsiniz. bu da buraya not düşülmüş olsun.
hesabın var mı? giriş yap