şükela:  tümü | bugün
  • inci aral'ın kahramanı hayali ile istanbul’dan londra’ya uzanan bir aşkın, mutluluğun hikâyesini anlattığı yeni romanı.
  • özel bulduğum bir yazar olan inci aral'ın, hayal ali (hayali), kara, resmi adı hayati'nin hikayesi.
    hayati'nin babası, sami balkan karakteri de hayranlık uyandırıcı. avukat dilda ve modacı reyan ise hayati'nin çıkmazlarındaki destekleri. aynı zaman da birbirlerine olumlu etkileri...
    yurdanur'un sonu kendim ettim kendim buldum. canan, sami bey'in sondurağı.

severek bir çırpıda bitirdim. hiçbir aşk hiçbir ölüm ve kendi gecesinde kitaplarında eşcinselliği de doğru bir şeklide işlemisi zarifti.

--- spoiler ---

her sevgiliden bir şeyler kalıyor insana. bazen hüzün, bazen nefret, bazen de hiçlik.

--- spoiler ---

edit: imla
  • kitapligima nasil geldigini, kimin biraktigini bilmedigim kitap. isin tuhaf tarafi kimseden kitap almam.

''icimde, bana ait her sey yerinde duruyor. yeni bir yolda, bilmedigim bir yerlerde degilim. degismedim, cok eski bir hayalin ve kendi hikayemin gercekligi icindeyim. sirlarim hala benimle. hikayesiz kalma korkum da yok. onune dusen hikayeyi gormek, elinden tutup kaldirmak, ustunu basini silkeleyip hatirini sormak hatta biraz oksamak gerekiyor. bu kadari yeterli, biliyorum. sirlar mi? onlari fazla kurcalamamak cok daha iyi.''
  • yavaş olarak okunmasını tavsiye ettiğim sürekleyici ve merak uyandıran bir kitaptır. okurken bazen bitmemesini istersin ya işte o duyguyu sana tattırıyor
  • kötülük,bencillik,düşmanlık ve kalleşliklerle dolu şu dünyada ayakta kalmanın ne kadar zor olduğunu, kendin gibi görünmenin, insanı nasıl zayıf ve aciz kıldığını görüp sesini kesmeye, karar vermiştim çünkü. içindeki ' kara' ya ses verenlerin kitabı. bitmesi insanda burukluk yaratır.