şükela:  tümü | bugün
 • geleneksek 134532.ci türk ustaların termodinamiği altetme şenliklerine hoşgeldiniz. sanayideki türk ustalar yine kendi kendine çalışan motor icat etmiş ve türkiyemizin aydınlık gazetesi sözcü gazetesindeki editörler de bu kutlu haberi bizim ile paylaşmış http://www.sozcu.com.tr/…otor-icat-ettiler-2050003/
 • bu tarz haberleri yayınlayanları itin götüne sürüp atacaksın. bir bitmedi ağzına tükürdüğümün malları.
 • (bkz: bi bitmediniz)

  ublock origin kurup türkiye filtresini açmayanlar siz de bitmediniz
 • yeterince cahil olursan yapabileceklerin sadece hayal gücünle sınırlıdır.

  termodinamik 2 numaralı yasa bu motorun ancak akünün enerjisi bitene kadar çalışabileceğini söylüyor.

  o halde bir elektrik motoru yapmış bu arkadaşlar, ama şanssızlığa bakın ki, james faraday bunu zaten 200 yıl kadar önce yapmıştı.
 • dayıların aküyü motoru kullanarak şarj etmeye çalışırken ki hayal kırıklığını görmek isterdim. o zaman matematiksel, fiziksel ve elektriksel hesaplara geri dönerlerdi.
 • sözcü paçavrasının dinci paçavralardan hiç bir farkı yoktur.
  bunlara newton'u, termodinamiğin yasalarını, böyle bir şeyin neden olamayacağını döve döve öğretmedikçe maalesef böyle zırvalıklar karşımıza gelip duracak.
  (bkz: abeste iştigal)
 • daha önce bir başlıkta aşağıdaki videoların sahibi arkadaşımdan bahsetmiştim. kendisi hukuk mezunu olmasına rağmen fiziğe falan çok meraklı bir adam olduğundan hukuk okurken dahi sanayide dolaşan, oralarda çalışan biriydi. ve nihayetinde kendi endüstriyel tasarım atöylesini kurdu.

  belli aralıklarla haberlere çıkıp da ''kendi elektiriğini üreten motor yaptık'' saçmalıklarına bir son vermek adına tane tane, bilal' anlatır gibi anlatmış böyle bir motorun neden mümkün olmadığını. daha doğrusu anlatmak zorunda bırakıldı. çünkü ısrar üzerine yaptığı bir motor için ''bilerek çalışmayanını yapıyorsun falan'' denmiş. o da hem motorun yapımını hem de neden çalışmayacağını anlatmış;

  bu yapılışı;

  https://www.youtube.com/watch?v=ocvwqcpky2w

  bu da neden çalışmayacağının güzel bir anlatımı;

  https://www.youtube.com/watch?v=s9jpzyoddnm

  edit: bunu yazmadan edemeyeceğim. bu iki videoyu izleyip de arkadaşı arayan ve motor sipariş vermek isteyenler oluyormuş. cem yılmaz' ın dediği gibi aynı oksijeni soluyoruz ama onlar artık içeride ne yapıyorlarsa o oksijeni, böyle oluyor işte sonuç.