• görsel

link

edit: ilan sahibi şaşırtmadı ve ilanı silip topukladı. iyi ki ss almışım.

edit2: bir kaç sözlük yazarı telefon açıp makara yapmış, bir ekşi sözlük yazarı avukat da kendilerini arayıp anayasanın konut dokunulmazlığına ihlal suçundan kendisine uyarıda bulunmuş ondan da ilan silinmiş olabilir.

edit3: firma tekrar ilanı yayına almış ancak bu sefer alkolle eve girenleri arayacağız kısmını çıkartmış. yahu madem mantıksız niye koyuyorsunuz ilana.

edit 4: firma tekrar ilanı kaldırmış. tutamıyoruz efendim ısrarla değişiyor ilan. en son herhalde "evi tutacak kişiyle karşılıklı rakı içilip sözleşme öyle imzalanacak" diyecekler sanıyorum.

sahibinden adlı çılgın ev sahipleri sitesinde sevr anlaşmasına denk karşıma çıkan ilan içeriğidir.

ayrıca 1 yıllık kira peşin, 2 depozito ve kalabalık olmayan çocuksuz aile seçimi ve tahliye sözleşmesi şartı ile beni benden almıştır.

ne yani evin içini izleyen kamera mı koyacaksınız? ya da giriş çıkışlarda x ray cihazı mı koyacaksınız alkol var mı diye? ya da sizde beraber mi yaşayacaksınız karı kocayla?

peki birisi şimdi şöyle bir ilan içeriği yazsaydı başına ne gelirdi?

"evde namaz vb arap gelenekleri yapılmayacaktır bu bir tahliye sebebidir" ortalık ayağa kalkmaz mıydı?

kalkardı yanlış çünkü.
    insanlara ev kiralıyor diye insanların sahibi değilsiniz.

hammurabi kanunları daha insancıldır ulan.

(bkz: altın emlak medikule)
  • he deyip geçilebilecek bir meczup beyanıdır. hukuk bu şekilde işlemiyor. doya doya için alkolünüzü, evi kiraladıktan sonra.

imzalattığı sözleşmeyi gösterirse yapıştırın davayı, uğraşsın dursun.
  • başlığı gördüğüm an kaçak alkol yüzünden tutuklanan kişinin avukatının mahkeme savunması mı acaba diye düşündüm. durum çok farklıymış.

t: yasalara uygunluğu şüpheli bildirim içeren kiralık daire ilanı.
  • evde içki içirmiyor ama kirayı yıllık peşin +2 kira depozito istiyor ahlakını öptüğüm.
    niye? enflasyon çok. kiracı parayı taksit taksit verirse ev sahibinin zararına. kiracı ne yapıp edip o toplu parayı bulup versin. gerekirse kredi çeksin, faizini ödesin.
    söylediği şey tamamen zırva. kiracım evde içki içiyor diye mahkemelik olsan hiç bi halt yapamazsın.
    not: alkol kullanmıyorum ancak insanların hürriyetinin sonuna kadar savunucusuyum.
    haddinizi aşmayın be, kimse sizin meşrebinizden, mezhebinizden olmak zorunda değil. insanlara günah işleme özgürlüğünü allah vermiş, siz kim oluyorsunuz?
  • kırk yıllık içki içmek ne zaman alkol tüketmek oldu?

(bkz: içkiye alkol demek)
  • hiç bir şartname, protokol ve anlaşma anayasanın üstünde değildir.

imzalayınız ve eve geçip alkollü fotoğrafla poz veriniz, ilgili tahliye şartnamesi geçersizdir.

ardından haneye tecavüzden dava açınız hacıya.
  • ilana konu olan ev sahibinin profesyonel saksocu olduguna emin oldugum ama ne yazik ki asla kanitlayamacagimdir.

en cok kim ahlak muhabbeti yapiyorsa bilin ki en ahlaksizi odur, hic sasmaz.
  • (bkz: utanç ilanı)
  • böyle saçma ev ilanlarına izin verilirse ileride oturma odasında su içmek bile yasaklanır neymiş yere su dökülürse parkelere zarar gelirmiş
  • saçma sapan bir ev sahibinin isteğidir.

şimdi bu adamın sülalesine sövmeden nasıl açıklama yapacaksın arkadaş.

şu adam dünyanın en büyük küfürlerini hak ediyor.
hesabın var mı? giriş yap