• can kazaz'ın bizlere sunduğu son eseri. çok güzel ya, böyle övmek için cümle arıyorum ama bulamıyorum. çok güzel.

hiç birinize değil kırgınlığım, dargınlığım
    hiç bir kadına değil yorgunluğum, yalnızlığım

kendi halimde bir derdim var
    nasıl anlatsam kibar kibar

duymaz sağır, uydur bağır

kendi başıma değil sarhoşluğum, baygınlığım
    hiç bir duruma değil gerginliğim, hoyratlığım

kendi halimde bir derdim var
    nasıl anlatsam kibar kibar

duymaz sağır, uydur bağır

https://soundcloud.com/…zaz/can-kazaz-kendi-halimde
  • şahaneler şahanesi bir parça. nilipekle düetlerini ekstra bir beğendik ama. böyle cuk oturmuşlar birbirlerine, yapboz parçası gibi. rahatlamak için, huzura ermek için birebir.

böyle gta'da şifre girince canın tam dolması gibi yani, anlatabiliyor muyum?

nilipekli versiyon
  • sıkılmaktan korktuğum için dinlemeye kıyamadığım can kazaz şarkısı

(bkz: huzur veren şarkılar)
  • ekşi sözlük yazarlarından oluşan şeyler (grup) tarafından taze taze icra edilmiş, dingin ve keyifli şarkı.
  • nilipekli versiyonunu kaçıncı kez dinlediğimi bilmediğim şarkı. bu gece sadece 15 kere dinlemişimdir zaten. şarkı ekstra güzel de, nilipek'in sesinde değişik bir şey var, rahatlatıyor, gevşetiyor. kadının sesine kapılıp gidiyorsunuz. tizlerin ayrı peslerin hakkını çok ayrı veriyor bu kadın. can kazaz şarkısı olmasına rağmen, nilipek bu şarkıyı repertuarına almalı bence.

ha bu arada, ilgili şarkının ilgili videosunun 1.52-2.00 arasındaki can kazaz'ın çift akor basıp nilipek'i uyarması, bizim miniğin dalıp, akora uyanamaması baya baya tatlı değil mi yahu?

şurada bak.
  • yazın, güneş batarken denizden gelen ılık rüzgara karşı gözlerini kapatıp yosun ve tuz kokusu ciğerlerine dolarken saçlarının uçuşmasını hissetmek gibi. öyle naif ve güzel bir şarkı.
  • her "ne derdin var?" sorusu sorulduğunda ben ortamdan yok olsam da bu şarkı çalsa diye düşündüğüm bir can kazaz güzelliği. nilipek ile de çok güzel bir düet versiyonu var. bu şarkıyı seven herkesi biraz seviyorum.

hem zaten sorup durulmaz insana devamlı derdin ne diye. insan derdini sadece derdine anlatmak ister. ama ben istemem. ben susmak isterim derdimi. elbet bir can kazaz çıkar bir gitarla kollektif bir ahval güncellemesi koyuverir ortaya.
  • aklıma turgut uyar'ın benim dengemi bozmayınız şiirini getiren şarkı.

hepinize iyi niyetle gülümsüyorum
    hiçbirinizle döğüşemem
    siz ne derseniz deyiniz
    benim bir gizli bildiğim var
    benim dengemi bozmayınız
  • özellikle doğaçlama versiyonunu pek bi severek dinlediğim, kağıt helva arası dondurma gibi bir can kazaz şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap