şükela:  tümü | bugün
  • büyük ihtimalle köyde yaşıyordur. köyde herkes kendi ekmeğini kendisi yapar.
  • (bkz: çölyak)

ya da daha keyfe keder olanı için;

(bkz: dukan diyeti)
  • sloganı, şiarı, amentüsü bellidir.

(bkz: tüketen bizsek üreten de biz olmalıyız)

.
  • herkes böyle yapsa daha az ekmek israf olur bence.
  • ne tuhafdır ki fakirlikten değil zenginlikten yapılan harekettir. bir başka söylemle evine ekmek yapma makinesi alacak kadar zengin insan. ayrıca kuvvetle muhtemel kocası zengin ev hanımıdır kendisi..
  • kapitalizme kendince küçük de olsa bir darbe vuran insandır.
  • (bkz: annem)
  • kısa bir zaman sonra bildiğimiz ekmekten sıkılıp zeytinli ekmek, çekirdekli ekmek ve türevlerini yapmayı deneyecektir.
  • açıkçası 1 ekmek olsa sorun değil de hafta da ailem yediği için 10 ekmeğe kadar çıkıyorum ve buralarda benzer ekmekler 3.44 dolar olunca evde yapmayı dener olduk,başardık.sanırım seri imalat için de kolları sıvama zamanı geldi.3.44 dolara ekmek olan ülkede ny-nj geçmenin 13 dolar olmasına şaşırmak gerekir.
  • yeni yeni benim de olmaya başladığım insan türü. şimdilik mini firinim la idare ediyorum. bir kaç ay sonra hala ekmeğimi kendim yapıyor olursam, ekmek pişirme makinası almayi düşünebilirim.

herkese tavsiye ederim: insan kendi ekmeğini bile kendi yapınca dışarda yediğimiz hazır yiyeceklerin (evet ekmek dahil ) ne kadar sunni ve sağlıksız olduğunu farketmeye başlıyor. başlarda dışarda yiyeceğin yemeği bile evde hazırlamak zor geliyor. ama bir rutin oturduktan sonra alışkanlık haline geliyor, hatta normal oluyor. bununla alakalı (bkz: dukan)