şükela:  tümü | bugün
  • can kazaz'ın bizlere sunduğu son eseri. çok güzel ya, böyle övmek için cümle arıyorum ama bulamıyorum. çok güzel.

hiç birinize değil kırgınlığım, dargınlığım
    hiç bir kadına değil yorgunluğum, yalnızlığım

kendi halimde bir derdim var
    nasıl anlatsam kibar kibar

duymaz sağır, uydur bağır

kendi başıma değil sarhoşluğum, baygınlığım
    hiç bir duruma değil gerginliğim, hoyratlığım

kendi halimde bir derdim var
    nasıl anlatsam kibar kibar

duymaz sağır, uydur bağır

https://soundcloud.com/…zaz/can-kazaz-kendi-halimde
  • şahaneler şahanesi bir parça. nilipekle düetlerini ekstra bir beğendik ama. böyle cuk oturmuşlar birbirlerine, yapboz parçası gibi. rahatlamak için, huzura ermek için birebir.

böyle gta'da şifre girince canın tam dolması gibi yani, anlatabiliyor muyum?

nilipekli versiyon
  • dünyanın en tatlış şarkılarından biri olabilir. aylar geçti, bıkmadım, bıkamıyorum. zira can kazaz çok tatlış bir adam, bu büyük etken, ama şarkı da öyle bir güzel olmuş, öyle yakışmış ki. gitmiş bir de üstüne nilipek ile söylemiş şarkıyı onu da 20 gündür falan mütemadiyen dinliyorum.

nilipekli kendi halimde kalp ben.

seviyorum. çok.
  • beni bir aydır ortalıkta "kendi halimde bir derdim var, nasıl anlatsam kibar kibar" diye dolaştıran şarkıdır. anlatamıyorum, o ayrı mesele.
  • şarkı dilime dolandı, gerçekten doyamıyoruz dinlemeye de ama bir noktaya takıldım, çıkışı da yok gibi: can kazaz "duymaz sağır, uydur bağır" kısmının diksiyonunu yanlış kullanıyor. doğrusu "saır, baır" değil "saar, baar" şeklinde olmalıydı ama öyle de melodiye uymuyor, şarkı söylenmiyor işte.
    oofff off, o kısım da olsaymış :)
  • itiraf ediyorum bu parçayı karşı terasta kendince dans ederek söyleyen hatun sayesinde tanıdım.

tebrik ediyorum can beyi.
    kendimi de tebrik ediyorum. ne zaman taşındı acaba?*

formata uygun bir giri olsun:
    müzikalite olarak insanı kendine çeken, can kazaz parçası.
  • filli boyanın kadınlar günü temalı reklamında çalan güzel eser.
  • fazla dozu ağlatır. küçüğüm efsanesi gibi boğazı düğümler.

tanım: terbiyesiz şarkı.
    not: bu bir iltifattır.
  • insana bozcaadaya gidip polentenin yamacında rüzgar gülleri ve bi şişe şarapla güneşi batırma hissi yaşatan şaheser..